Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Co grozi za wystawienie nie swojego zdjęcia - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Co grozi za wystawienie nie swojego zdjęcia (/Temat-Co-grozi-za-wystawienie-nie-swojego-zdjecia-88699)



Co grozi za wystawienie nie swojego zdjęcia - blazej1128 - 03-04-2014 20:27

Zrobiłem fake konto na facebooku i wstawiłem fotki ściągnięte z neta. Są to zdjęcia jakiejś dziewczyny z Polski. Czy za takie wystawienie mogę mieć jakieś problemy z prawem? Czy lepiej zmienić na zdjęcia dziewczyny z innego państwa?


RE: Co grozi za wystawienie nie swojego zdjęcia - zwinietydywan - 03-04-2014 20:56

Jeżeli masz pozwolenie od tej dziewczyny lub osoby, która ma prawo do tego zdjęcia (np. fotograf) jest wszystko ok, ale jeśli nie masz to jest to niezgodne z prawem. Raczej nikt Ci nic nie zrobi, ale lepiej zmień zdjęcie na jakieś z zagranicy. Smile


RE: Co grozi za wystawienie nie swojego zdjęcia - piotrekprorok - 03-04-2014 21:02

Jak ktoś wrzucił wcześniej te zdjęcia do internetu to nic Ci nie może nikt zrobić.


RE: Co grozi za wystawienie nie swojego zdjęcia - dovakhinpl12 - 03-04-2014 21:02

Wrzuć zdjęcie gutki Big Grin Masa zaproszeń od napaleńców gwarantowana ;D


RE: Co grozi za wystawienie nie swojego zdjęcia - piotrekprorok - 03-04-2014 21:12

@up, kto to gutki? Big Grin


RE: Co grozi za wystawienie nie swojego zdjęcia - SiwyX2014x - 03-04-2014 21:25

[Obrazek: Screenshot_2014_04_03_22_25_13.jpg]


RE: Co grozi za wystawienie nie swojego zdjęcia - dovakhinpl12 - 03-04-2014 22:28

Gutka to taki "Fejm " na ask'u Big Grin Ogólnie pusta typiara która szpanuje hajsem itp Np pytanie : kiedy kupiłaś zegarek odpowiedz : szwajcarski Big Grin Wrzuciła swoje fot Bez stanika i udaje greka że to niby nie miało ujrzeć światła dziennego Big Grin

gutkagutka na ask'u poszukasz minutke to znajdziesz zdjęcie Big Grin


RE: Co grozi za wystawienie nie swojego zdjęcia - Kede - 03-04-2014 23:31

Faktycznie Big Grin

[Obrazek: jjj2.jpg]

A co do jej zdjęcia pół rozebranego to myślę, że Ci którzy korzystają z aska znają to zdjęcie na pamięć więc szybko fake konto zostałoby zdemaskowanie. Często wzięcie zdjęcia z pierwszej strony fotka.pl skutkuje tym, że ktoś rozpoznaje dziewczynę.

Sory za oftop.
Co do tematu to tak możesz, za to odpowiedzieć. Aczkolwiek zdjęcia które znajdują się na facebooku upoważniają fb do użycia Twojego zdjęcia, wizerunku w kampaniach reklamowych i innych bzdetach. Tak teoretycznie to we wszystkim mogą użyć. Nie wiem jak to ma się do reszty internautów. Aczkolwiek czytałem na natemat.pl historię kobitki która sama siebie zobaczyła w reklamie jakiegoś specyfiku do odchudzania. I nie udało jej się nic zdziałać ponieważ jej zdjęcie było na facebooku. A druga sprawa firma z tymi suplementami to był jakiś krzak.


RE: Co grozi za wystawienie nie swojego zdjęcia - rachman - 06-04-2014 14:39

Osoba której zdjęcia wykorzystujesz bez zgody może Ci narobić problemów. Łącznie z żądaniem odszkodowania. Są na to paragrafy, zajrzyj na forum prawne poczytaj. Ochrona wizerunku itp. hasła patrz. To że coś jest dostępne gdzieś to nie znaczy że Ty też możesz to wykorzystywać jak chcesz - tak mówi prawo.

Co do fejsa to już zupełnie inna kwestia. Mają siedzibę w innym państwie, mają regulamin taki że ciężko ich zaskarżyć. Poza tym nikt fejsa nie będzie ścigać bo fejs udostępnia usługę - możliwość założenia profili itp. a to Ty odpowiadasz za to co tam zamieszczasz. Tak samo jest z chomikuj itp. Setka osób zamieści jakiś plik a Ciebie ktoś złapie i nie ma tłumaczenia że inni też to robią Wink


RE: Co grozi za wystawienie nie swojego zdjęcia - Driver494 - 14-04-2014 19:38

Raczej nic Ci nie grozi. Jedyne co to prawa autorskie do zdjęcia oraz użycie czyjegoś zdjęcia bez zezwolenia. Prawdopodobnie kończy się na usunięciu zdjęcia i ostrzeżeniu ale szanse na znalezienie są naprawdę znikome. Poza tym facebook nie zajmuje się takimi błachostkami Tongue