Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wymiana walut - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Wymiana walut (/Temat-Wymiana-walut-88055)



Wymiana walut - djMruczekk - 24-03-2014 18:14

Witam chciał bym się dowiedzieć czy coś grozi za zarabianie w kantorach na wymianie walut. Kupować walutę jak nisko stoi i sprzedać jak osiągnie wyższy kurs. Ktoś próbował już tak zarabiać. Bo nie chcę stracić kasy w razie blokady kąta.


RE: Wymiana walut - marcel_kk - 24-03-2014 18:37

(24-03-2014 18:14)djMruczekk napisał(a):  Witam chciał bym się dowiedzieć czy coś grozi za zarabianie w kantorach na wymianie walut. Kupować walutę jak nisko stoi i sprzedać jak osiągnie wyższy kurs. Ktoś próbował już tak zarabiać. Bo nie chcę stracić kasy w razie blokady kąta.

1. O jakich kantorach piszesz: internetowych czy stacjonarnych?
Na walucie trudno zarobić bo spreed w kantorach pochłania lwią część zysku.
2. Prawidłowa pisownia to: "blokada konta", pisz po polsku bo jest zasadnicza różnica czy komuś robisz łaske czy laske Wink


RE: Wymiana walut - K.O.M.B.E.K - 24-03-2014 19:38

(24-03-2014 18:37)marcel_kk napisał(a):  
(24-03-2014 18:14)djMruczekk napisał(a):  Witam chciał bym się dowiedzieć czy coś grozi za zarabianie w kantorach na wymianie walut. Kupować walutę jak nisko stoi i sprzedać jak osiągnie wyższy kurs. Ktoś próbował już tak zarabiać. Bo nie chcę stracić kasy w razie blokady kąta.

1. O jakich kantorach piszesz: internetowych czy stacjonarnych?
Na walucie trudno zarobić bo spreed w kantorach pochłania lwią część zysku.
2. Prawidłowa pisownia to: "blokada konta", pisz po polsku bo jest zasadnicza różnica czy komuś robisz łaske czy laske Wink
Ah ten epicki demot Wink


RE: Wymiana walut - marines27 - 26-03-2014 21:24

(24-03-2014 18:14)djMruczekk napisał(a):  Witam chciał bym się dowiedzieć czy coś grozi za zarabianie w kantorach na wymianie walut. Kupować walutę jak nisko stoi i sprzedać jak osiągnie wyższy kurs. Ktoś próbował już tak zarabiać. Bo nie chcę stracić kasy w razie blokady kąta.

Nie, nikt tego nie zabrania i nikt nie zablokuje Twojego konta.

Zarabianie na różnicach pomiędzy kursem sprzedaży a kupnem wiąże się z opodatkowaniem dochodu!
Nie będę zanudzał, ale gdybyś chciał poczytać to:
Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych w art. 10 ust. 1 pkt 7

W przypadku nieujawnienia dochodów, US ma prawo nałożyć podatek na owe dochody w wysokości 75%.
Aby doszło do takiej sytuacji zazwyczaj:
1)ktoś musi na Ciebie donieść
2)Realizujesz przelewy na sumę kwot przekraczających równowartość 15000 euro. Wówczas sprawą może!(nie musi) zająć się GIIF, który przekaże sprawę m.in. do US.

To tyle o karach.


RE: Wymiana walut - djMruczekk - 28-03-2014 20:07

Dzięki wielkie za informację.