Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozliczanie się jako niepełnoletni bez płacenia podatku - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Rozliczanie się jako niepełnoletni bez płacenia podatku (/Temat-Rozliczanie-sie-jako-niepelnoletni-bez-placenia-podatku-88054)



Rozliczanie się jako niepełnoletni bez płacenia podatku - kariolmax - 24-03-2014 17:27

Witajcie
Moja mama pracuje w Urzędzie skarbowym ale nie jest w odpowiednim dziale dlatego pytam o to Was.

Mam dokładne 11 lat (w kwietniu 12) i zacząłem zarabiać od 2014 r.
Nie posiadam własnego konta bankowego ani własnego PayPal.
PP jest zarejestrowany na Ojca, a wypłaty realizuję na konto bankowe siostry.

Z tego co wiem do 3000zł nie trzeba płacić żadnego podatku tylko, że mój Ojciec zarabia (i to nie mało), a siostra dostaje stypendium z uczelni.
I mam prośbę do Was, żebyście mi jakoś to wytłumaczyli czy jeśli siostra dostaje moje wypłaty to jest jej dochód czy mój??

Pozdrawiam i liczę na pomoc w tych durnych Polskich podatkach Smile


RE: Rozliczanie się jako niepełnoletni bez płacenia podatku - Coristo - 24-03-2014 17:29

Jeżeli $$ wpływają na konto siostry automatycznie jest to jej przychód. Zeznanie podatkowe musi złożyć nawet jak kwota wynosi 30zł.


Odp: Rozliczanie się jako niepełnoletni bez płacenia podatku - v3XeR - 24-03-2014 18:12

A jezeli przychod nie bedzie wiekszy od 3000zl to zwroca kase. Ale musisz wszystko napisac Wink

Wysłane z telefonu za pomoca TapaTalka


RE: Rozliczanie się jako niepełnoletni bez płacenia podatku - kariolmax - 27-03-2014 08:07

Witajcie
Znowu się zwracam do Was z prośbą o wyjaśnienie tego.
Na hotcash podałem swoje dane do wypłaty poprzez rachunek i fałszywy pesel.
Natomiast wpisałem PayPal ojca, z którego korzystam na codzień. Ojciec boi się wypłacać na swoje konto bankowe dlatego wyplacam poprzez wysłanie kasy na PP siostry i ona wypłaca ze swojego PP. Kogo jest to przychód?
Druga sprawa:
Moja siostra dostała stypendium socjalne i wszystkie wypłaty na konto bankowe przychodzą do niej. Czy przez to może je stracić?

Powiedzcie.mi czy jeśli mój ojciec zarabia normalnie to będę musiał płacić podatek bez względu na to 3000zł?

Pozdrawiam i dziękuję za dotychczasową pomoc.


RE: Rozliczanie się jako niepełnoletni bez płacenia podatku - Kede - 27-03-2014 09:52

Załóż swój paypal i konto w banku np. alior sync, mbank, pkobp. I nie będzie problemu. Z tego co wiem ze wszystkich pieniędzy jakie zarobisz pewinien rozliczyć się Twój rodzic. Poczytaj link: http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/pit/pit/rozliczenia/271257,Jak-rozliczyc-dochody-niepelnoletniego-dziecka.html


RE: Rozliczanie się jako niepełnoletni bez płacenia podatku - kariolmax - 27-03-2014 13:40

(27-03-2014 09:52)Kede napisał(a):  Załóż swój paypal i konto w banku np. alior sync, mbank, pkobp. I nie będzie problemu. Z tego co wiem ze wszystkich pieniędzy jakie zarobisz pewinien rozliczyć się Twój rodzic. Poczytaj link: http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/pit/pit/rozliczenia/271257,Jak-rozliczyc-dochody-niepelnoletniego-dziecka.html

Nie mogę jeszcze założyć i dlatego jest taki problem. Przecież konto można mieć od 13 lat i bardzo bym chciał, żebyście mi pomogli w tym rozliczaniu.


RE: Rozliczanie się jako niepełnoletni bez płacenia podatku - elbowndg - 27-03-2014 13:50

Jesli któreś z rodziców ma konto w banku PKO może założyć Ci konto junior.


RE: Rozliczanie się jako niepełnoletni bez płacenia podatku - kariolmax - 27-03-2014 15:33

(27-03-2014 13:50)elbowndg napisał(a):  Jesli któreś z rodziców ma konto w banku PKO może założyć Ci konto junior.

Niestety mają w WBK i Skoku ;C


RE: Rozliczanie się jako niepełnoletni bez płacenia podatku - marines27 - 27-03-2014 20:56

(24-03-2014 17:27)kariolmax napisał(a):  Witajcie
Moja mama pracuje w Urzędzie skarbowym ale nie jest w odpowiednim dziale dlatego pytam o to Was.

Mam dokładne 11 lat (w kwietniu 12) i zacząłem zarabiać od 2014 r.
Nie posiadam własnego konta bankowego ani własnego PayPal.
PP jest zarejestrowany na Ojca, a wypłaty realizuję na konto bankowe siostry.

Z tego co wiem do 3000zł nie trzeba płacić żadnego podatku tylko, że mój Ojciec zarabia (i to nie mało), a siostra dostaje stypendium z uczelni.
I mam prośbę do Was, żebyście mi jakoś to wytłumaczyli czy jeśli siostra dostaje moje wypłaty to jest jej dochód czy mój??

Pozdrawiam i liczę na pomoc w tych durnych Polskich podatkach Smile
Dochód podlega opodatkowaniu powyżej kwoty 3091 PLN.
Nie zachodzi wówczas obowiązek zapłaty podatku ale nie zmienia to faktu, że dochód nawet w wysokości 1,00zł należy wykazać w zeznaniu rocznym.

Jesteś niepełnoletni, wówczas Twój dochód powinien zostać uwzględniony przez rodziców w formularzu Pit 36.

Ponadto, Ty jesteś wykonawcą usługi i osiągasz przychód. Nie ma znaczenia kto otrzymuje Twoje wynagrodzenie. Ważne kto nim dysponuje i rozporządza.


Co więcej (tutaj nie mam pewności), ale może być wymagane zaświadczenie siostry o tym, że te pieniądze nie są jej własnością majątkową oraz, że nie odnosi żadnej korzyści z tytułu przechowywania środków pieniężnych na swoim rachunku bankowym.