Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
jak zacząć pisać bota - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Programowanie (/Forum-Programowanie-364)
+--- Wątek: jak zacząć pisać bota (/Temat-jak-zaczac-pisac-bota-87112)

Strony: 1 2


jak zacząć pisać bota - saper82 - 09-03-2014 13:06

Witam

W czym najlepiej zrobić takiego bota.

Przykład:
mam np. strone WWW, wymagającą logowania
i mam na niej z 10 takich samych z wyglądu przycisków
jeśli na przycisku pisze polub, to bot
klika w niego, otwiera się nowa strona i klika polub drugi raz, wraca na poprzednią strone, a jeśli nie pisze polub to klika w przycisk pomiń

Znalazłem plugin iMacros do FF, ale on raczej nie ma instrukcji warunkowych

Co radzicie, w czym to zrobić?

Nie mam dużej wiedzy na temat programowania, ale jak już wiem co i jak zacząć, to dam radę,


RE: jak zacząć pisać bota - marines27 - 09-03-2014 16:15

Jestem pewny, że da się to zrobić w Autoit.


RE: jak zacząć pisać bota - saper82 - 09-03-2014 16:25

dzięki, zobaczę co to takiego


RE: jak zacząć pisać bota - bolo9797 - 09-03-2014 16:52

(09-03-2014 16:15)marines27 napisał(a):  Jestem pewny, że da się to zrobić w Autoit.

Cos takiego zrobic w autoit graniczy z cudem.
Poucz sie lepiej c#.


RE: jak zacząć pisać bota - saper82 - 09-03-2014 17:03

poczekam aż się zdecydujecie w czym to najlepiej zrobić Tongue

//edit
zaczynam się uczyć CURLa, logowanie opanowane, teraz czas na jakieś akcje.


RE: jak zacząć pisać bota - saper82 - 10-03-2014 22:58

Dobra. (po 24h można post pod potem? nic nie wyczytałem że nie można)

Gdyby kogoś to interesowało

CURLa na razie porzuciłem. Ciekawy jest AutoIT, i to w nim pisze klikacza.

Co on potrafi:
- klika w nie lajkowane strony
- jeśli jakaś strona była lajkowana, a się wyświetli żeby zalajkować ją, to daje SKIP
- jeśli nic nie ma do lajkowania i SKIP to odświeża stronę

jeszcze dużo do zrobienia, ale i tak cieszy oko.

http://www.youtube.com/watch?v=vQmgOZIlXAg


RE: jak zacząć pisać bota - Lukines - 11-03-2014 01:52

Najpierw misiu to ty sie poucz podstaw programowania. A potem sie weź za boty. Przydała by się też wiedza o php i htmlu . Bez tego bota nie zrobisz dobrego. Co to są ciasteczka , post , get i kilka innych bajerów.


RE: jak zacząć pisać bota - saper82 - 11-03-2014 11:31

(11-03-2014 01:52)Lukines napisał(a):  Najpierw misiu to ty sie poucz podstaw programowania. A potem sie weź za boty. Przydała by się też wiedza o php i htmlu . Bez tego bota nie zrobisz dobrego. Co to są ciasteczka , post , get i kilka innych bajerów.

Podstawy znam dobrze. PHP i HTML, te GETy POSTy również, a ciasteczka przy CURLu poznaje lepiej.

Tylko że działającego bota w AutoIT zrobiłem od zera nie znając tego języka, jak ruszać myszą, klikać, itp w dwie godziny. Parę funkcji, rekurencji, pętli i gotowe.

Jasne że w AutoIT nie ma pewnie dużych możliwości, ale skoro spełnia swoją funkcje małym nakładem pracy to na początek nie ma co kombinować.

Lukines, to co radzisz, w czym takie boty robić na przyszłość? CURL, jakiś C z biblioteką do takich rzeczy?

Przycisk do g+ (albo jakiś inny) ma w formularzu z 20 pozycji, ukryte są dla utrudnienia. i weź się męcz żeby poprawnie je POSTem w bocie wysłać.


RE: jak zacząć pisać bota - Lukines - 11-03-2014 14:23

Firefox + FireBug

Do przechwytywania POST i CIASTEK

C# + WebClient.

Dałbym Ci swoje klasy gotowe i piszesz tylko MetodaPost(Logowanie,"zarabiam.com/loguj.php"); i Ciasta ustawia i wszystko Big Grin
No ale niestety xD Sam do tego dojdziesz Smile

Zacznij od kursy C# zrób cały zadanie po zadaniu nawet jeśli jest to proste zadanie.


RE: jak zacząć pisać bota - VoreCC - 11-03-2014 15:29

A może podzielił byś się tym botem? Chętnie go przetestuję, pozdrawiam