Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Pytanie dotyczące cła i vatu. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Pytanie dotyczące cła i vatu. (/Temat-Pytanie-dotyczace-cla-i-vatu-87078)

Strony: 1 2


Pytanie dotyczące cła i vatu. - Stachu - 08-03-2014 23:34

Siema. Chcę sobie zamówić na stronie amerykańskiej kolce lekkoatletyczne, dokładnie TE. Cena jest okazyjna, lecz nie wiem ile mnie to wyniesie z wysyłką, cłem i vatem. Mógłby mnie ktoś oświecić? Wink

Pozdrawiam.


Odp: Pytanie dotyczące cła i vatu. - asiorek - 08-03-2014 23:45

Z tego co sie orientuje to 45€ , kwota zwolniona z cla bodajze , nie jestem pewny w tym momencie. Podatek no to chyba 23%


Wysłane z mojej L9'tki za pomocą Tapatalk 2 - pisze z tel = brak polskich znakow przy odpowiedziach


RE: Pytanie dotyczące cła i vatu. - create - 08-03-2014 23:47

Otóż kolego. Ja ostatnio zamówiłem zza granicznej strony telefon (dokładnie z HongKongu). Płaciłem 104$ za telefon + 44$ wysyłka DHL . Po ok 3 dniach od wysłania dzwoniła do mnie Pani z DHL mówiąc mi że muszę zapłacić cło po czym wysłała mi dokumenty do wydrukowania (nic nie wnoszące do niczego). Następnie kazała mi wysłać:

1.Kopie wysłania płatności
2.Zakupiony przedmiot.
3.Link do aukcji gdzie owy przedmiot kupiłem.

I tym oto sposobem nie dość że zapłaciłem 104$+44$ = 148$ to jeszcze + 105zł cła (gdyż jak wiadomo przechodził on przez granice). A więc z tego co napisałem oblicz sobie ile mniej więcej płacił byś cła.

Pozdrawiam i życzę miłego i upojnego weekenduSmile


Odp: Pytanie dotyczące cła i vatu. - asiorek - 09-03-2014 00:00

Wiem, ze tak jest w przypadku kurierow, :-) dzwonia wypytuja a potem koszta rosna..


Wysłane z mojej L9'tki za pomocą Tapatalk 2 - pisze z tel = brak polskich znakow przy odpowiedziach


RE: Pytanie dotyczące cła i vatu. - Stachu - 09-03-2014 00:03

create, płaciłeś tylko cło - bez vatu? Z tego co napisałeś obliczyłem, że musiałbym zapłacić ok. 70 zł za cło. Możliwe? A co z vatem?


RE: Pytanie dotyczące cła i vatu. - create - 09-03-2014 00:07

VAT'u nie płacisz samo cło.


RE: Pytanie dotyczące cła i vatu. - Stachu - 09-03-2014 00:08

Jak to? Kiedyś płaciło się cło i vat, a teraz już nie?


RE: Pytanie dotyczące cła i vatu. - elbowndg - 09-03-2014 00:08

Ale ludzie są leniwi... Wpisuejsz w google "cło i vat przy przesyłce z USA" multum stron i tematów na forach opisujących cały proces...


RE: Pytanie dotyczące cła i vatu. - create - 09-03-2014 00:10

Ponieważ VAT standardowo jest wliczony w kwotę towaru dlatego płacisz samo cło i z tego cię tylko rozliczają.


RE: Pytanie dotyczące cła i vatu. - Kede - 09-03-2014 00:30

Nie zamawiaj kurierem! Wink Paczki z zagranicy zamawia się pocztą. Najmniejsze ryzyko. Ja kupowałem dwukrotnie z Chin i ani razu nie zapłaciłem żadnego dodatku cła, vatu etc. Wink

edit;
Jesteś pewien, że ta strona to nie fake? bo różnie można trafić szczególnie jak ceny są "okazyjne".
edit2;
Choć nic na to nie wskazuje.