Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Kupno Domeny z Gotowym Portalem - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Kupno Domeny z Gotowym Portalem (/Temat-Kupno-Domeny-z-Gotowym-Portalem-86843)



Kupno Domeny z Gotowym Portalem - DeI - 04-03-2014 21:58

Witam

Chciałbym się spytać jak się ma sprawa kupna domeny z bazą danych a bezpieczeństwo kupującego na Allegro.pl

Otóż bazę danych przenosimy na swój hosting wydaje się to proste. Jednakże gorzej z domeną otóż Sprzedawca w swojej ofercie nie oddaje nam swojego konta na OVH tylko daje współdzielenie domeny na oddzielne konto. W teorii propagacje danych łatwo wykonać na inny hosting, ale co z tego skoro posiadając domenę po upływie terminu wystawienie komentarza może nam zrobić świństwo w postaci wycofania współdzielenia domeny.

Moje pytanie jest następujące czy umowa allegro.pl chroni nas przez jakiś czas od daty zakupu czy może na stałe?. Wiem że na napisanie komentarza mamy jakieś ~40 dni. Jednakże nie wiem czy nie jest tak że po jakimś czasie można zrobić człowieka w konia.

W teorii jest możliwość podpisania jakiś świstków do OVH że się facet zrzeka domeny. Wzajemnie byśmy sobie przefaksowali papiery z podpisem i on w teorii wysyła do OVH (ale czy to zrobi a może wyczeka momentu w którym allegro.pl nas nie poratuje?).

Bardzo by mi się przydały porady. Pozdrawiam


RE: Kupno Domeny z Gotowym Portalem - dom3lek - 04-03-2014 22:35

A nie możecie przechwycić domeny do innego serwisu niż OVH?

Np. az.pl ma taką opcję.


RE: Kupno Domeny z Gotowym Portalem - DeI - 04-03-2014 22:43

Mogę zmienić DNS jedynie. Ale domena zawsze będzie widnieć jako ta która jest z OVH chyba. Zresztą domena jest współdzielona sprzedawca jako HeadAdmin ja jako Admin cześć opcji z tego co widziałem poblokowana

Wpadłem na lepszy pomysł zaproponuje sprzedawcy usunięcie domeny całkowicie z OVH (będzie trzeba coś wysyłać do centrali poczta tradycyjną). I zarejestruję domenę na hekko bo mam tam darmową domenę do wykorzystania z końcówką .pl


RE: Kupno Domeny z Gotowym Portalem - dom3lek - 04-03-2014 22:52

(04-03-2014 22:43)DeI napisał(a):  Mogę zmienić DNS jedynie. Ale domena zawsze będzie widnieć jako ta która jest z OVH chyba. Zresztą domena jest współdzielona sprzedawca jako HeadAdmin ja jako Admin cześć opcji z tego co widziałem poblokowana

Wpadłem na lepszy pomysł zaproponuje sprzedawcy usunięcie domeny całkowicie z OVH (będzie trzeba coś wysyłać do centrali poczta tradycyjną). I zarejestruję domenę na hekko bo mam tam darmową domenę do wykorzystania z końcówką .pl

Nie rozumiem was? Prosicie tego sprzedawce aby przepisał swoją domenę na wasze konto np. w az.pl i tyle.

Ps. Po usunięciu domeny, nie można jej zarejestrować przez jakiś okres. Wink


RE: Kupno Domeny z Gotowym Portalem - DeI - 04-03-2014 23:05

Edit. To co wcześniej pisałem już jest nie ważne.

Otóż dostajemy jakiś kod autoryzujący od OVH. Na hekko widzę gdzie go można wpisać ale pojawia się też komunikat "Przeniesienie domeny może się odbyć tylko w przypadku, gdy dane obecnego abonenta domeny będą zgodne z danymi konta domenowego w Hekko.pl. ".

Czyli lipa przecież właściciel ma inne dane osobowe to mi i tak nie zaliczy :/

Będę musiał się bawić zmianę właściciela domeny a tutaj procedura już jest bardziej skomplikowana no cóż wymagają ode mnie pieczątki hehe dobre :/. Za samo faksowanie dokumentów i wysyłanie na pocztę pewnie 10-20zł zapłacę bo na sprzedawcę nie ma co liczyć pewnie jeśli chodzi o wysyłanie na pocztę dokumentów.

Jaki okres czasu po usunięciu domeny nie można jej rejestrować w sumie jest niewypozycjonowana to mogę założyć inną :/ interesowała mnie bardziej zawartość. Ale jak ktoś m


RE: Kupno Domeny z Gotowym Portalem - dom3lek - 04-03-2014 23:52

(04-03-2014 23:05)DeI napisał(a):  Edit. To co wcześniej pisałem już jest nie ważne.

Otóż dostajemy jakiś kod autoryzujący od OVH. Na hekko widzę gdzie go można wpisać ale pojawia się też komunikat "Przeniesienie domeny może się odbyć tylko w przypadku, gdy dane obecnego abonenta domeny będą zgodne z danymi konta domenowego w Hekko.pl. ".

Czyli lipa przecież właściciel ma inne dane osobowe to mi i tak nie zaliczy :/

Będę musiał się bawić zmianę właściciela domeny a tutaj procedura już jest bardziej skomplikowana no cóż wymagają ode mnie pieczątki hehe dobre :/. Za samo faksowanie dokumentów i wysyłanie na pocztę pewnie 10-20zł zapłacę bo na sprzedawcę nie ma co liczyć pewnie jeśli chodzi o wysyłanie na pocztę dokumentów.

Jaki okres czasu po usunięciu domeny nie można jej rejestrować w sumie jest niewypozycjonowana to mogę założyć inną :/ interesowała mnie bardziej zawartość. Ale jak ktoś m
Wydaje mi się, że są to 2 miesiące bądź 3. Tego nie jestem pewny, ale na pewno istnieje taki okres.

Straszne problemy robi ten typ, albo to wy macie zerowe pojęcie o domenach.


RE: Kupno Domeny z Gotowym Portalem - DeI - 05-03-2014 00:06

Ja tobie piszę tylko jakie procedury ma OVH jeśli chcę zmienić operatora (czyli firmę hostingującą) domeny i kodu autoryzacyjnego mi nie zaliczy gdyż dane użytkownika Hekko muszą się zgadzać z danymi przenoszącego z OVH.

Zmiana właściciela domeny (wewnątrz hostingu OVH) wygląda mniej więcej tak według procedury OVH:
Opcja w której to sprzedawca wysyła dane on mi faksuje dokument podpisuję wypełniam danę mam wbić pieczątkę (wtf? nie jestem firmą) i faksuję dokument z powrotem. Wysyłam także ksero dowodu osobistego mailowo albo na miejscu kseruje. I sprzedawca ze swojej strony wysyła to do centrali OVH a oni dopełniają reszty.

Ale może się także zdarzyć bo nie można wszystkim wierzyć że sprzedawca będzie przedłużał operację wysyłki. Więc będzie trzeba własnoręcznie wszystko wysyłać na pocztę.

I wszystko tylko po to aby mieć niewypromowaną domenę koszt zależnie od opcji wachać się będzie w granicach 5-15zł chyba a czas to może z 3-10dni. Zanim list dojdzie do centrali OVH i zweryfikują wszystko.

Niby nic ale skąd ja mam mieć pieczątkę nie napisali nic że jest to opcjonalna dana


RE: Kupno Domeny z Gotowym Portalem - dom3lek - 05-03-2014 00:35

A nie może Ci przetransferować do az.pl a później ty sam do hekko?