Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Pytanie co do legalności - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Pytanie co do legalności (/Temat-Pytanie-co-do-legalnosci-86788)

Strony: 1 2 3 4 5


Pytanie co do legalności - kariolmax - 03-03-2014 21:22

Witajcie
Mam do Was pytanie:
Założyłem fake konto na FB i nakłoniłem jakąś nastolatkę do wysłania SMS-a na to: http://fejs-podgladacz.pl/tiykrmy
Napisałem jej, że sms jest darmowy a ona uwierzyła i wysłała go.
Telefon ma na abonament i jeszcze nie dowiedziała się o stracie pieniędzy.
Czy moi rodzice mogą za to coś dostać czy to jej wina skoro na stronie napisali, że jest płatne?

Proszę Was o szybką odpowiedź ponieważ trochę się boję, że igram z prawem. smutny


RE: Pytanie co do legalności - Adriano42 - 03-03-2014 21:35

Chyba mogą być jakieś konsekwencje (w co wątpię bo kto za kilka zł leci na smerfy) bo w końcu Ty pisałeś że darmowe, a było jednak płatne...Choć nie jestem przekonany.

A tu chodzi o 30 zł myślałem, że o 4-5. No to uważaj bo może jednak coś być.


RE: Pytanie co do legalności - marcel_kk - 04-03-2014 05:25

To nie będzie kilka złoty, przy następnej fakturze może już być
z 200-250 zł do zapłaty, a wtedy rodzice mogą już nerwowo zareagować...


RE: Pytanie co do legalności - szufliko - 04-03-2014 06:13

Rodzice beda chcieli wiedziec gdzie ich coreczka wsadzila pieniadze i dlaczego...
A ona powie ze to ten kolo i wtedy...
Usun kontoJerk


RE: Pytanie co do legalności - kariolmax - 04-03-2014 12:59

Ej ale to nie jest subskrypcja sms tylko jeden wysyła się i na tym koniec tak?
Ale ja jej tylko powiedziałem, że mi nie pobrało kasy a nie zmuszałem jej do wchodzenia na stronę i wypełniania pól wraz z wysłaniem. Czy to nadal jest nielegalne?
Przecież wszystko sama wypełniła i mogła doczytać na dole strony prawda? Jest to jakiś argument?

A jeśli nie to napiszę jej, że mój brat to wszystko robił (fake konto na kobietę) i, że mnie też oszukał. Będzie to wiarygodne?

Przecież chyba za 30zł mnie nie podadzą do sądu za sms 30zł i nie mają dowodów.

Proszę odpowiedźcie bo nie wiem czy jeszcze zbierać te 10zł do wypłaty 4


RE: Pytanie co do legalności - szufliko - 04-03-2014 13:30

Moze do sadu cie nie pozwa, ale usun ja ze znajomych i moze znajdz inny sposobJerk


RE: Pytanie co do legalności - malpa2 - 04-03-2014 13:32

beka wyślemy ci paczke do pierdla Smile


RE: Pytanie co do legalności - szy1sw - 04-03-2014 13:48

za 30zł nikt cb do sądu nie poda... ale zmień sposób promocji bo jak mówisz że darmowe nakłaniasz itp to typowe oszustwoBig Grin


RE: Pytanie co do legalności - Kede - 04-03-2014 14:14

Kolego jak srasz po gaciach, że namówiłeś jakiegoś nastolatka na sms to zrezygnuj z tej formy zarabiania. Smile
Po za tym najpierw piszesz, że ją namówiłeś a potem, że jej nie namawiałeś tylko napisałeś, że tobie nie pobrało pieniędzy z konta. Więc czym się przejmujesz? Problemy może mieć najwyżej właściciel serwisu. Ty tylko i wyłączeni reklamujesz usługę i równie dobrze sam mogłeś nie wiedzieć, że to kosztuje Wink Ojciec zadzwoni do operatora zrobi krzyk i na tym się skończy (jeżeli byłaby to subskrypcja i faktycznie zeszłoby sporo pieniędzy z konta, w przypadku sms 30zł to po prostu da sobie spokój). Take it easy.


RE: Pytanie co do legalności - kariolmax - 04-03-2014 14:14

Przez przypadek napisałem ze darmowe i nie wiedziałem że już wysłała tego smsa. A co byście mi radzili bo jestem niepełnoletni i nie chcę dostać od rodziców ochrzanu a tym bardziej wepchac ich do więzienia. smutny