Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Inwestycja 350 000 zł - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Inwestowanie - Dyskusje (/Forum-Inwestowanie-Dyskusje-315)
+--- Wątek: Inwestycja 350 000 zł (/Temat-Inwestycja-350-000-zl-86613)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Inwestycja 350 000 zł - BarteZZ - 12-03-2019 20:38

(07-02-2019 14:08)KarolKacz napisał(a):  Oczywiście, że mieszkania tanieją... Coś wiedzą o tym chociażby właściciele kredytów hipotecznych zaciągniętych w czasie bańki, ok 2009 roku... Inna kwestia jest taka, że mieszkanie, mieszkaniu nie równe. Czasem lepiej kupić bardzo drogie mieszkanie, w super lokalizacji, bo ono zawsze się będzie wynajmować lub łatwiej będzie je sprzedać jeśli przyjdzie jakiś kryzys i trzeba będzie pozbyć się kredytu czy odzyskać pieniądze.

Z drugiej strony wpakowanie całego kapitału w jedną inwestycję... no nie wiem. Jest opcja dywersyfikacji takiego kapitału i zainwestowania w różne opcje, nie tylko w nieruchomości. Mnóstwo świetnych propozycji jest teraz opartych o ideę crowdfundingu. 2018 rok zaowocował w wiele takich projektów, np. tak została kupiona jedna z drużyn piłkarskich. Tak też można kupować udziały w różnych nieruchomościach.

@KarolKacz może nie tyle została kupiona drużyna co uratowana przed słabym końcem.. Wink aczkolwiek zgadzam się, że sam mechanizm inwestowania grupowego ma w Polsce ogromny potencjał. Wystarczy dobrze opisać cel i można bardzo dużo osiągnąć. Bardzo jestem ciekawy wykorzystania tego rozwiązania w przypadku inwestycji w nieruchomości. Projekty o których można przeczytać w internecie są warte uwagi


RE: Inwestycja 350 000 zł - Surimi - 21-03-2019 10:41

W obecnej sytuacji, ciężko jest stwierdzić czy na rynku jest bańka na nieruchomościach czy nie. Ceny za wynajem idą w górę, za mieszkania też. Większość nowych mieszkań, sprzedaje się jak deweloper wbije w ziemię łopatę Big Grin ja się teraz wstrzymuje z inwestycją powodów jest kilka
-otwarcie rynku pracy dla Ukraińców, chociażby w Niemczech i skończy się wynajmowanie na 10 osób w jednym mieszkaniu
-stopy procentowe mogą iść w górę, spekuluje się, że nastąpi to w niedługiej przyszłości
-"byznesmeni" którzy napędzają ceny kupując po 10 mieszkań na wynajem z dźwignia, czyli na kredyt, a jak stopy pójdą w górę to ich byznesik padnie Big Grin
Uważam, że ceny spadną, pewnie nie o 40% ale myślę, że spadek o około 15% jest realny.


RE: Inwestycja 350 000 zł - matiii333 - 14-04-2019 19:47

Z mieszkaniami jest tak, że niedlugo muszą zacząć spadać. Rynek się nasyci i kiedyś to pęknie. Może nie będzie tak ze cena ich zacznie spadać, ale z pewnością wiecznie rosnać nie będize.


RE: Inwestycja 350 000 zł - milko - 05-06-2019 15:56

Ja się właśnie zastanawiam nad tym crowdfundingiem, namierzyłem jedną firmę, która czymś takim się zajmuje. Może ktoś z Was kojarzy Mzuri CFI?? Działają na rynku nieruchomości (ale znalazłem tylko wzmianki o zarządzaniu nieruchomościami) i wiem, że na niektórych inwestycjach zysk był nawet 20%, chociaż zakładany jest koło 7-8%, mowa tu o skali rocznej. Co do samych nieruchomości, myślę, że wynajem jest bardzo opłacalny. Sam byłem zaskoczony jak okazało się, że w moim bloku gdzie jest około 105 mieszkań, większość to mieszkania wynajmowane, a nawet blisko centrum nie mieszkam. Dziwiłem się jak to możliwie, że tak szybko ludzie wynajmują mieszkania. Rozmawiałem z siostrzeńcem, który studiuje i wynajmuje mieszkanie. Opowiadał mi, że jak się szuka mieszania to trzeba szybko podejmować decyzję bo szybko ktoś znajduje się chętny i oferta nieaktualna.


RE: Inwestycja 350 000 zł - Agik - 20-11-2019 10:25

Nie jestem pewien czy przy obecnych wzrostach cen nieruchomości opłaca się nie dalej inwestować. Ceny nieruchomosci są bardzo wysokie,z kolei za wynajem otrzymamy dość niewielkie pieniądze.

Mając takie fundusze zastanowilbym się raczej nad biznesem.


RE: Inwestycja 350 000 zł - Admin - 22-11-2019 08:12

(20-11-2019 10:25)Agik napisał(a):  Nie jestem pewien czy przy obecnych wzrostach cen nieruchomości opłaca się nie dalej inwestować. Ceny nieruchomosci są bardzo wysokie,z kolei za wynajem otrzymamy dość niewielkie pieniądze.

Mając takie fundusze zastanowilbym się raczej nad biznesem.

Tyle że większość która ma takie pieniądze na inwestycje ma je właśnie z biznesu...
i po prostu chce ulokować kapitał by nie tracić na inflacji trzymając je pod poduszką czy na koncie.


RE: Inwestycja 350 000 zł - Oskarqq - 22-11-2019 10:08

A do tego głupoty gadasz o niewielkich pieniądzach za wynajem. Zwykłe dwupokojowe mieszkanie 30m+ to w trójmieście 2k miesięcznie + opłaty, a często jeszcze drożej wychodzi. Ja sam płacę za mieszkanie w centrum Gdynii 2.5k + ogrzewanie, a i tak patrząc na ceny to trafiłem okazję. Oczywiście trafić mieszkanie w centrum za mniej niż 500k to cud, jednakże praktycznie w każdej części trójmiasta możesz liczyć na 1.5k do Twojej kieszeni minimum.


RE: Inwestycja 350 000 zł - Agik - 05-12-2019 10:43

(22-11-2019 08:12)Admin napisał(a):  
(20-11-2019 10:25)Agik napisał(a):  Nie jestem pewien czy przy obecnych wzrostach cen nieruchomości opłaca się nie dalej inwestować. Ceny nieruchomosci są bardzo wysokie,z kolei za wynajem otrzymamy dość niewielkie pieniądze.

Mając takie fundusze zastanowilbym się raczej nad biznesem.

Tyle że większość która ma takie pieniądze na inwestycje ma je właśnie z biznesu...
i po prostu chce ulokować kapitał by nie tracić na inflacji trzymając je pod poduszką czy na koncie.

Dokładnie. Obecnie przy niskich stopach procentowych nie opłaca sie zakładac lokaty czy konta oszczednościowego. Tak wiec ludzie którzy mają pieniądze trzymają je w nieruchomościach.

Wszystko sie zmieni kiedy wzrosną stopy procentowe a wzrosną, pytanie tylko kiedy. Wtedy na pewno będzie więcej mieszkań na sprzedaż i ceny stanieją. Szczególnie, ze obecnie sa i tak bardzo wysokie w stosunku do zarobków.

W razie czego polecam kontakt z biurem rachunkowym https://tactis.pl/biuro-rachunkowe-katowice/