Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Inwestycja 350 000 zł - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Inwestowanie - Dyskusje (/Forum-Inwestowanie-Dyskusje-315)
+--- Wątek: Inwestycja 350 000 zł (/Temat-Inwestycja-350-000-zl-86613)

Strony: 1 2 3 4 5


Inwestycja 350 000 zł - b2neobux - 01-03-2014 17:33

Zastanawiam się jak bezpiecznie ulokować pieniądze.
Myślałem o lokacie ale przy obecnych stopach procentowych 3% to śmiech na sali.
Myślałem też o czerwonej reklamówce(nieruchomości) ale nie jestem pewny.
Co polecacie. Dodam , że jestem po nieudanej inwestycji w mieszkanie w Murzasichlu k.Zakopanego. Udało mi się po kosztach sprzedać.pokerface


RE: Inwestycja 350 000 zł - Resick - 01-03-2014 17:37

Jeżeli dobrze rozumiem to kupiłeś to mieszkanie,żeby sprzedać,tak?
Nieruchomości to dobry temat.Inwestowanie w nieruchomości polega na ich kupowaniu i wynajmowaniu.Myślę,że warto się tematem zainteresować,ale po uprzednim nabyciu jakichkolwiek informacji o rynku...


RE: Inwestycja 350 000 zł - Rafiks1992 - 01-03-2014 18:03

tak to dobry pomysl miec mieszkanie i wynajmowac komus ;p dlaczego odrzucaja Cie lokaty? 350tys zl rocznie 3% to nie tak malo chyba co Wink? wyjdzie troche ponad 10tys, zbierasz 5 lat i masz za darmo ponad 50 tysiecy, a wtedy z 410tys jakos na lokacie 3% masz rocznie 12,5tys czyli jakby nie patrzac miesiecznie 1000zl do normalnego zycia mozesz sobie dolozyc Tongue nawet z taka suma bym sie pokusil o negocjowanie procentow z bankami roznymi moze ktorys by sie zgodzil... zapytac nie zaszkodzi


RE: Inwestycja 350 000 zł - chiqi - 01-03-2014 18:10

BTC lub inne


RE: Inwestycja 350 000 zł - b2neobux - 01-03-2014 18:39

Ja zarabiam około 8 tys na czysto w rodzinnej firmie i wierz mi lokata która da mi 1000zł na miesiąc to jest prawie nic. Tyle z buxów dla zabawy w m-c wyciągam.
Co pod wynajem to jest trochę lepiej bo wychodzi ok 2 tys zł.
W btc nie zainwestuję bo to jest jedna wielka bańka spekulacyjna.
Jak chodzi o nieruchomości to jakieś wskazówki gdzie najlepiej zainwestować ?
Zastanawiałem się jakby np. zostać developerem budowlanym. Nic nie stoi ludzie kupują nieruchomości które będą wybudowane i płacą. Budujesz i jesteś dużo na +. Tak mi się wydaje SmileHuh


RE: Inwestycja 350 000 zł - Mauorycy - 01-03-2014 20:35

Wcale nie jest tak kolorowo z zakupem nieruchomości od deWeloperów, ponieważ to wszystko zależy od lokalizacji Smile
Zresztą, mając nawet 400 tyś zł raczej byś dużo nie pobudował, no chyba, że masz jakiś duży plac w dobrym miejscu, który mógłbyś w to również "zainwestować".

Takim kapitałem mógłbyś na kilka sposobów dywersyfikować, czasem można znaleźć jakieś ciekawe opcje ulokowania pieniędzy...Mój znajomy kiedyś inwestował w balony reklamowe, które "latały, wisiały etc.." kilka, kilkanaście metrów nad ziemią i oferował miejsca reklamowe Smile Po jakiś, bodajże 6-7 miesiącach następował zwrot kosztów i leciał na czysto, tyle, że później ogromną popularność zyskały telebimy(też dobra opcja inwestycji) i niestety biznes przestał być opłacalny...
Od siebie mogę polecić inwestycje w jakiś biznes oparty o franczyznę, za te pieniądze możesz nabyć towar np. Zary, opłacić lokal na kilka ładnych miesięcy i zatrudnić kilku pracowników Smile


RE: Inwestycja 350 000 zł - bolo9797 - 02-03-2014 00:17

Najbezpieczniej to lokaty jednak... Przy wiekszych kwotach indywidulanie mozna zostac potraktowanym przez bank .
A tak wgl to ty chcesz sie jakos dowartosciowac czy jak?? Bawi sie w kliki za 0,0003 gr i z zabawy masz 1k msc??
Ciekawe ze dowodow nie wstawiasz na forum. Dodatkowo kto by wgl spojrzal na bux z zarobkiem 8k msc..?


RE: Inwestycja 350 000 zł - Kiljan - 02-03-2014 00:40

Zasada jest prosta, jeśli chcesz dużo to jest ryzyko, jeśli chcesz bez ryzyka to masz rachunki oszczędnościowe(na lokaty to nawet nie patrz bo to kompletnie sie nie oplaca). Jednak w tym roku nie ma co liczyć na znaczne podwyższenie stóp, a do poziomu 5-6% już raczej nie dojdziemy. Co do nieruchomości to raczej jest to bardziej ulokowanie pieniędzy aniżeli inwestycja, a co do lokat to czasami są akcje gdzie masz wyższe oprocentowanie dla określonej liczby osób, ostatnio w citi była akcja lokaty 4% na 3 miesiące dla pierwszych 600 osób, które włożą na lokatę 100 tys. No a inne sposoby to wolę Ci nie polecać bo jak nie wyjdzie to byś chcial mnie powiesić Big Grin


RE: Inwestycja 350 000 zł - MaLiN - 02-03-2014 15:23

Może część przeznacz na kupno jakiś akcji? Albo zainteresuj się rynkiem Forex/Opcji Binarnych - wiadomo, że te niestabilny rynek ale możesz spróbować wyłożyć na to 5000 - 10000 tys . Dodatkowo mógłbyś jakiś niezły bonus od brokera odebrać, co umożliwiło by Tobie operowaniem większą gotówką.


RE: Inwestycja 350 000 zł - skoczekS1 - 02-03-2014 18:04

Ja proponuję obligacje korporacyjne. Oprocentowanie ok 9-10%. Wiadomo ryzyko wyższe niż na 3% popierdółkach, ale jeśli zainwestuje się w kilkanaście obligacji różnych firm, to i ryzyko spada. Ja bym się na twoim miejscu nawet nie zastanawiał, bo rocznie po podatkach można wyciągnąć jakieś 27-28 tys. (przy twoim kapitale).