Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Użytkownicy Windowsa XP zapowiadają całkowite porzucenie systemu Microsoftu - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Wiadomości (/Forum-Wiadomosci-117)
+--- Wątek: Użytkownicy Windowsa XP zapowiadają całkowite porzucenie systemu Microsoftu (/Temat-Uzytkownicy-Windowsa-XP-zapowiadaja-calkowite-porzucenie-systemu-Microsoftu-86543)

Strony: 1 2 3


Użytkownicy Windowsa XP zapowiadają całkowite porzucenie systemu Microsoftu - dawid441 - 28-02-2014 19:59

W kwietniu oficjalne wsparcie dla Windowsa XP zostanie zakończone. Zegar tyka nieubłaganie, a użytkownicy aktualnie korzystający z 12-letniego systemu Microsoftu muszą znaleźć dla siebie alternatywę. Jak się okazuje, część z nich zamierza całkowicie porzucić struktury giganta z Redmond.
Według ankiety przeprowadzonej przez Tech Pro Research, aż 11% firm i organizacji zamierza całkowicie porzucić system Windows i przenieść się na Linuksa po zakończeniu wsparcia dla XP. Przyczynia się do tego nie tylko niewielki koszt migracji i korzystania z wolnego oprogramowania, ale także mniejsze prawdopodobieństwo luk w zabezpieczeniach. Cyberprzestępcy nie są bowiem zainteresowani małym odsetkiem użytkowników, którzy korzystają z Linuksa.
Co najbardziej szokujące, aż 37% przedsiębiorstw zamierza pozostać przy Windows XP. Wśród powodów takiej decyzji najczęściej pojawia się tłumaczenie, że system ten działa poprawnie i nic nie trzeba zmieniać lub też firmy te korzystają z oprogramowania, które nie ma wersji przystosowanej do nowszych systemów.
Obecnie niemal 1/3 wszystkich użytkowników komputerów korzysta z Windows XP. Po zakończeniu wsparcia przez Microsoft, sytuację tego systemu będzie można przyrównać do miasteczka na Dzikim Zachodzie, gdzie zabrakło szeryfa. Kto obroni nieświadomych obywateli?
Źródło: http://omgubuntu.co.uk, Tech Pro Research


RE: Użytkownicy Windowsa XP zapowiadają całkowite porzucenie systemu Microsoftu - patulsky1337 - 01-03-2014 14:12

Dość długo korzystałem z Windows XP ( coś w granicach 5-6 lat). Był to jeden z najlepszych systemów z jakim miałem do czynienia. Aktualnie przeniosłem się na 8.

Zakończenie wsparcia dla Windows XP kiedyś tam było zapowiedziane nawet wcześniej niż kwiecień tego roku, jednak oficjalnie w końcu ta data została ustalona. Szkoda, że Microsoft przestanie wydawać aktualizacje do tego systemu, ponieważ jak widać w newsie, bardzo dużo osób z niego korzysta. Sami możemy być tego świadkami- widać to w różnych biurach, sklepach, w szkołach itp.

Jednak XP jest już dość wiekowy- dlatego Microsoft "zaleca" powolne przerzucanie się na nowsze technologie.


RE: Użytkownicy Windowsa XP zapowiadają całkowite porzucenie systemu Microsoftu - dawid441 - 01-03-2014 14:41

Ale Symatec miał wspierać po microsofcie xp ale teraz coś to ucichło


RE: Użytkownicy Windowsa XP zapowiadają całkowite porzucenie systemu Microsoftu - Driver494 - 01-03-2014 14:43

U mnie w technikum pracujemy na Xp'kach i będziemy na nich zdawać egzaminy. Zgaduje, że nic nie zmieni się w ciągu najbliższych 5lat, bo kierują się zasadą, że jak coś jest dobre to nie trzeba psuć facepalm


RE: Użytkownicy Windowsa XP zapowiadają całkowite porzucenie systemu Microsoftu - patulsky1337 - 02-03-2014 01:27

Właśnie, że się zmieni. Też chodzę do technikum i będę zdawał na XP egzaminy. Rocznik 1995 jest ostatnim rocznikiem, który zdaje egzaminy zawodowe na XP.

Ale i też ostatni z łatwiejszą maturą więc coś za coś Cool


RE: Użytkownicy Windowsa XP zapowiadają całkowite porzucenie systemu Microsoftu - Kede - 02-03-2014 02:46

Myślałem, że win 8.1 to standard w każdej szkole..


RE: Użytkownicy Windowsa XP zapowiadają całkowite porzucenie systemu Microsoftu - patulsky1337 - 02-03-2014 11:07

U nas Windows 7 ale jak były egzaminy zawodowe to instalowali XP jako drugi system Lol


RE: Użytkownicy Windowsa XP zapowiadają całkowite porzucenie systemu Microsoftu - matimus - 02-03-2014 19:28

A ja miałem XP i żadnych aktualizacji nigdy nie zrobiłem Lol

Wysłane z fona =Możliwy brak polskich znaków


RE: Użytkownicy Windowsa XP zapowiadają całkowite porzucenie systemu Microsoftu - Kede - 02-03-2014 22:12

Zaraz sprawdzimy czy słusznie Lol


RE: Użytkownicy Windowsa XP zapowiadają całkowite porzucenie systemu Microsoftu - Dox - 02-03-2014 23:43

U nas na próbnych w technikum zdawaliśmy na XpTongue