Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Dofinansowanie z Unii na firmę - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Dofinansowanie z Unii na firmę (/Temat-Dofinansowanie-z-Unii-na-firme-86438)



Dofinansowanie z Unii na firmę - Mksiak - 26-02-2014 20:43

W przyszłym roku planuję założyć działalność gospodarczą, a mianowicie sklep internetowy. Interesuje mnie kwestia czy można uzyskać na to dofinansowanie z Unii. Jak uzyskać takie dofinansowanie, gdzie składać wniosek, co trzeba uzyskać itp? Chciałbym, aby ktoś może obeznany wytłumaczył trochę, podpowiedział. Kuzyn dostał dofinansowanie, ale to było na firmę budowlaną, jeździł wtedy na jakieś kursy czy szkolenia. Ciekawy jestem jak wygląda to z moją kwestią.


RE: Dofinansowanie z Unii na firmę - Admin - 26-02-2014 21:06

a co my wróżki? skąd mamy wiedzieć czy za rok będą dotacje przyznawane? urzędy tego nie wiedzą, a my mamy? Tongue
Jeśli pytasz o dotacje na rozpoczęcie działalności z urzędu pracy, to musisz być przez miesiąc lub trzy zarejestrowany jako bezrobotny, piszesz swój biznesplan (leniwi i wygodni kupują na allegro za 100zł) i zanosisz do UP gdy jest konkurs na dotacje, to czy dostaniesz zależy od tego ile osób złoży, ile kasy mają do rozdania i tego jak bardzo innowacyjny będzie twój pomysł.
Jeśli już dostaniesz zgodę na otrzymanie dotacji to musisz mieć poręczyciela który ma stałe dochody, jeśli zarabia za mało to musisz mieć kilku poręczycieli lub kwotę dotacji która będzie zamrożona na czas umowy, w razie gdybyś nie wywiązał się z jej warunków, głównie chodzi o to byś nie zamknął firmy przed upływem roku bo będziesz musiał wszystko oddać.


RE: Dofinansowanie z Unii na firmę - Yogii - 26-02-2014 21:09

działalność gospodarczą czy firme w rozumieniu prawa handlowego czy potocznym


RE: Dofinansowanie z Unii na firmę - Mksiak - 26-02-2014 21:18

Dzięki admin, ale wróżki mogłeś darować Jerk