Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
WordPress i narzędzie dla webmasterów - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Wordpress (/Forum-Wordpress-360)
+--- Wątek: WordPress i narzędzie dla webmasterów (/Temat-WordPress-i-narzedzie-dla-webmasterow-86330)



WordPress i narzędzie dla webmasterów - RaseR - 25-02-2014 09:34

Hey.

Mam taki problem gdyż chciałem wypromować stronę i skorzystałem z funkcji jaką udostępnia google mianowicie z nadziędzi dla webmasterów.

Prowadzę stronę na wordpress i mam taki problem gdyż wczoraj chciałem dodać moja stronę do google i wyświetliło mi się takie coś

[Obrazek: web.jpg]

może mi ktoś powiedzieć co zrobiłem nie tak? Może ten kod do weryfikacji wkleiłem w złe miejsce. ale znalazłem w google poradnik i tam było pokazane gdzie wkleić.


RE: WordPress i narzędzie dla webmasterów - Adrjan77 - 25-02-2014 12:12

wygląda na to, że nie masz wygenerowanego w ogóle sitemap.xml albo gógle nie mogą jej znaleźć


RE: WordPress i narzędzie dla webmasterów - RaseR - 25-02-2014 22:58

Czyli jak naprawić?
bo na wordpress wgrałem ta potrzebną wtyczkę


RE: WordPress i narzędzie dla webmasterów - vankosiara - 25-02-2014 23:22

Musisz jeszcze kliknąć na : "rebuild the sitemap" i dopiero wysłać do Google (uprzednio mając odpowiednio skonfigurowaną wtyczkę).
Rób tak zawsze jak dodasz posta/wpis.


RE: WordPress i narzędzie dla webmasterów - RaseR - 25-02-2014 23:46

A możesz mi powiedzieć w którym miejscu znajduje się ten klawisz?

Ehh jeszcze się muszę sporo nauczyć...


RE: WordPress i narzędzie dla webmasterów - PanCaro - 26-02-2014 09:44

(25-02-2014 23:46)RaseR napisał(a):  A możesz mi powiedzieć w którym miejscu znajduje się ten klawisz?

Ehh jeszcze się muszę sporo nauczyć...

Pobierz jakąś wtyczkę do seo np. yoast czy jakoś tak.
Następnie zaznacz w niej automatyczne tworzenie mapy.
Następnie wejdź na narzędzia google
Następnie znajdź wiadomość o błędzie bo będzie taka
Następnie wysil się trochę i znajdz "pobieranie mapy" w tedy jak masz rzeczywiście mape to Ci google pobierze mape i będziesz musiał poczekać pare godzin/dni az komunikat zniknie o błędzie.




PS. Jeżeli masz wtyczkę maintenance lub coś podobnego która blokuje podgląd dla pozostałych użytkowników (i jest oczywiście włączona) to wiadome że będzie błąd o pobieraniu mapy witryny.


RE: WordPress i narzędzie dla webmasterów - RaseR - 26-02-2014 10:59

Zrobiłem tak jak napisałeś, dodatkowo korzystając ze strony @POMOC@ na razie dalej pokazuje błąd ale zobaczymy za jakiś czas.

Dzięki za pomoc


Edit.

Czy to możliwe, że mapa witryny nie chce się utworzyć dlatego, że korzystam z cba.pl?
bo robię wszystko dobrze a jak klikam na mapę witryny to odsyła mnie na błąd 404 do cba.pl