Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Robots.txt-Problem? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Wordpress (/Forum-Wordpress-360)
+--- Wątek: Robots.txt-Problem? (/Temat-Robots-txt-Problem-85828)



Robots.txt-Problem? - Qwik - 17-02-2014 16:22

W robots.txt mam
Cytat:User-agent: * Disallow: /
i nawet jak zmienię w pliku w katalogu wordpressa na allow to nic się nie zmienia i również w google webmaster nie mogę użyć funkcji pobierz bo wyskakuje komunikat ze nie można pobrać i tutaj moje pytanie czy walczyć z tym czy zostawić?


RE: Robots.txt-Problem? - Admin - 17-02-2014 16:39

Czego nie możesz pobrać w google webmaster sitemapy?
opisz dokładniej co chcesz zrobić/uzyskać, a postaram się pomóc.


Jeżeli chcesz aby roboty indeksowały wszystko nie musimy tworzyć żadnego pliku robots.txt


to czy wpiszesz
User-agent: * Disallow: /
czy zostawisz pusty plik zadziała tak samo.


jeśli chcesz aby jeden plik był niedostępny wpisujesz:

User-agent: *
Disallow: /folder/nazwapliku.html

jeśli jednak chcesz całkowicie wykluczyć dostęp dla robota zmień "*" na Araneo. np.:
User-agent: Araneo
Disallow: /


RE: Robots.txt-Problem? - Qwik - 17-02-2014 17:28

Chce użyć funkcji "pobierz jako google"

Cytat:Obecnie ta strona nie może być indeksowana, ponieważ blokuje ją najnowszy plik robots.txt pobrany przez Googlebota. Jeśli niedawno zaktualizowałeś plik robots.txt, odświeżanie może potrwać nawet dwa dni. Więcej informacji znajdziesz w artykule o pliku robots.txt w Centrum pomocy.

I taki komunikat.
http://screenshooter.net/2726619/gxnsbqe


RE: Robots.txt-Problem? - Qwik - 18-02-2014 14:46

Tez sitemapa nie może być przesłana

Podczas próby dostępu do mapy witryny napotkaliśmy błąd. Upewnij się, że mapa witryny jest zgodna z naszymi wytycznymi i jest dostępna w podanej lokalizacji, a następnie prześlij ją ponownie.

1

Adres URL blokowany przez plik robots.txt


RE: Robots.txt-Problem? - Kede - 18-02-2014 19:31

(17-02-2014 16:39)Admin napisał(a):  to czy wpiszesz
User-agent: * Disallow: /
czy zostawisz pusty plik zadziała tak samo.
Niestety nie masz racji Smile

Autorze, twój plik robots.txt blokuje dostęp robotom wyszukiwarek ponieważ jest w nim zapis:
Kod:
User-agent: *
Disallow: /
Oznacza to że każdy robot (*) nie ma dostępu do "/" czyli wszystkich katalogów.

Aby umożliwić dostęp do twojej strony robotom wyszukiwarek zmień na:
Kod:
User-agent: *
Disallow:

Wink

I sprawdź czy masz metatag na swojej stronie:
Kod:
<meta name="robots"
Jeżeli tak to podaj jego wartość być może tu też leży problem Wink


RE: Robots.txt-Problem? - Admin - 19-02-2014 11:32

Faktycznie Kade ma racje i przyłapał mnie na literówce, niepotrzebnie dałem slash na końcu.
A jeśli już miałby być ten slash to powinien wyglądać tak:

Kod:
User-agent: *
Allow: /

I w tym przypadku nie ma znaczenia czy plik będzie istniał czy nie, efekt blokad taki sam.

Do metatagów dodaj:
Kod:
<meta name="robots" content="index,follow,all"/> i daj znać.

Generalnie nie ma znaczenia czy zrobisz robot.txt, nie musisz go używać jeśli nie chcesz nic blokować.
robots.txt sluży aby nie indexować stron których sobie nie życzymy.


RE: Robots.txt-Problem? - Qwik - 19-02-2014 14:31

Po zmianie metatagów na który podałeś wyskakuje ciąg liter LKSJDFS

Tak wygląda oryginalny metatag <meta name="robots" content="noindex, nofollow" />

Żadne zmiany i usuwanie pliku robots.txt nie pomagają.

Na 100% wina leży w zlej instalacji wordpressa który dzisiaj zainstaluje jeszcze raz

Przypomniałem ze kiedyś w google webmaster blokowałem kilka postów wiec może to ma wpływ.


RE: Robots.txt-Problem? - Qwik - 21-02-2014 13:41

Przepraszam za post pod postem ale to wina domeny ponieważ teraz przetestowałem inna wszystko chodzi na glanc.

Temat można zamknąć


Robots.txt-Problem? - Magnus - 22-02-2014 09:32

Wątek zostaje zamknięty, ponieważ moderator uznał że temat został wyczerpany bądź rozwiązany. Jeśli posiadasz nowe pytania prosimy o założenie kolejnego tematu.