Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozliczenie się - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+---- Dział: FireCash (/Forum-FireCash-278)
+---- Wątek: Rozliczenie się (/Temat-Rozliczenie-sie-85696)



Rozliczenie się - kawer - 15-02-2014 11:40

Witam. Chciałbym się dopytać co do rozliczenia z FC, bo dla mnie to czarna magia.
W 2013r zarobiłem lekko ponad 500zł. No i wpływy były na mój rachunek bankowy. Dodam, że jeszcze nie miałem 18 lat, więc jak mam się rozliczyć z US, żeby potem nie było żadnych problemów. Czy muszę sam składać PIT-a, jeśli tak to jaki PIT i jak go wypełnić, czy jeśli nie byłem wtedy jeszcze pełnoletni, to te dochody mogę jakoś dodać do rodzica PIT-u, tylko czy wtedy rodzic nie straci jakiejś tam ulgi, czy nie będzie jakichś niedogodności. Czekam na odpowiedzi Smile


RE: Rozliczenie się - FireMedia - 15-02-2014 12:47

Co do rozliczeń z FC, to kilka wskazówek od nas:
1) Rozliczać się należy z każdej kwoty, nawet pomimo zarobku niższego niz kwota wolna od podatku.
2) Niepełnoletnim pit podpisuje rodzic ( zarówno przypadki umów o dzieło czy samodzielnych rozliczeń)
3) Użytkownicy z umowami o dzieło PIT37, bez umów najlepiej PIT36
4) Użytkownicy samodzielnie się rozliczający powinni umieścić swoje dochody w rubryce dochody inne. Użytkownicy z umowami wg informacji z PIT11
5) Użytkownicy z umowami i z odprowadzonymi zaliczkami pow 556zł i FC jako jedyny dochód - zwrot 556zł, zaliczka pon.556zl - zwrot jest równowartością odprowadzonych zaliczek.
6) Użytkownicy rozliczający się samodzielnie i z dochodem ponad 3tys zł będą musieli zapłacić podatek.
7) Użytkownicy z dochodem pow 3000zł, których rodzice korzystają z ulgi na dziecko - proszę poinformować rodzica o uzyskanym dochodzie, ponieważ zgodnie z posiadanymi przez nas informacjami, nie mają prawa do skorzystania z ulgi.
8) Użytkownicy, którzy rozliczają się sami sumują wszystkie otrzymane przelewy w okresie 1.01.2013-31.12.2013, jeżeli są to przelewy walutowe lub poprzez payza - przeliczacie wg kursu średniego NBP - nbp.pl z dnia poprzedzającego otrzymanie przelewu.

Myślę, że te informacje będą dla Was pomocne.


RE: Rozliczenie się - kawer - 15-02-2014 13:07

Czyli wypełniam PIT 36, który tak powinien być po wypełnieniu dochodów:

[Obrazek: v5yb9g.jpg]

Wypełniam tego pita już jako pełnoletni, czyli podpisuję już ja?
Co do danych, to potrzebuje nr NIP czy pesel wystarczy na pierwszej stronie?


RE: Rozliczenie się - ventopolska - 15-02-2014 13:46

Pesel = NIP


RE: Rozliczenie się - FireMedia - 15-02-2014 19:51

Jesteś osobą pełnoletnią czyli podpisujesz Ty, od pewnego czasu osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej posługują się jedynie peselem.


RE: Rozliczenie się - kawer - 16-02-2014 14:54

Rozumiem.
A screen PITu, którego wrzuciłem jest dobrze wypełniony? I właściwy PIT36 wypełniłem?


RE: Rozliczenie się - FireMedia - 16-02-2014 16:09

tak jest ok


RE: Rozliczenie się - kawer - 16-02-2014 17:06

A czy US może się przyczepić skąd pochodzi mój przychód?


RE: Rozliczenie się - FireMedia - 16-02-2014 19:25

US może pytać każdego o wszystko.