Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Opis witryny w google. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pytania i Problemy dotyczące SEO (/Forum-Pytania-i-Problemy-dotyczace-SEO-400)
+--- Wątek: Opis witryny w google. (/Temat-Opis-witryny-w-google-85546)



Opis witryny w google. - jasiek07 - 12-02-2014 21:11

Witam zalozylem strone nie maja zbytniego pojecia o pozycjonowaniu. Sporo rzeczy zrobilem na starcie nie tak jak trzeba i teraz wychodzą tego efekty. Dodawalem strone do katalogow Onet, DMOZ

Problem ktory mnie razi dotyczy opisu strony w wyszukiwarce google.
Jest inny niz ten ktory mam sformulowany na stronie. Wydawalo mi sie ze pochodzi z DMOZ lub katalogu Onet ale w zadnym z nich nie znalazlem swojej witryny co sugeruje ze nie zostala tam jeszcze dodana (w DMOZ gdy zglosilem strone to zostala przyjeta do kolejki bez problemu, a w onet proba dodania zakonczyla sie informacja ze moja witryna nadal czeka w kolejce). No wiec nasuwa sie pytanie jak moge sie dowiedzieć skąd google wzięło opis i jak go zmienic? Razi mnie to ponieważ opis ma w sobie błąd (!) - wygląda jakby był pisany na szybko.

Może w narzedziach dla webmasterów da sie to jakoś rozwiązać?


RE: Opis witryny w google. - MrSkacowany - 12-02-2014 21:20

Jeżeli jest to wordpress to zainstaluj wtyczkę seo by yoast. Możesz tam ustawić meta opis strony czyli to co cię interesuje.


RE: Opis witryny w google. - jasiek07 - 12-02-2014 21:49

Strona stoi na joomli. Jest jakas alternatywa? I czy to rozwiaze klopot?
Bo generalnie z opisem strony nie mam problemu, tylko w wyszukiwarce jest nie taki jak podany na stronie.


RE: Opis witryny w google. - GoodLecki - 13-02-2014 00:40

Zobacz na stronie www.GoogleFresh.com Smile


RE: Opis witryny w google. - jasiek07 - 13-02-2014 01:10

Trafilem juz na ta strone i przyznam ze znalazlem tam sporo ciekawych i i zlotych informacji, ale nie udalo mi sie wyciagnac z tego sposobu na to zeby zdobyc informacje skad google pobralo opis mojej strony. Generalnie mam ustawione metatagi, opis itd witryny. A jednak w googlach widnieje inny. Zastanawiam sie czy to DMOZ, ale gdy zglaszalem teraz moja strone do DMOZu to nie bylo problemu i ja przyjeli, co oznacza ze jej tam nie powinno byc wczesniej - co wyklucza aby google moglo stad wlasnie pobrac info na temat mojej strony.. jakis pomysl?

Tak to jest jak się jest newbiee a potem wszystkie bledy wracaja i daja się we znaki... Undecided


RE: Opis witryny w google. - Kede - 13-02-2014 01:21

Google pobiera opis z
A: metatagu (info https://support.google.com/webmasters/answer/79812?hl=pl)
B: wyciąga z treści strony

Obecnie lepiej jest nie dodawać metatagu description. Przy odpowiednim zagęszczeniu słów kluczowych google sam dobierze opis i będzie to opis dynamiczny w zależności od szukanej frazy. Można było o tym kiedyś poczytać na http://www.lexy.com.pl/blog‎
Choć jeżeli wyświetlają Ci się jakieś głupoty to uzupełnij odpowiedni metatag bądź zainstaluj wtyczkę za to odpowiedzialną i w ustawieniach wtyczki wprowadź co trzeba.


RE: Opis witryny w google. - Traw3k - 13-02-2014 01:37

W Joomla! metadane znajdujesz w Konfiguracji globalnej, tam masz streszczenie witryny jak i słowa kluczowe.

Teoretycznie streszczenie witryny tam zawarte powinno być wyświetlane w wynikach Google. Czasem jednak dzieje się tak, że Google (jak i inne strony) wyświetla opis witryny pobierając go z menu, w którym masz umieszczoną Stronę Główną (Home).

Wejdź w Stronę Główną, następnie w zakładkę "Opcje metadanych" i tam "Opis-streszczenie" będzie tym, co indeksuje Google i inne wyszukiwarki.

Jeśli to nadal nie to, pozostanie Ci tuptać na forum Joomla! i tam pytać. Smile

Pozdrawiam


RE: Opis witryny w google. - jasiek07 - 13-02-2014 03:36

Właśnie sam doszedlem do tego (przez przypadek ;o robiac co innego) ze google bral opis z metadany z menu domyslnego mojej witryny. A ja szukalem w ustawieniach globalnych. No coz czasami niektore rzeczy wychodza w praniu. Dzieki wielkie za zainteresowanie i pomoc, pozdro!

ps. moze sie kiedys komus to przyda hehe