Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Oszustwo w biały dzień? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Sprzedam, Kupię, Zamienię (/Forum-Sprzedam-Kupie-Zamienie-24)
+---- Dział: Ocena Handlarzy (/Forum-Ocena-Handlarzy-249)
+---- Wątek: Oszustwo w biały dzień? (/Temat-Oszustwo-w-bialy-dzien-85495)

Strony: 1 2 3


Oszustwo w biały dzień? - Krissu - 11-02-2014 23:33

Witam serdecznie,
przed chwilą doszło do dość dziwnego zabiegu, wszystko opiszę poniżej.
Mianowicie, skupuję PSC. Dostałem wiadomość na GG z tym, że ktoś sprzeda 7x50zł. Ucieszyłem się wręcz, bo cena była okazjonalna. Sprawa miała zostać zorganizowana za pomocą allegro, więc poczułem się bezpiecznie.

Po zakupie na tej aukcji -> http://allegro.pl/show_item.php?item=3968638462 <- miałem dokonać przelewu zgodnie z opisem. Tak więc to uczyniłem, z tym, że przez bluecash - czy to był błąd, czy nie odzyskam pieniędzy?

Aby tego było mało, po wysłaniu bluecashem, na e-maila otrzymałem wiadomość od serwisu Allegro, w której to: "Informujemy, że byliśmy zmuszeni zawiesić konto Sprzedającego bbsk, u którego w ostatnim czasie dokonał(a) Pan(i) zakupu."

Super, tylko że wszystko było po fakcie dokonanym..
Czy są dla mnie jakieś szanse, aby uratować te 2stówki?

Pozdrawiam i liczę na pomoc,
Krissu.

PS. Zamieszczam tutaj rozmowę GG: http://wklej.to/UEktD
Nie dość, że krucho z kasą, to jeszcze.. Sad


RE: Oszustwo w biały dzień? - sqmany - 11-02-2014 23:47

Cytat:23:17:38
Tak zgadza się doszło, widzisz krisu jak nawet i Ciebie da się łatwo zrobić w bambuko, pytałem się tyle razy Ciebie o bank i na szczęście się udało nakręcić na bluecasha, dobrze wiem, że w aliorze szybkie są do 21-22, a ja nie mam banku nawet haha, wysłałeś właśnie pieniążki na debit carda z kioski i ze shackowanego allegro na którym siedzę na torze + fake dane i truecrypt na dysku masakra haha dzieki i pozdrawiam pochwale sie na zc pozniej kilku osobom bo nie wierzyli miłej nocy Big Grin blocked

Szczyt chamstwa, już samemu czytając to wku*wiłem się, a co dopiero ty. Nie znam się na tym, no ale chyba należało by słać wiadomość do BlueCash'a bo do allegro nie ma co.


RE: Oszustwo w biały dzień? - piotrekprorok - 12-02-2014 00:01

Szczyt chamstwa to mało powiedziane.. Swoich robić w ch*ja.


RE: Oszustwo w biały dzień? - sajmoon - 12-02-2014 00:34

Czyste skur**syństwo. Przelewy natychmiastowe z Aliora do Synca (i odwrotnie) nie działają i nie ma tu znaczenia godzina wykonania przelewu. W obrębie tych dwóch banków (de facto jednego) zwykły przelew dochodzi w 2 minuty.


RE: Oszustwo w biały dzień? - vankosiara - 12-02-2014 01:05

'Haker'
czemu w czudzysłowie?
Prawdziwy haker nigdy by nie ujawnił ze to on tylko by w uja graj dalej..
Powiem Ci, że dałes sie nabrać w Dzień Bezpiecznego Internetu (11.02.14).

Na pohybel temu 'hakerowi'..


RE: Oszustwo w biały dzień? - marcel_kk - 12-02-2014 05:06

Nie zapaliło Ci się światełko ostrzegawcze kupując
kody o wartości 350 zł za 190 zł.
Aukcja przez Allegro, dane przelewu masz, śmiało leć na Policje.


RE: Oszustwo w biały dzień? - Krissu - 12-02-2014 06:28

(12-02-2014 05:06)marcel_kk napisał(a):  Nie zapaliło Ci się światełko ostrzegawcze kupując
kody o wartości 350 zł za 190 zł.
Aukcja przez Allegro, dane przelewu masz, śmiało leć na Policje.

Oczywiście, że coś mi nie grało, jednak aukcja przez allegro trzymała mnie jakby w pewności.
Skontaktuję się dzisiaj z paroma jednostkami.


Odp: Oszustwo w biały dzień? - asiorek - 12-02-2014 08:51

Too jest wlasnie to, polak jak zobaczy cos aniego na allegro to odrazu mysli ze jest bezpieczny. Zawsze trzeba dobrze spr u kogo sie kupuje. Masz dane wszystkie, to na policje mykaj, jeszcze ip jak bys mial to pewnie tez by ci duzo dalo. :-) pozdrawiam, i szybkiego rozwiazania sprawy życzę


Wysłane z mojej L9'tki za pomocą Tapatalk 2 - pisze z tel = brak polskich znakow przy odpowiedziach


RE: Oszustwo w biały dzień? - hunterpl444 - 12-02-2014 09:17

Tutaj by nie było problemu ani dyskusji jak byś zapłacił przez Payu. W tedy masz ochronę do 10 tyś a tak ciężko będzie odzyskać kasę.


RE: Oszustwo w biały dzień? - sajmoon - 12-02-2014 09:41

(12-02-2014 08:51)asiorek napisał(a):  Masz dane wszystkie, to na policje mykaj, jeszcze ip jak bys mial to pewnie tez by ci duzo dalo. :-)

Jakie dane? Przecież gość wyraźnie napisał, że dane są z dupy. Konto allegro pewnie kupione po to, żeby właśnie oszukać kilku ludzi. Ponadto przyznał się, że korzysta z Tora więc IP może być z całego świata.