Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Facebook oszukuje - Nie opłaca się już prowadzić stron na facebooku? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: SocialMedia (/Forum-SocialMedia-451)
+--- Dział: Facebook (/Forum-Facebook-452)
+--- Wątek: Facebook oszukuje - Nie opłaca się już prowadzić stron na facebooku? (/Temat-Facebook-oszukuje-Nie-oplaca-sie-juz-prowadzic-stron-na-facebooku-85277)

Strony: 1 2


Facebook oszukuje - Nie opłaca się już prowadzić stron na facebooku? - Captain - 08-02-2014 20:01

Co się stało z facebookiem? Dlaczego posty na fanpageach, stronach widzi tak niewiele osób?

Posiadam fanpage który jeszcze nie dawno miał 400 polubień. Posty po ich opublikowaniu widziało 40-100 osób, tak zazwyczaj.

Ostatnio bardzo dużo wymieniałem się udostępnieniami z innymi stronami na fb i liczba polubień mojego fanpage wzrosła do ponad 1040. Czyli grubo ponad dwukrotnie.

Fani to normalni ludzie, nie jakieś boty, ani lajki z wymiany, są też aktywni, wyświetla się, że ponad 500 osób o tym mówi (o mojej stronie).


I teraz jak publikuje posty to dalej widzi je 40-100 osób. Dzisiaj np poszedł jeden post, już chyba z dwie godziny temu i zobaczyło go (sic!) tylko 35 osób. Niedługo potem poszedł kolejny i tylko 45 osób.


Co jest? Dlaczego tak mało osób widzi posty na mojej stronie? I tak za każdym razem niezależnie od tego co i o jakiej porze publikuje.


I powiedzcie - po co fanpage który ma dajmy na to 5000 polubień, jak i tak post zobaczy tyle samo osob co na fanpage z 500 polubień?


RE: Facebook oszukuje - Nie opłaca się już prowadzić stron na facebooku? - allah - 08-02-2014 20:04

to też zależy od tego czy obrazek jest udostępniany..

było też coś o tym, że jak chcesz żeby wszyscy widzieli każdy post to trzeba wykupić reklame czy coś tam.. $$$$ Wink


RE: Facebook oszukuje - Nie opłaca się już prowadzić stron na facebooku? - joefdgod - 09-02-2014 02:01

pewnie statystyki nawaliły :/ U mnie też np. 14 polubień 2 osoby zobaczyły post Tongue


RE: Facebook oszukuje - Nie opłaca się już prowadzić stron na facebooku? - Symbian - 09-02-2014 02:25

U mnie też jest trochę dziwnie
Posiadam fanpage który ma na ten moment 4.450 polubień a ostatni post z 7 lutego zobaczyło
[Obrazek: mx4jsy.jpg]
Xpokerface
Słyszałem też że facebook zaniżył zasięg, skarżyło się na to też kilka innych fanpagey które mam w polubieniach, także coś w tym jest..


RE: Facebook oszukuje - Nie opłaca się już prowadzić stron na facebooku? - AnnaKa - 09-02-2014 02:27

Znam producentow muzycznych ktorzy maja ponad 20-50k polubien i ostatnio pisali ze mna o tym ze posty widzi czasem 10-15% osob bo nie maja reklamy jakiejs kupionej.


RE: Facebook oszukuje - Nie opłaca się już prowadzić stron na facebooku? - Bandaid - 09-02-2014 09:26

Ludzie jakiej Reklamy.... Po prostu FaceBook majstrował przy EdgeRanku żeby zarabiać jeszcze więcej z reklam.


RE: Facebook oszukuje - Nie opłaca się już prowadzić stron na facebooku? - Admin - 09-02-2014 09:31

Zawsze zasięg to ułamek fanów, weźmy na przykład Naszego forumowego fanpaga, 100% realnych fanów i około 20-30% tej liczby widzi wpis.
https://www.facebook.com/zarabiamcom
To już kwestia aktywności fanów, nie ma w tym nic dziwnego, zawsze tak było.


RE: Facebook oszukuje - Nie opłaca się już prowadzić stron na facebooku? - linoskoczek - 09-02-2014 10:02

Cały czas kombinują z wyświetlaniem "najciekawszych" wydarzej, więc sądzę, że coś to ma do tego.


RE: Facebook oszukuje - Nie opłaca się już prowadzić stron na facebooku? - Mauorycy - 09-02-2014 15:32

A wykup sobie "promowanie postu" i zobaczysz Smile 3 dni i ze średnio 1000-3000 "obejrzeń" jest 35 k Big Grin (jakieś 20$ zainwestowane)


RE: Facebook oszukuje - Nie opłaca się już prowadzić stron na facebooku? - buKKa2 - 12-02-2014 03:03

taki offtop jak mamy fanpejdża to te posty co na nim są to się też w google wyświetlają i to tak jakby backlinki mogą być do bloga naszego>?