Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Informator podatkowo – zusowski dla uczestników programu partnerskiego „Fires” - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+---- Dział: Fires (/Forum-Fires-381)
+---- Wątek: Informator podatkowo – zusowski dla uczestników programu partnerskiego „Fires” (/Temat-Informator-podatkowo-%E2%80%93-zusowski-dla-uczestnikow-programu-partnerskiego-%E2%80%9EFires%E2%80%9D-85179)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Informator podatkowo – zusowski dla uczestników programu partnerskiego „Fires” - creativeD - 18-02-2014 14:39

A gdzie ja mam wpisać kwotę którą uzyskałem w miesiącu - styczeń ?


RE: Informator podatkowo – zusowski dla uczestników programu partnerskiego „Fires” - suchy0001 - 18-02-2014 15:37

Kwoty nie wpisujesz.Mówisz im tylko przy wystawieniu kwitka do opłacenia w kasie.

btw creativeD pisz pw nie mam gg


RE: Informator podatkowo – zusowski dla uczestników programu partnerskiego „Fires” - creativeD - 18-02-2014 15:57

Czyli że po wypełnieniu tej kartki którą wstawiłem na forum, zanosze ją do kasy i tam podaję kwotę którą uzyskałem za miesiąc - styczeń ?Czy jeszcze coś muszę zrobić przed tą czynnościa?


RE: Informator podatkowo – zusowski dla uczestników programu partnerskiego „Fires” - Hrustus - 18-02-2014 16:02

tak musisz obliczyć podatek 8.5 % z kwoty którą zarobiłeś
jeśli zarobiłeś 1000 zł to płacisz 85 zł w kasie


RE: Informator podatkowo – zusowski dla uczestników programu partnerskiego „Fires” - creativeD - 18-02-2014 17:02

To mam sam sobie wyliczyć czy oni mi wyliczą ..


RE: Informator podatkowo – zusowski dla uczestników programu partnerskiego „Fires” - suchy0001 - 18-02-2014 17:03

Sam wylicz.Zresztą stary po co tyle gadania.Zobaczysz US nie jest taki zły jak go malują.Idź a miłe panie wszystko Ci powiedzą Jerk2


RE: Informator podatkowo – zusowski dla uczestników programu partnerskiego „Fires” - kukukukurydza - 18-02-2014 22:00

2 pytanka mam co do płatnosci ryczałtu 8,5% co trzeba wpisać w pole Identyfikator zobowiazanie (dokument na podstawie którego następuje wpłata) Rachunek? O to chodzi? Bo ogólnie jak to jest jak na rachunku mam date styczniową ale w banku kasa doszla dopiero w lutym to podatek z tego płace w lutym czy w marcu?


RE: Informator podatkowo – zusowski dla uczestników programu partnerskiego „Fires” - Squnek - 19-02-2014 10:33

Hym a czy jak zarobiłem np. w Styczniu 5000 i lutym 5000 a do urzędu skoczę dopiero 20 Marca to za miesiąc Styczeń jak się rozliczyć ? Na koniec roku? (18%) czy od razu mogę wliczyć Styczeń i Luty ? (8,5)?


RE: Informator podatkowo – zusowski dla uczestników programu partnerskiego „Fires” - jaro225 - 19-02-2014 13:31

Jak się nie rozliczysz ze stycznia, to będziesz musiał na koniec roku się rozliczyć.
Ja dzisiaj byłem w US i powiedziałem, że chcę się rozliczać z dochodu, który jest tytułowany najem powierzchni reklamowej. Pan mi przyniósł kartkę, długopis i miałem napisać oświadczenie typu:
Informuję, że uzyskuję dochód tytułem najem powierzchni reklamowej od miesiąca stycznia i chciałbym się rozliczać z niego w formie ryczałtu.

Zaniosłem to do okienka i pani mi powiedziała, że do 20 każdego miesiąca trzeba wpłacać zaliczkę.
Dała mi wizytówkę z numerem rachunku i mam przelać na konto. TYLE Smile.

Nie sądziłem, że to będzie takie proste Big Grin.


RE: Informator podatkowo – zusowski dla uczestników programu partnerskiego „Fires” - yewryk - 19-02-2014 13:48

Ponownie wybrałem się do US. Podszedłem do okienka (innego niż poprzednio z nadzieją na ogarniętego pracownika):

-Dzień dobry, chciałbym rozliczać się ryczałtowo z tytułu najmu powierzchni reklamowej.
= Proszę pana, termin składania wniosków był do końca stycznia..
- Hmm.. przecież zaliczki mogę odprowadzać do 20 każdego miesiąca tak?
= No ale chciał pan pit?
- Nie, nie
= Chce pan złożyć oświadczenie ?
-TAK Jerk2
= Proszę wypełnić druk i przynieść kopię umowy

Polazłem grzecznie do stolika, wypełniłem i wracam do okienka:

- Proszę uprzejmie, a jeśli chodzi o umowę to jest nią regulamin wiążący obie strony Lol
= Ale jak pan zawarł tą umowę?
- Po prostu akceptując

W tym momencie podszedł jakiś inny gość z US, zerknął na regulamin i poleciała lekka szydera:

= Hmmm to "fajna" umowa..
- Wie pan, to wszystko jest przez internet więc akceptacja regulaminu jest tak jakby podpisaniem umowy.
= No dobrze, ma pan kopię?
- Tak, to jest wydrukowana kopia, proszę bardzo
= Proszę się zgłosić do likwidatury i potem w kasie opłacić zaliczkę za styczeń. A na koniec roku złoży pan pit 28
- Dziękuję i do widzenia Jerk2

Więc jak widać troszeczkę namieszałem na początku ale ogólnie dało radę Big Grin

Chciałbym podziękować użytkownikom suchy0001 oraz Vex za pomoc w tym temacie Smile