Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Informator podatkowo – zusowski dla uczestników programu partnerskiego „Fires” - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+---- Dział: Fires (/Forum-Fires-381)
+---- Wątek: Informator podatkowo – zusowski dla uczestników programu partnerskiego „Fires” (/Temat-Informator-podatkowo-%E2%80%93-zusowski-dla-uczestnikow-programu-partnerskiego-%E2%80%9EFires%E2%80%9D-85179)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Informator podatkowo – zusowski dla uczestników programu partnerskiego „Fires” - yewryk - 25-02-2014 13:30

Przed chwilą dzwoniła do mnie babka z US, że zarejestrowałem się do podatku ryczałtowego i stwierdziła że najem powierzchni reklamowych jest czynnością stałą przynoszącą ciągły dochód więc muszę założyć działalność gospodarczą, powiedziała że muszę jeszcze zadzwonić do krajowej informacji podatkowej.... VEX POMOCY T_T


RE: Informator podatkowo – zusowski dla uczestników programu partnerskiego „Fires” - michal86ole - 25-02-2014 13:57

No to żeś się wpie#dolił... Daj znać jak wyjaśnisz o co z tym chodzi...


RE: Informator podatkowo – zusowski dla uczestników programu partnerskiego „Fires” - yewryk - 25-02-2014 14:05

Złożyłem oświadczenie poprawnie a teraz takie rzeczy.... Dzwoniłem do krajowej informacji podatkowej i babka mi powiedziała, że dochody z dzierżawy stron internetowych wg. coś tam ministra finansów z 2010 r zaliczają się jako "inne dochody"
Wszystko pięknie, muszę wycofać oświadczenie o ryczałcie i jakoś wytłumaczyć o co kaman w US a to niełatwe zadanie bo przecież oni wszystko wiedzą lepiej. Xpokerface
A jak dalej nie będą ogarniać mimo informacji od KIP to najwyżej będe walił hajs na lewo Lol
----------------------------------------------------------------------

Dziś byłem w US prawie godzinę, latałem z pokoju do pokoju uzbrojony w wiedzę z KIP oraz wydrukowane artykuły min. z gazety prawnej Jerk2
Jak się okazało sami dzwonili do KIP bo nie wiedzieli o co chodzi Lol
Potem gadka, że pit 36 "inne źródło" i będzie ok, mimo że wcześniej ta sama osoba stwierdziła, że w żadnym wypadku nie zalicza się to do innych źródeł facepalm
A co do opodatkowania ryczałtowego to nie było bata by uznali taką formę...
Mając dosyć tego cyrku napisałem 2 podania:
1. unieważnienie oświadczenia o formie ryczałtowej
2. o zwrot zaliczki wpłaconej za styczeń ( w tym wypadku nawet nie musiałem nic pisać bo zrobiła to na szybko miła pani z okienka Lol)

Podsumowując: Pit 36 "inne źródła" lub nie zaczepiać g*wna bo śmierdzi impreza

PEACE!


RE: Informator podatkowo – zusowski dla uczestników programu partnerskiego „Fires” - suchy0001 - 26-02-2014 20:13

to jakiś dziwny urząd masz.generalnie nie mają prawa Ci nie uznać tego ryczałtowo.Chcą po prostu żebyś za mało podatku nie płacił Big Grin


RE: Informator podatkowo – zusowski dla uczestników programu partnerskiego „Fires” - yewryk - 26-02-2014 21:17

W tym wypadku chodzi o "ciemnotę umysłową" Smile


RE: Informator podatkowo – zusowski dla uczestników programu partnerskiego „Fires” - kukukukurydza - 02-03-2014 19:07

Jeśli jestem na ryczałcie 8,5% płatne co miesiąc to jeśli w danym miesiącu nie wygeneruję przychodu (np. nie mam rachunku za miesiąc luty) to podatku do 20 marca po prostu nie płace i tyle? Nikt się nie doczepi że zapłaciłem w styczniu i np. potem dopiero w marcu a w lutym nic?


RE: Informator podatkowo – zusowski dla uczestników programu partnerskiego „Fires” - LastSeason - 03-03-2014 21:22

Witam Big Grin A co jeśli ktoś jest zarejestrowany jako bezrobotny w urzędzie pracy? Da radę jakoś się rozliczać żeby nie stracić ubezpieczenia?


RE: Informator podatkowo – zusowski dla uczestników programu partnerskiego „Fires” - jabolopivolo - 04-03-2014 04:50

(03-03-2014 21:22)LastSeason napisał(a):  Witam Big Grin A co jeśli ktoś jest zarejestrowany jako bezrobotny w urzędzie pracy? Da radę jakoś się rozliczać żeby nie stracić ubezpieczenia?

....podobno jeżeli osiągasz przychód miesięczny w wysokości 500 złotych to nie możesz mieć statusu osoby bezrobotnej


RE: Informator podatkowo – zusowski dla uczestników programu partnerskiego „Fires” - LastSeason - 05-03-2014 01:01

Dziś 5 marca tak? Big Grin Czyli że do 20 marca mam już zanieść gotowe papiery i pity czy co tam jeszcze do US w celu opłacenia podatku? Czy idę dopiero w kwietniu z tym wszystkim i wtedy rozliczam się za marzec? Big Grin Bo już się pogubiłem Tongue


RE: Informator podatkowo – zusowski dla uczestników programu partnerskiego „Fires” - sucha - 18-03-2014 19:50

Witam,
Z tego, co wyczytałam, niektórzy z was posiadają regulamin Fires za ubiegłej kadencji. Mógłby ktoś podesłać kopię? Bo teraz na stronie widnieje regulamin zawarty 03.03.2014r., natomiast interesuje mnie ten poprzedni. Z góry dzięki Smile