Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Dotacja ministerstwa kultury na Świątynię Opatrzności Bożej - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Wiadomości (/Forum-Wiadomosci-117)
+--- Wątek: Dotacja ministerstwa kultury na Świątynię Opatrzności Bożej (/Temat-Dotacja-ministerstwa-kultury-na-Swiatynie-Opatrznosci-Bozej-85151)



Dotacja ministerstwa kultury na Świątynię Opatrzności Bożej - Madroxx - 06-02-2014 20:56

Cytat:Doniesienie do CBA i prokuratury w związku z 6 mln zł dotacji, jaką ministerstwo kultury przyznało Świątyni Opatrzności zapowiedzieli posłowie Twojego Ruchu. SLD zamierza z kolei w tej sprawie zawiadomić prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta. Roman Kotliński z TR podkreślił też, że 20 mln zł przekazał na Świątynię Opatrzności Bożej marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. - Te pieniądze zostały de facto przekazane na ręce rodzonego brata - podkreślił.

Politycy obu klubów oceniają, że MKiDN marnotrawi w ten sposób publiczne pieniądze, które powinny trafić do instytucji kultury.

Jak informują media, ministerstwo kultury przyznało dotację na budowę ekspozycji głównej w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, które powstaje pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich. Kwota dofinansowania wyniesie 6 mln zł. Dotacje otrzymały 73 instytucje w całej Polsce. W większości przypadków wsparcie nie przekraczało kwoty pół miliona złotych. Tymczasem sanktuarium na Polach Wilanowskich otrzymało aż 6 mln zł, co stanowi prawie połowę tego, co wszystkie pozostałe instytucje razem wzięte. Z kolei wniosek o dofinansowanie Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego został oceniony najniżej spośród tych, którym przyznano dodatkowe środki.

Źródło:
Link


I tak mamy 26 mln wyrzucone w błoto facepalm


RE: Dotacja ministerstwa kultury na Świątynię Opatrzności Bożej - Ombrinho - 07-02-2014 01:22

Z całym szacunkiem dla tej całej Świątyni Opatrzności Bożej, ale dla mnie jest to głupota. Nie jestem jakimś lewakiem albo coś w ten deseń, wręcz przeciwnie jestem katolem ale ładowanie kasy w kościół jest czystym marnotrawstwem. Mało to ludzi w Polsce za przeproszeniem nie ma co do gara włożyć, a nie mówiąc już o krajach 3 świata, gdzie z głodu cały czas ludzie umierają. Coś Polski kler wyższego szczebla w ostatnich czasach cofa się w pojmowaniu wiary chrześcijańskiej


RE: Dotacja ministerstwa kultury na Świątynię Opatrzności Bożej - matimus - 09-02-2014 19:39

Ok kościół nie jest czysty w 100% ,wiadomo zdarza się ksiądz dla kasy ,ale uwierz mi jest dużo którzy naprawdę są w porządku.

Proszę nie pisz "katol" Sad

A i ... jako że siedzę w temacie to chciałbym dodać że w ostatnich latach kleryków przybyło patrząc na poprzednie lata Smile (info od kleryka z Radomia Jerk)

Jeżeli chodzi o głód na świcie to już inna sprawa. Jak by ludzie na świcie tak chcieli pomagać to każdy kraj by wysłał jakąś pomoc. Jak nie chcesz na kościół dać to daj na Caritas bo oni robią naprawdę dużo.


RE: Dotacja ministerstwa kultury na Świątynię Opatrzności Bożej - Ombrinho - 10-02-2014 00:04

Znaczy ja nie chce generalizować i szufladkować wszystkich, racja zgadzam się z Tobą bo naprawdę są księża z powołania i jest ich naprawdę dużo. Mnie tylko chodzi o to, że po prostu dziś kościół powinien naprawdę pomagać innym ludziom, a nie tylko nieść pomoc głównie sobie. W Afryce misjonarze odprawiają mszę Św. w grotach, bo nie mają gdzie indziej, a u Nas buduję się pałacyki.... i co dzięki temu jesteśmy bardziej święci niż oni...jak dla mnie czysta głupota.

A wracając do tych dofinansowań, to trzeba zaznaczyć, że w szastaniu państwowymi pieniędzmi, osiągnęliśmy już poziom expert


RE: Dotacja ministerstwa kultury na Świątynię Opatrzności Bożej - lijon - 26-03-2014 01:16

Również był bym temu przeciwny gdyby katolicy byli zwolnieni z podatków!!
Nie dajcie się manipulować mediom, to są grosze wobec kwot jakie się przeznacza na promowanie dewiacji seksualnych typu pedalstwo !!


RE: Dotacja ministerstwa kultury na Świątynię Opatrzności Bożej - Madroxx - 28-03-2014 20:36

(26-03-2014 01:16)lijon napisał(a):  Również był bym temu przeciwny gdyby katolicy byli zwolnieni z podatków!!
Nie dajcie się manipulować mediom, to są grosze wobec kwot jakie się przeznacza na promowanie dewiacji seksualnych typu pedalstwo !!

A ja będę przeciwny, dopóki kościół nie będzie płacił podatków.

Kościół należy do Watykanu, więc dopłaty z naszych podatków mu się nie należą.


RE: Dotacja ministerstwa kultury na Świątynię Opatrzności Bożej - lijon - 29-03-2014 01:55

(28-03-2014 20:36)Madroxx napisał(a):  
(26-03-2014 01:16)lijon napisał(a):  Również był bym temu przeciwny gdyby katolicy byli zwolnieni z podatków!!
Nie dajcie się manipulować mediom, to są grosze wobec kwot jakie się przeznacza na promowanie dewiacji seksualnych typu pedalstwo !!

A ja będę przeciwny, dopóki kościół nie będzie płacił podatków.

Kościół należy do Watykanu, więc dopłaty z naszych podatków mu się nie należą.

To dlaczego katolicy odprowadzają podatki w PL??
Podobnie można by protestować przeciwko utrzymywaniu obozu na Majdanku czy w Oświęcimiu gdyż Synagogi należą do Izraela