Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Visual basic - wymagana aktualizacja - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+---- Dział: FireCash (/Forum-FireCash-278)
+---- Wątek: Visual basic - wymagana aktualizacja (/Temat-Visual-basic-wymagana-aktualizacja-84344)



Visual basic - wymagana aktualizacja - mypy - 25-01-2014 11:11

Witam,
nie wiem za bardzo w jakim dziale to napisać, w razie czego proszę o przeniesienieWink Powie mi ktoś jak mam zrobić (jaką formułkę wpisać i gdzie) aby po włączeniu aplikacji wyskakiwało okienko z konieczną aktualizacją i linkiem do niej? Wiecie o co chodziWink
Pozdrawiam.


RE: Visual basic - wymagana aktualizacja - patryk0407 - 25-01-2014 11:32

Ja polecam zrobić 2 program w vb i go odrazu edytować i napisać to:

Kod:
Dim Answer As String
        Dim MyNote As String
        'Place your text here
        MyNote = "There's an updated version of this program available. Would you like to download now?"
        'Display MessageBox
        Answer = MsgBox(MyNote, vbYesNo, "Please update")
        If Answer = vbNo Then
            'Code for No button Press
            MessageBox.Show("Program will close now. If you want to use this program please update to the newest version.", "Please update", MessageBoxButtons.OK)
            End
        Else
            'Code for Yes button Press
            System.Diagnostics.Process.Start("TwójLink")
        End If

wtedy będzie odrazu okno o aktualizacji a w niej dasz link do normalnego programu Smile
pomogłem? daj repucika Smile


RE: Visual basic - wymagana aktualizacja - mypy - 25-01-2014 13:18

No dzięki to już jest cośWink reput poszedł
Ale ja bym jednak wolał żeby pojawiało się okienko razem z programem , jak ktoś zobaczy ze program się otwiera to bardziej uwierzy że działa i warto kupićSmile takie jest moje zdanieBig Grin
Jak wkleję ten kod do mojego programu to owszem otwiera się okienko z informacją ale:
po pierwsze nie widać programu
po drugie jak nacisnę że chce zaktualizować to otwiera mi się program i każdy może zobaczyć ze to fakeBig Grin
A chciałbym aby:
Otwierał się program
wyskakiwało okienko z prośbą o aktualizację
nie dało się wyłączyć okienka bez zamknięcia programu
po kliknięciu w przycisk "tak" przenosiło np do linku (lub w jakiś sposób informowało skąd pobrać program)
ewentualnie coś w tym styluSmile

I jeszcze jedno pytanie. Jak mi wyskakuje to okienko to mam przyciski "tak" "nie" ale rozumiem że jak ktoś będzie miał np angielską wersję widnows'a to będzie mu wyskakiwać "yes" "no" ?


RE: Visual basic - wymagana aktualizacja - patryk0407 - 25-01-2014 13:50

nie nie, jak zaprogramujesz tak będzie, więc odrazu w programie napisz yes i no


RE: Visual basic - wymagana aktualizacja - mypy - 25-01-2014 14:33

no właśnie w programie jest "yes" "no" ale wyskakuje tak nie


RE: Visual basic - wymagana aktualizacja - patryk0407 - 25-01-2014 14:52

a to nwm czemu Big Grin
Może jakiś tłumacz czy coś


RE: Visual basic - wymagana aktualizacja - szybkikwit - 26-01-2014 01:14

Dajesz buttona i wpisujesz tekst jako Yes i nie ma możliwosci żeby CI poakzywało TAk NIE ;P


RE: Visual basic - wymagana aktualizacja - mypy - 26-01-2014 09:49

no własnie nie... http://w950.wrzuta.pl/film/asjQmdL8Ufa/nagranie


RE: Visual basic - wymagana aktualizacja - szybkikwit - 26-01-2014 13:49

a bo w ten sposób to robisz . Myśle że jak ktos ma windowsa w języku ang to mu wyświeli Yes NO


RE: Visual basic - wymagana aktualizacja - mypy - 27-01-2014 12:46

nowłaśnie tylko czy na pewno... Smile A co do formułki kolegi patryk0407. Jest nawet spoko tylko po kliknięciu "tak" otwiera się stronka ale także program. No i od razu można ogarnąć że program to fake i nie warto sciągać aktualizacji... :/

Edit: dobra już sobie ze wszystkim poradziłemSmile