Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak sie rozliczyc z Fires ? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Jak sie rozliczyc z Fires ? (/Temat-Jak-sie-rozliczyc-z-Fires-84193)

Strony: 1 2


Jak sie rozliczyc z Fires ? - takitamziomek - 22-01-2014 10:50

Witam. Czekam na moja pierwsza wyplate z Fires I ostatnia. Jest to kwota 480 zl ktora uzbieralem na telefon. I nie wiem gdzie I jak sie rozliczyc z podatku. I co mam wpisac powiedziec ze rozliczam sie z fires czy jak nie ogarniam tego.


RE: Jak sie rozliczyc z Fires ? - Kiljan - 22-01-2014 10:52

(22-01-2014 10:50)takitamziomek napisał(a):  Witam. Czekam na moja pierwsza wyplate z Fires I ostatnia. Jest to kwota 480 zl ktora uzbieralem na telefon. I nie wiem gdzie I jak sie rozliczyc z podatku. I co mam wpisac powiedziec ze rozliczam sie z fires czy jak nie ogarniam tego.

W teorii to wystawiasz im rachunek lub fakturę więc musisz być przedsiębiorcą a tutaj to sprawa jest prosta ponieważ masz fakturę w postaci źródła przychodu, w przeciwnym wypadku łamiesz prawo...


RE: Jak sie rozliczyc z Fires ? - takitamziomek - 22-01-2014 10:56

To co mam wypisac albobcos . Teraz fires wprowadzilo nie jakie rachunki gdzie ja jestem sprzedajacym powierzchni reklamowej a on nabywajacym. Mam tobwydrukowac?


RE: Jak sie rozliczyc z Fires ? - Kiljan - 22-01-2014 11:01

musisz zalozyc dzialalnosc jesli chcesz wystawiac komus rachunek lub byc dodatkowo vatowcem zeby wystawiac fakture


RE: Jak sie rozliczyc z Fires ? - takitamziomek - 22-01-2014 11:02

To nie musze sie rozliczac ??


RE: Jak sie rozliczyc z Fires ? - Kiljan - 22-01-2014 11:05

(22-01-2014 11:02)takitamziomek napisał(a):  To nie musze sie rozliczac ??

oczywiscie ze musisz, ale najpierw musisz zalozyc dzialalnosc przed wystawieniem tego rachunku/faktury, a zalozenie troche potrwa wiec dopiero w lutym najwczesniej bedziesz przejmowal sie rozliczaniem.


RE: Jak sie rozliczyc z Fires ? - Traw3k - 22-01-2014 11:34

Kiljan,

jak jesteś zatrudniony na umowę o zlecenie to w celu wypłaty swojego wynagrodzenia, na które zapracowałeś musisz wystawić firmie rachunek. Tak przykładowo robi się w każdej firmie typu telemarketing (dzwonienie po ludzikach i wciskanie super abonamentów).
Także prawnie taki rachunek jest OK, faktura już nie (potrzeba działalności). Tak samo w sieciach afiliacyjnych rzędu Bankier.pl podsyłają Ci na koniec okresu rozliczeniowego rachunek, który drukujesz, podpisujesz i im odsyłasz. Na tej podstawie wypłacają Ci pieniążki na konto bankowe (za najem powierzchni reklamowej na dany miesiąc, np. styczeń - podatek dochodowy 18%).

Z drugiej strony wchodzisz na pierwszą lepszą stronę o księgowości, z zapytaniem czy osoba fizyczna może wystawić rachunek i widzisz, że grozi za to odpowiedzialność karno-skarbowa [tutaj].

Po tym, co widzę w Fires rachunki będą funkcjonowały dokładnie tak samo, jak w sieciach afiliacyjnych i... tyle.
Odpowiadając jeszcze na pytanie wielu osób; do wystawienia takiego rachunku potrzebny jest Wasz PESEL.


RE: Jak sie rozliczyc z Fires ? - takitamziomek - 22-01-2014 12:25

To odpowie mi ktos jak sie rozliczyc I kiedy?????. Bo dalej nwm .. .co mam zaniesc do US...


RE: Jak sie rozliczyc z Fires ? - Admin - 22-01-2014 12:37

Słuchając niektórych to jeszcze dopłacić do interesu będziesz musiał Tongue
Poczekaj aż Fires sam wrzuci jakąś oficjalną wersję rozliczenia się - a bynajmniej powinien przy tak dużej liczbie partnerów.


RE: Jak sie rozliczyc z Fires ? - GoodLecki - 22-01-2014 12:40

Ziomek przecież ci wszystko napisali nie czytałes tego? Masz też google w którym masz wszystko krok po kroku opisane na tysiącach stron.
Ja tam i tak obstawiam że się "nie będziesz musiał rozliczać z zarobków " Big Grin