Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
chcesz dalej zarabiać ? przczytaj to abys nie płacił nie potrzebnie kary - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+---- Dział: Fires (/Forum-Fires-381)
+---- Wątek: chcesz dalej zarabiać ? przczytaj to abys nie płacił nie potrzebnie kary (/Temat-chcesz-dalej-zarabiac-przczytaj-to-abys-nie-placil-nie-potrzebnie-kary-84178)

Strony: 1 2


chcesz dalej zarabiać ? przczytaj to abys nie płacił nie potrzebnie kary - Hrustus - 21-01-2014 21:16

Jeżeli fires nie wystawia pitów 18c należy założyć działalność gospodarczą. Już tłumacze dlaczego ponieważ w picie 37 można rozliczyć dodatkowy inny dochód otrzymywany w sposób nie ciągły. Jezeli zarabiamy na tym codziennie nie kwalifikuje się to do pit 37 i należy prosić firesa o pit 18 c jeżeli nie wystawiają należy założyć działalność. Dla informacji wynajęcie powierzchni reklamowej można prowadzić na ryczałcie.



oszustwo podatkowe. Polega ono na tym, że podatnik, co prawda, ujawnia przedmiot opodatkowania, ale w składanej deklaracji zaniża podstawę opodatkowania. Może to być zatajenie części obrotu w deklaracji VAT albo na przykład wykazanie nieponiesionych w rzeczywistości kosztów w deklaracji PIT/CIT. Czyn taki kwalifikowany jest z art. 56 § 1–3 K.k.s.

Co ciekawe, opisane wyżej przestępstwo zagrożone jest taką samą karą. Zależy ona od wysokości podatku narażonego na uszczuplenie, czyli podatku niezapłaconego przez podatnika. I tak, jeżeli niezapłacony podatek:
nie przekracza tzw. ustawowego progu, tj. 7500 zł (w 2013 r. – 8000 zł), to czyn sprawcy traktowany jest jako wykroczenie skarbowe (art. 54 § 3 i art. 56 § 3 K.k.s.), za które grozi grzywna w wysokości od 150 do 30 000 zł (w 2013 r. – od 160 do 32 000 zł);
nie przekracza tzw. małej wartości, tj. 300 000 zł (w 2013 r. – 320 000 zł), to czyn sprawcy kwalifikowany jest jako przestępstwo uprzywilejowane (art. 54 § 2 i art. 56 § 2 K.k.s.), za które grozi grzywna w wysokości od 500 do ponad 14 000 000 zł (w 2013 r. – od 533 do ponad 15 000 000 zł);
przekracza wyżej podaną małą wartość, to czyn sprawcy kwalifikowany jest jako przestępstwo podstawowe (art. 54 § 1 i art. 56 § 1 K.k.s.), [color=#FF0000][u][i][b]za które grozi kara pozbawienia wolności od 5 dni do 5 lat albo grzywna w wysokości podanej w pkt 2; możliwe jest orzeczenie obu tych kar za jeden czyn.

http://www.biurorachunkowe.kielce.pl/index,4,199,pl.html


jeśli się myliłem to bardzo przepraszam


RE: chcesz dalej zarabiać ? przczytaj to abys nie płacił nie potrzebnie kary - elbowndg - 21-01-2014 21:36

Szkoda tylko że art. 54 § 3 i art. 56 § 3 kks są to artykuły zaczęrpniete z rozdziału "Przestępstwa skarbowe i
wykroczenia skarbowe przeciwko obowiązkom podatkowym i rozliczeniom z tytułu dotacji lub subwencji"
A teraz odsyłam do lektury czym są dotacje i subwencje ;D


RE: chcesz dalej zarabiać ? przczytaj to abys nie płacił nie potrzebnie kary - lodzik496 - 21-01-2014 21:41

Pana to chyba pożegnamy z forum Smile
Mnie już próbował postraszyć na pw Big Grin


RE: chcesz dalej zarabiać ? przczytaj to abys nie płacił nie potrzebnie kary - JaTuDensze - 21-01-2014 21:54

Czyli wychodzi na to że jeden dzień zarabiania jeden dzień wolny już pod to nie podlega Jerk2


RE: chcesz dalej zarabiać ? przczytaj to abys nie płacił nie potrzebnie kary - kazik0o - 22-01-2014 01:07

Nasze dane osobowe są dostępne w tylu miejscach że nie ma co siać paniki, straszysz wszystkich, jakby ktoś chciał sie uwalić to i tak to zrobi i tak, więc wyluzuj-cie Smile


RE: chcesz dalej zarabiać ? przczytaj to abys nie płacił nie potrzebnie kary - mlekoju - 22-01-2014 12:30

Od roku ponad zarabiam w necie, płacę podatki i nikt mnie nigdzie nie upierdzielił.
A Wy nagle jak Fires wprowadził rachunki robicie zamęt jak pIs po katastrofie w smoleńsku facepalm
Każdy normalny, ceniący się serwis ma taki sam system płatności, gdzie trzeba generować rachunki. Więc może zamiast szukać głupich informacji i spisków weźcie się do lektury!


RE: chcesz dalej zarabiać ? przczytaj to abys nie płacił nie potrzebnie kary - Prizers - 22-01-2014 13:44

Popraw filozofie błąd w temacie... Przymiotniki piszemy łącznie facepalmfacepalm


RE: chcesz dalej zarabiać ? przczytaj to abys nie płacił nie potrzebnie kary - gawciu - 22-01-2014 14:41

Ja już nic z tego nie rozumiem Angry ,przejdę się chyba do urzędu skarbowego. Idea


RE: chcesz dalej zarabiać ? przczytaj to abys nie płacił nie potrzebnie kary - Vex - 22-01-2014 14:42

(22-01-2014 14:41)gawciu napisał(a):  Ja już nic z tego nie rozumiem Angry ,przejdę się chyba do urzędu skarbowego. Idea

Byłem u księgowości, mają przygotować dla Was poradnik który rozwiej wszelkie wątpliwości.


RE: chcesz dalej zarabiać ? przczytaj to abys nie płacił nie potrzebnie kary - gawciu - 22-01-2014 14:47

No w końcu będzie konkretne info,a nie jacyś pseudo-księgowi,którzy kopiujją jakieś nic nie warte posty z jakiś forów . Dziękuję Smile