Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Lepsze serwery - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Pomysły, zmiany, sprawy dotyczące Zarabiam.com (/Forum-Pomysly-zmiany-sprawy-dotyczace-Zarabiam-com-13)
+--- Wątek: Lepsze serwery (/Temat-Lepsze-serwery-84057)

Strony: 1 2 3 4


RE: Lepsze serwery - v3XeR - 23-01-2014 16:47

Panie Adminie nie działa TapaTalk teraz tak jak należy..
Można przeglądać tylko posty, nie można odpowiadać na nie i nie można pisać PW

I taki błąd wyskakuje nieraz
[Obrazek: Bez_tytu_u.jpg]


RE: Lepsze serwery - Majka - 23-01-2014 20:13

Koszmar "Serwer jest zbyt obciążony. Wróć później, gdy serwer będzie mniej obciążony. "powrócił...
pokerface


RE: Lepsze serwery - mlekoju - 23-01-2014 21:20

Coś chyba nie pomogło, bo coraz gorzej załapać się pomiędzy nieprzeciążone serwery Xpokerface


RE: Lepsze serwery - patryk0407 - 23-01-2014 21:42

Właśnie + do tego coś talpalk 2 nie wysyła tutaj wiadomości...


RE: Lepsze serwery - v3XeR - 23-01-2014 22:48

Z TapaTalkiem naprawione


RE: Lepsze serwery - DarkKiller - 24-01-2014 16:06

Niestety ale serwery i dziś ( przed chwilą) były zbyt obciążone, bład nie minął!!!


RE: Lepsze serwery - Admin - 24-01-2014 16:31

Faktycznie nie pomogło, kwadrans temu skontaktowałem się z firmą aptus, opisując w pełni problem, dziś lub w poniedziałek powinni rozpocząć pracę, problem nie leży po stronie dedyka tylko optymalizacji lub skryptów. Wiem że jest obciążenia są denerwujące, jednak szybciej nic nie zdziałamy, chyba że sami znacie firmę godną polecenia, która odpłatnie się tym zajmie to można dopytać. Dla niezorientowanych informuję że problemem nie jest serwer, gdyż bez problemu utrzymałby 3x większy ruch niż obecny.


RE: Lepsze serwery - sheko12 - 24-01-2014 17:34

Admin, podaj informacje o ''debugu'', masz je w stopce na dole w postaci:
  • Generated in
  • SQL Queries
  • PHP version

Problem obciążenia serwera dzieje się również często z uwagi na dużą ilość zainstalowanych pluginów, każdy z nich jest kombajnem zużycia zasobów serwera, konkretniej SQL Query, na dole masz tabele statystyk, nie masz pojęcia jak one obciążają serwer......te statystyki za każdym razem wszystko pobierają........ co jest w ogóle bezsensowną i przykrą sprawą, jeśli masz ich naprawdę sporo pozbądź się ich na czas określony....czyli Dezaktywuj te, które uważasz na razie za nie potrzebne po za tym optymalizacje też warto zrobić, przy tak dużym forum, wręcz potężnym wykonywać powinno się ją co pół roku i krócej skoro co dziennie jest po ''naście'' zarejestrowanych kont, plus setki tematów i postów, dziwne że MyBB się nie buguje, czyli nie opóźnia wysyłanych postów.......chyba że się opóźniają, przynajmniej ja tego nie zauważyłem.

W takim przypadku warto napisać ''ticket'' ze zleceniem do hostingu i oni mogą wykonywać otpymalizacje , aczkolwiek w bazie danych są na pewno setki kilobajtów nie potrzebnych danych, i na co to trzymać? forum cierpi

Jeśli chcesz myśleć nad zmianą hostingu, zapraszam do firmy http://www.kylos.pl/, moi znajomy programiści i webmasterzy polecają, są zadowoleni z maszyny i sam planuje się tam przenieś, nie warto zwlekać gdyż przy tak dużym generowanym ruchu problemy zaczną się zwiększać, któregoś dnia całkowicie padnie forum i będziesz jeszcze gorzej.


RE: Lepsze serwery - Admin - 24-01-2014 17:42

Sheko, kilka małych for nie czyni z Ciebie znawcy, doceniam chęci ale szczerze to nic nie wiesz, co wykazałeś już w rozmowie na sb, szerząc bezpodstawne domysły. Wiem doskonale gdzie leży błąd po prostu nie znam się na narzędziach służących do jego eliminacji, a to wypisałeś nie ma KOMPLETNIE NIC wspólnego z problemem o którym wspomniałem wyżej. Zmianą hostingu? facepalm czytanie ze zrozumieniem się kłania...


RE: Lepsze serwery - sheko12 - 24-01-2014 17:57

Nie jestem Bóg wie jakim znawcą, to twoje zdanie co o mnie myślisz i mojej pomocy, fora dyskusyjne to pryszcz w porównaniu z tym co robie Wink aczkolwiek to twoje zdanie..........napisz na supportcie MyBB, odpowiedzą Ci to samo co ja, uwierz, że moja wiedza na temat owych problemów jest wystarczająca by się wypowiadać, to że Ty mówisz o swoich podejrzeniach to inna bajka z tym co przewczoraj powiedziały mi ścieżki błędów bazy i skryptu, ''narzędzia'' do ich eliminacji, skoro wiesz co to, napisz ticket albo wynajmij kogoś, każdy początkujący z PHP i MySQL dałby rade to opanować.....

P.S nie stwierdziłem że to wina hostingu, poleciłem Ci inny ze względu na wniosek jaki wyciągłem z twoich wypowiedzi, pluginy są i mogą być przyczyną takiego zachowania........ pokaż mi informacje z debugu a Cie przekonam że mam racje, po za tym w panelu administracyjnym masz możliwość wyłączenia Kompresji GZIP, wyłącz ją na jakiś czas i sprawdzaj...testuj i wykluczaj różne możliwości.

Pozdrawiam