Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Poradnik
Czy google+ wpływa na pozycje w google? - Wersja do druku


+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pozycjonowanie i Optymalizacja (/Forum-Pozycjonowanie-i-Optymalizacja-341)
+--- Wątek:
Poradnik
Czy google+ wpływa na pozycje w google? (/Temat-Czy-google-wplywa-na-pozycje-w-google-83839)



Czy google+ wpływa na pozycje w google? - adkam12 - 16-01-2014 12:56

Wielu z Was dopytuje czy Google+ wplywa na pozycje w rankingu?
Postaram się wyjaśnić działanie, wiedzę pozyskałem dzięki kursowi Search Marketing Day 2013



Oficjalnie Google+1 i polubienia w Faceboooku nie wpływają na pozycje stron w Google. Potwierdził to Matt Cutts, kierownik zespołu Google ds. spamu w jednej ze swoich wypowiedzi z sierpnia 2013. Lepsze statystycznie wyniki stron posiadających duża ilość polubień wyjaśnił on faktem, że internauci “lubią” zazwyczaj materiały o wysokiej jakości.

Z drugiej jednak strony większość badań wskazuje, że faktycznie sieci społecznościowe mają wpływ na pozycje w organicznych wynikach Google, przy czym znaczenie polubień na Facebooku mają znacznie marginalne, natomiast Google+1 są traktowane przez wyszukiwarkę jako zdecydowanie bardziej istotne.


RE: Czy google+ wpływa na pozycje w google? - WuJeKuBa - 21-07-2015 13:54

Napisałeś, że polubienia na facebooku danej stronki mają wpływ na pozycje mojej strony internetowej w google (przykładowo - "blabla.pl"). I jeżeli założył bym taką stronkę internetową dodał ją do google i zrobił stronkę na facebook'u z nazwą tej mojej strony internetowej blabla.pl i nabijał lajki addmefastem tej strony na FB, to czy pozycja w google by się coś podniosła?? Musiałbym na FB pisać jeszcze posty czy lajki strony na FB by wystarczyły? I czy by mi się to w ogóle opłacało? Dajcie mi znać będę wdzięczny!


RE: Czy google+ wpływa na pozycje w google? - tomtom99 - 21-07-2015 16:29

Wprost przecież nie powiedzą jak algorytm działa, przecież to byłby niemały skandal jakby się okazało, że za g+ są wyższe pozycje, a np. fejsa olewają.


RE: Czy google+ wpływa na pozycje w google? - wasia90 - 22-07-2015 00:32

Kuba nic by nie podskoczyło, lajki mają jedynie marginalne znaczenie na chwilę obecną.