Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Praca w kraju i za granicą - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Praca w kraju i za granicą (/Temat-Praca-w-kraju-i-za-granica-83790)



Praca w kraju i za granicą - ciekma - 15-01-2014 15:18

Witam.
Mam takie pytanie natury prawnej. Otóż W 2013 roku przez 4 miesiące pracowałem w Anglii. Podczas pobytu ani razu nie pobrali podatku tylko za ubezpieczenie zdrowotne. Dodam że praca była legalna na umowę o pracę. Wiem że w wypadku gdy nie miałem żadnej pracy w Polsce w tym samym roku co praca w Anglii nie ma obowiązku rozliczać się się z US. Niestety pracowałem 3 dni na umowę zlecenie w styczniu tamtego roku i podobno będę musiał się rozliczać również z tego co zarobiłem w Anglii. Nie rozumiem tego trochę co praca w Polsce ma do pracy za granicą ale pewnie coś ma Wink
I moje pytanie to czy będę musiał zapłacić ten podatek za pracę w Anglii i czy go wrócą? Skoro tam nic mi nie pobierali ale to 2 różne kraje. Może ktoś wie coś na ten temat zanim pójdę do biura rozliczeń?


RE: Praca w kraju i za granicą - Mksuzi - 15-01-2014 21:00

Podatki płacisz w kraju w którym pracujesz, chyba że do pracy poleciałeś przez biuro pośrednicze mające siedzibę w Polsce. Wtedy mogą cię ewentualnie ścigać.

Ale tak to nie masz się co martwić.


RE: Praca w kraju i za granicą - ciekma - 18-01-2014 20:08

No było to przez biuro z tym ze tam umowę podpisywałem w Anglii z farmą. No to zobaczymy co wymyślą w tym kochanym kraju. Dzięki Smile


RE: Praca w kraju i za granicą - GoodLecki - 20-01-2014 21:47

Te umowy są nic nie warte , skoro pracowałeś legalnie to musieli ci podatek pobrać.