Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Blog - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Zarabianie na WWW - dyskusje, pytania i odpowiedzi (/Forum-Zarabianie-na-WWW-dyskusje-pytania-i-odpowiedzi-202)
+--- Wątek: Blog (/Temat-Blog-83431)



Blog - warrrkek - 09-01-2014 18:24

W najbliższym czasie planuję założyć bloga, mam takie oto pytania:
1. Zalozyc go na serwisie typu blogspot czy kupić domenę i napisać stronę?

2. Jeżeli bym założył na blogspot to czy jest możliwość za kilka miesięcy podepnac tam adsense or sth like this i dorabiać na reklamach?


RE: Blog - Admin - 09-01-2014 18:29

1. Pisać strony nikt Ci nie każe od tego masz cmsy które w zupełności wystarczą, zapełniasz je treścią i tyle...
Twoja strona na pewno będzie bardziej opłacalna niżeli blog w domenie blogspotu, zawsze masz nieograniczone prawa i wszystko co stworzysz będzie należeć do Ciebie, a nie do właściciela innego serwisu.

2. Jeśli strona będzie generować ruch to z pewnością zarobisz, w przeciwnym wypadku podpinanie reklam mija się z celem. Jeśli treść twojej strony będzie interesująca to z pewnością masz szanse na pozyskanie stałych użytkowników.


RE: Blog - warrrkek - 09-01-2014 18:33

A mógłbyś wytlumaczyc co to jest CMS??

I czy bylby ktoś w stanie mi pomóc za pomocą skype/ts/ventrillo z postawieniem tego na mojej domenie


RE: Blog - krispol89 - 09-01-2014 18:38

Lepiej na własnej stronie tylko trzeba taką napisać :/ Albo kupić gotowy skrypt. W tedy masz przynajmniej pewność, że nikt Ci strony np. nie zablokuje, albo nie zjedzą Ci jej roboty. Gdzieś już na forum czytałem, że ktoś założył bloga na blogspot i po jakimś czasie zaczęły generować mu się wejścia z dziwnych stron po czym jego blog został zablokowany.
W sumie to albo rybki, albo akwarium. Ja na twoim miejscu zrobiłbym własną stronę.


RE: Blog - DarkKiller - 09-01-2014 18:40

CMS to inaczej System Zarządzania Treścią z angielskiego Content Management System
Więcej możesz se przeczytać tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/System_zarz%C4%85dzania_tre%C5%9Bci%C4%85
Najlepszy system pod blog będzie wp czyli WordPress, a trochę o wp:
http://pl.wordpress.org/


RE: Blog - warrrkek - 09-01-2014 18:43

Przepraszam ale nie jestem w temacie, WP jest darmowy czy płatny?


RE: Blog - TheGleeMat - 09-01-2014 23:06

Ja spróbuję tak ogólnie koledze przybliżyć WordPress jest darmowym CMS-em, możesz do niego pobierać płatne motywy, ale masz do niego też pełno darmowych . Polecam używać właśnie WP, ponieważ jest łatwy w obsłudze, masz do niego mnóstwo plugin-ów, które np. pomagają w pozycjonowaniu . Na Hostinger możesz założyć konto i mieć darmowy hosting, proponuję też wykupienie gdzieś własnej domeny .