Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Co to jest yield i na co uważać korzystając z typów osób trzecich - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Forum Bukmacherskie (/Forum-Forum-Bukmacherskie-284)
+--- Dział: Bukmacherstwo (/Forum-Bukmacherstwo-204)
+--- Wątek: Co to jest yield i na co uważać korzystając z typów osób trzecich (/Temat-Co-to-jest-yield-i-na-co-uwazac-korzystajac-z-typow-osob-trzecich-83362)



Co to jest yield i na co uważać korzystając z typów osób trzecich - dawkos23 - 08-01-2014 14:56

Yield w zakładach bukmacherskich oznacza stosunek zysku do pieniędzy, które zainwestowaliśmy i wyrażany jest w procentach.

Nie możemy mylić pojęć skuteczności danego gracza a jego yield'u. Oczywiście to drugie pojęcie jest bardziej miarodajne jeśli chodzi o jego umiejętności obstawiania.

Przykłąd:

Typer "A" obstawia mecze po kursach 1,25 co jest niskim kursem. Jego skuteczność to 80%, a więc 4 na 5 typów u niego są trafne.

Typer "B" z kolei odznacza się niższą skutecznością (60%, 3 na 5 typów trafnych).

Jaki wniosek? Ano korzystamy z typów Typera "A".

Niestety nieprawda, bo typer "B" obstawia mecze po kursach 2,0 i co prawda jego skuteczność jest mniejsza, ale za to yield (a więc realny zysk) jest większy.

Obliczmy:

Wzór na obliczanie yield'u:
Yield = (Suma wygranych - suma stawek)/ suma stawek *100%

Bierzemy pod uwagę 5 zakładów i stawkę 100 zł za każdy zakład):

Typer "A":

suma wygranych: 500 zł
suma stawek: 500 zł

Po podstawieniu do wzoru:
Yield = (500 - 500)/500 * 100% = 0%

Tak więc jego yield wynosi 0% przy skuteczności 80%.

Typer "B":

suma wygranych: 600 zł
suma stawek: 500 zł

Po podstawieniu do wzoru:
Yield = (600 - 500)/500 * 100% = 20%

Tak więc jego yield wynosi 20% przy skuteczności 60%.

Podsumowanie: przy jakimkolwiek kupnie typów bądź korzystaniu z darmowych nie patrzmy na skuteczność, ale na yield, bo to on jest prawdziwym wyznacznikiem umiejętności typera.

Mam nadzieję, że komuś się przyda,

Pozdrawiam Smile


RE: Co to jest yield i na co uważać korzystając z typów osób trzecich - dawkos23 - 15-01-2014 13:44

Daliście repy, ale bledu nikt nie wyhaczył, co nie pczyta sie tylko repy w ciemno ida? Big Grin


RE: Co to jest yield i na co uważać korzystając z typów osób trzecich - Mafesto - 15-01-2014 13:59

(15-01-2014 13:44)dawkos23 napisał(a):  Daliście repy, ale bledu nikt nie wyhaczył, co nie pczyta sie tylko repy w ciemno ida? Big Grin
Dałem repa za temat bo nie wiedziałem co to yield i się dowiedziałem, wprowadziłeś mnie w błąd? Celowo? Moje życie już nigdy nie będzie takie same smutny


RE: Co to jest yield i na co uważać korzystając z typów osób trzecich - dawkos23 - 15-01-2014 23:35

(15-01-2014 13:59)Mafesto napisał(a):  
(15-01-2014 13:44)dawkos23 napisał(a):  Daliście repy, ale bledu nikt nie wyhaczył, co nie pczyta sie tylko repy w ciemno ida? Big Grin
Dałem repa za temat bo nie wiedziałem co to yield i się dowiedziałem, wprowadziłeś mnie w błąd? Celowo? Moje życie już nigdy nie będzie takie same smutny

Ogólnie wszystko to prawda tylko napisałem, że typer "B" miał 80% skutecznosci a miał 60 (niecelowo, przez pomylke). Ciesze sie, ze sie dowiedziales Smile