Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Nie znam się na wordpressie.(Optymalizacja itp.) - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Wordpress (/Forum-Wordpress-360)
+--- Wątek: Nie znam się na wordpressie.(Optymalizacja itp.) (/Temat-Nie-znam-sie-na-wordpressie-Optymalizacja-itp-83064)

Strony: 1 2


Nie znam się na wordpressie.(Optymalizacja itp.) - Blubson - 04-01-2014 15:42

Cześć.

Od przyszłego tygodnia będę na wordpresie. Dacie jakieś rady?. Mogą być różne np zrób w opcjach to, tamto. Bardzo by mi się przydały informacje o optymalizacji.


RE: Nie znam się na wordpressie.(Optymalizacja itp.) - PanCaro - 04-01-2014 20:40

Optymalizacji? Nie instaluj masy nie potrzebnych wtyczek Tongue

Zależy co będziesz trzymał na tym WP to w tedy mógłbym Ci doradzić co lepiej zainstalować.

Np.
Mój mały pakiet wtyczek:

All In One SEO Pack - od pozycjonowania
jQuery Colorbox - płynne powiększanie obrazów
Launchpad by Obox - wyłączenie strony aby nikt jej nie widział.
StatPress - szczegółowe statystyki
UK Cookie Consent - komunikat o cookie
Visual Form Builder - zaawansowany formularz kontaktowy
Widget Context - możliwość ustawienia każdego innego widgetu na każdej innej stronie
i może NextGEN Gallery jak chcesz zarządzać zaawansowanie galerią.


RE: Nie znam się na wordpressie.(Optymalizacja itp.) - TheGleeMat - 04-01-2014 21:29

Ważne jest też byś wybrał dobry i przejrzysty theme , z wtyczek chyba kolega wyżej wymienił najważniejsze . Nie ma co dużo o optymalizacji pisać większość za Ciebie zrobi wtyczka "All In One SEO Pack" i tyle powinno Ci w zupełność wystarczyć .


RE: Nie znam się na wordpressie.(Optymalizacja itp.) - Doragon - 08-01-2014 09:27

Akismet - do ochrony przed spamem (warto).
Better WP Security - do ochrony bloga. Są poradniki jak dobrze skonfigurować.
Wordpress Statistics - po porostu licznik.
Google XML Sitemaps v3 - automatycznie generująca się mapa strony.


RE: Nie znam się na wordpressie.(Optymalizacja itp.) - Blubson - 15-01-2014 16:44

(04-01-2014 21:29)TheGleeMat napisał(a):  Ważne jest też byś wybrał dobry i przejrzysty theme , z wtyczek chyba kolega wyżej wymienił najważniejsze . Nie ma co dużo o optymalizacji pisać większość za Ciebie zrobi wtyczka "All In One SEO Pack" i tyle powinno Ci w zupełność wystarczyć .

Chodzi o tą zwykłą All in One SEO Pack nie?
Lepszy jest od Seo By Yoast?


RE: Nie znam się na wordpressie.(Optymalizacja itp.) - Blubson - 15-01-2014 19:05

Jest problem oto do czego się doczepiła wtyczka:
There are 91 words contained in the body copy. This is far too low and should be increased.
Niestety jest dużym problemem zwiększenie ilości słów, i tak już maksymalnie rozszerzyłem treść, nie chcę przedobrzyć i stracić na wiarygodności... Czy to bardzo odczuję jeśli chodzi o pozycje w Google? Dodam że nie mam konkurencji.

No meta description has been specified, search engines will display copy from the page instead.
No właśnie wyszukiwarki będą wyświetlać treść ze strony, a to może te wyszukiwarki to zrobią lepiej niż ja? słabo się znam...

The page title contains 22 characters, which is less than the recommended minimum of 40 characters. Use the space to add keyword variations or create compelling call-to-action copy.
Muszę zwiększyć ilość słów w tytule strony... Jakoś się postaram... Tylko tu też pojawia się problem przedobrzenia...

No subheading tags (like an H2) appear in the copy.
Nie mam pojęcia o co chodzi z tymi tagami... Muszę poszukać.


RE: Nie znam się na wordpressie.(Optymalizacja itp.) - zaple - 15-01-2014 20:26

(04-01-2014 21:29)TheGleeMat napisał(a):  Ważne jest też byś wybrał dobry i przejrzysty theme , z wtyczek chyba kolega wyżej wymienił najważniejsze . Nie ma co dużo o optymalizacji pisać większość za Ciebie zrobi wtyczka "All In One SEO Pack" i tyle powinno Ci w zupełność wystarczyć .

A ja bym nie polecał tej i żadnej innej wtyczki "do pozycjonowania" najlepiej teraz się pozycjonują strony z samym title, bez słów kluczowych, tagów, meta opisów itd.

Przed miesiącem otworzyłem 3 nowe strony i aż nie wierze jakie pozycje osiągają, bez tych wszystkich SEO sztuczek. Ale już od dawna Ci co wiele stron prowadzą wiedzą, że "przeoptymalizowanie" strony daje odwrotny skutek. Mając na myśli nowe strony.


RE: Nie znam się na wordpressie.(Optymalizacja itp.) - Blubson - 15-01-2014 21:22

(15-01-2014 20:26)zaple napisał(a):  
(04-01-2014 21:29)TheGleeMat napisał(a):  Ważne jest też byś wybrał dobry i przejrzysty theme , z wtyczek chyba kolega wyżej wymienił najważniejsze . Nie ma co dużo o optymalizacji pisać większość za Ciebie zrobi wtyczka "All In One SEO Pack" i tyle powinno Ci w zupełność wystarczyć .

A ja bym nie polecał tej i żadnej innej wtyczki "do pozycjonowania" najlepiej teraz się pozycjonują strony z samym title, bez słów kluczowych, tagów, meta opisów itd.

Przed miesiącem otworzyłem 3 nowe strony i aż nie wierze jakie pozycje osiągają, bez tych wszystkich SEO sztuczek. Ale już od dawna Ci co wiele stron prowadzą wiedzą, że "przeoptymalizowanie" strony daje odwrotny skutek. Mając na myśli nowe strony.

Czyli mogę się cieszyć że nic nie ustawiałem w tych wtyczkach nie licząc focused keyword?


RE: Nie znam się na wordpressie.(Optymalizacja itp.) - zaple - 15-01-2014 21:42

(15-01-2014 21:22)Blubson napisał(a):  
(15-01-2014 20:26)zaple napisał(a):  
(04-01-2014 21:29)TheGleeMat napisał(a):  Ważne jest też byś wybrał dobry i przejrzysty theme , z wtyczek chyba kolega wyżej wymienił najważniejsze . Nie ma co dużo o optymalizacji pisać większość za Ciebie zrobi wtyczka "All In One SEO Pack" i tyle powinno Ci w zupełność wystarczyć .

A ja bym nie polecał tej i żadnej innej wtyczki "do pozycjonowania" najlepiej teraz się pozycjonują strony z samym title, bez słów kluczowych, tagów, meta opisów itd.

Przed miesiącem otworzyłem 3 nowe strony i aż nie wierze jakie pozycje osiągają, bez tych wszystkich SEO sztuczek. Ale już od dawna Ci co wiele stron prowadzą wiedzą, że "przeoptymalizowanie" strony daje odwrotny skutek. Mając na myśli nowe strony.

Czyli mogę się cieszyć że nic nie ustawiałem w tych wtyczkach nie licząc focused keyword?

Tak.

Dużo bym tu napisał, ale powiem krótko co zaobserwowałem z własnego doświadczenia. A posiadam prawie 100 aktywnych stron...

(Dla cierpliwych)

Nowe strony na WP czy na innych CMSach

1. Jeżeli świeża domena, to znaczy nie istniejąca wcześniej, nie linkowana
a. Zainstalować CMS
b. Dostosować wygląd
c. Dodać tytuł i opis strony
d. Wrzucić jeden wpis startowy
e. Zostawić na 2-3 tygodnie.

Czyli nie pozycjonować, nic z nią nie robić. Walnąć tylko jeden link np. na gazeta.pl, żeby się zindeksowała. Nie dodawać do GWT

Po tym czasie.

1. Dużo pisać (2 wpisy dziennie przez miesiąc)
2. Lekko pozycjonować, ale nie z anchorami. Naturalnie
3. Dodać do GWT

Po 1,5 miesiąca normalnie pozycjonować. Ale omijac katalogi i inne strony, które wyglądają jakby służyły do sztucznego podnoszenia pozycji. Komentuj inne strony, udzielaj się na forach. Zakładaj profile. Wszędzie tam zostawiaj link.

Po około 3 miesiąca mamy stronę w top 10 i żadne aktualizacje jej nie straszne = wpadają nam pieniądze = mamy zajebisty dochód pasywny. Z taką stroną już nic nie trzeba robić.

Nie jest to nic odkrywczego, ale wymaga cierpliwości. A jak wiadomo cierpliwość popłaca Wink

----

Ja przeważnie pracując miesiąc nad stroną, powracam do niej po pół roku i wtedy dopiero wpadają prawdziwe pieniądze. Ale ja mogę sobie na to pozwolic bo posiadam dużo stron, a rozumiem was, że chcecie szybko zarobić. Też kiedyś tak myślałem... i zarabiałem może duże pieniądze jak dla niektórych, ale patrząc na dzisiejszą sytuacje to były śmieszne pieniądze.


RE: Nie znam się na wordpressie.(Optymalizacja itp.) - Blubson - 15-01-2014 23:18

(15-01-2014 21:42)zaple napisał(a):  
(15-01-2014 21:22)Blubson napisał(a):  
(15-01-2014 20:26)zaple napisał(a):  
(04-01-2014 21:29)TheGleeMat napisał(a):  Ważne jest też byś wybrał dobry i przejrzysty theme , z wtyczek chyba kolega wyżej wymienił najważniejsze . Nie ma co dużo o optymalizacji pisać większość za Ciebie zrobi wtyczka "All In One SEO Pack" i tyle powinno Ci w zupełność wystarczyć .

A ja bym nie polecał tej i żadnej innej wtyczki "do pozycjonowania" najlepiej teraz się pozycjonują strony z samym title, bez słów kluczowych, tagów, meta opisów itd.

Przed miesiącem otworzyłem 3 nowe strony i aż nie wierze jakie pozycje osiągają, bez tych wszystkich SEO sztuczek. Ale już od dawna Ci co wiele stron prowadzą wiedzą, że "przeoptymalizowanie" strony daje odwrotny skutek. Mając na myśli nowe strony.

Czyli mogę się cieszyć że nic nie ustawiałem w tych wtyczkach nie licząc focused keyword?

Tak.

Dużo bym tu napisał, ale powiem krótko co zaobserwowałem z własnego doświadczenia. A posiadam prawie 100 aktywnych stron...

(Dla cierpliwych)

Nowe strony na WP czy na innych CMSach

1. Jeżeli świeża domena, to znaczy nie istniejąca wcześniej, nie linkowana
a. Zainstalować CMS
b. Dostosować wygląd
c. Dodać tytuł i opis strony
d. Wrzucić jeden wpis startowy
e. Zostawić na 2-3 tygodnie.

Czyli nie pozycjonować, nic z nią nie robić. Walnąć tylko jeden link np. na gazeta.pl, żeby się zindeksowała. Nie dodawać do GWT

Po tym czasie.

1. Dużo pisać (2 wpisy dziennie przez miesiąc)
2. Lekko pozycjonować, ale nie z anchorami. Naturalnie
3. Dodać do GWT

Po 1,5 miesiąca normalnie pozycjonować. Ale omijac katalogi i inne strony, które wyglądają jakby służyły do sztucznego podnoszenia pozycji. Komentuj inne strony, udzielaj się na forach. Zakładaj profile. Wszędzie tam zostawiaj link.

Po około 3 miesiąca mamy stronę w top 10 i żadne aktualizacje jej nie straszne = wpadają nam pieniądze = mamy zajebisty dochód pasywny. Z taką stroną już nic nie trzeba robić.

Nie jest to nic odkrywczego, ale wymaga cierpliwości. A jak wiadomo cierpliwość popłaca Wink

----

Ja przeważnie pracując miesiąc nad stroną, powracam do niej po pół roku i wtedy dopiero wpadają prawdziwe pieniądze. Ale ja mogę sobie na to pozwolic bo posiadam dużo stron, a rozumiem was, że chcecie szybko zarobić. Też kiedyś tak myślałem... i zarabiałem może duże pieniądze jak dla niektórych, ale patrząc na dzisiejszą sytuacje to były śmieszne pieniądze.

Tyle stron... Skąd tyle nisz wytrzasnąłeś?
A to że w używałem tych wtyczek mogło coś poryć?
Sprawdzę co z świeżością tej domeny...
A może to być link na FB? Nie wiem co to te GWT?
Lekko pozycjonować, czyli katalogi?
Wiesz ja tak jakby zaczynam. Strona na blogerze padła, tylko to mi zarabiało. Ale cierpliwość znajdę.