Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Czy osoba która przelała mi pieniądze może je cofnąć ? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Konta Bankowe (/Forum-Konta-Bankowe-449)
+--- Dział: Systemy Płatności Internetowych (/Forum-Systemy-Platnosci-Internetowych-206)
+---- Dział: PayPal (/Forum-PayPal-335)
+---- Wątek: Czy osoba która przelała mi pieniądze może je cofnąć ? (/Temat-Czy-osoba-ktora-przelala-mi-pieniadze-moze-je-cofnac-82981)



Czy osoba która przelała mi pieniądze może je cofnąć ? - ufo321 - 03-01-2014 09:00

Witam, jak ktoś przeleje mi pieniądze na paypal to może cofnąć transakcje i mi wtedy odejmą kasę a kupującemu dodadzą ?
Słyszałem, że mogą tak zrobić. Wyjątkiem jest podobno, jeżeli kupujący wyśle pieniądze jako prezent. Prawda to ?
Jak sprawdzić czy kupujący wysłał pieniądze jako prezent ?


RE: Czy osoba która przelała mi pieniądze może je cofnąć ? - Bolt - 03-01-2014 09:18

Tak, wyjątkiem jest gdy kupujący zapłaci jako prezent, w innym wypadku w przypadku braku otrzymania towaru może wnieść spór na paypalu ale to też nie tak że trach i pieniądze do niego wracają tylko cały proces się ciągnie 2 czy 3 miesiące.

Nie jestem przekonany ale wydaje mi się że tylko w przypadku gdy otrzymasz pieniądze jako prezent nie zostanie odjęta prowizja od kwoty


RE: Czy osoba która przelała mi pieniądze może je cofnąć ? - paskur - 03-01-2014 10:12

Bolt nie masz racji.

Do autora tematu:

Tak PayPal może odebrać ci pieniądze, sam zostałem oszukany tak, ponieważ sprzedając powiedzmy wirtualną rzecz i wysyłając do nich dowód że wywiązałem się z umowy oraz treść rozmowy pomiędzy drugą stroną ukradli mi 150zł.
Inaczej się tego nie da nazwać, po prostu takiego złodziejstwa nie widziałem, więc jeśli jesteś sprzedającym, naprawdę uważaj bo jeśli nie wyślesz pewnie im numeru przesyłki i aukcji z ebaya to kasy nie powąchasz.

Procedura trwa kilka dni ;]


RE: Czy osoba która przelała mi pieniądze może je cofnąć ? - Czesky - 04-01-2014 02:35

Aby odzyskać pieniądze na paypalu, musisz gościowi założyć spór, aczkolwiek jeśli nie przedstawisz żadnych konkretniejszych dowodów, w tym screen-shotów, dowodów wpłat i tak dalej i tak dalej, nie uwzględnią Ci tego, a spór będzie rozwiązany z korzyścią dla oszusta. Wink Jedna rzecz jest dobra, nawet jeśli oszuścior przelał już pieniądze gdziekolwiek indziej, na innego paypala, tudzież konto bankowe - ty i tak odzyskasz pieniądz, a jego konto zostanie obciążone debetem, a jeśli go nie spłaci - będzie ścigany z artykułu kodeksu karnego. Oczywista sprawa, żeby spór założyć, musisz wysyłać pieniądze jako usługę, nie prezent.


RE: Czy osoba która przelała mi pieniądze może je cofnąć ? - marcel_kk - 04-01-2014 07:02

@Ufo321, jak dostałeś pieniądze na Paypala jako prezent to nie będzie
od wysłanej kwoty odjęta opłata.
Dla Ciebie bezpieczniej jest jak dostaniesz kase jako prezent, dla kupującego wysłanie jako za usługę, bo w razie niewywiązania się może cofnąć ( z tej możliwości często korzystają oszuści).
Miałem takie zdarzenie, ale dzięki wysłaniu scanów do PP wyszedłem zwycięsko,
jak chcesz to poczytaj, jest szerzej w temacie: http://zarabiam.com/Temat-123mamut-OSZUST-81852?highlight=123mamut+oszust