Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Poradnik
Jak zrobić backup swojej strony wordpress - Wersja do druku


+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Wordpress (/Forum-Wordpress-360)
+--- Wątek:
Poradnik
Jak zrobić backup swojej strony wordpress (/Temat-Jak-zrobic-backup-swojej-strony-wordpress-82969)



Jak zrobić backup swojej strony wordpress - patryk0407 - 02-01-2014 22:29

Witam. Zauważyłem że nie ma na forum poradnika jak zrobić backup Wordpress. Chodź rzecz banalna to niektórzy często po to zaglądają do wujka google i YT [Smile] Ale przejdźmy do rzeczy. Co to jest Backup? Jest to po prostu kopia zapasowa naszej strony, pomaga to w tym, że jeśli mamy nieszczęśliwy wypadek lub coś przez przypadek usuniemy z ważnych plików i strona się posypie to odtwarzamy backup i wszystko śmiga jak wcześniej
Oto metody na backup znane mi:

1) kopię plików znajdujących się na serwerze - FTP

Jak to zrobić? Tu chyba nawet screenów nie potrzeba, wszystko jest banalnie proste. Logujemy się do naszego klienta FTP, wchodzimy na pliki naszej strony i po prostu zaznaczamy wszystkie pliki i prawy przycisk myszy, opcja POBIERZ.Polecam jednak pobierać wszystkie pliki z naszej strony, tak dla bezpieczeństwa po prostu

2) kopia plików poprzez programy specjalnie zrobione do tego

Pokazane jest na programie BackWPup

[Obrazek: szukaj-wtyczki.jpg]

Zainstaluj wtyczkę i ją aktywuj

[Obrazek: dodaj-nowe-zadanie.jpg]

Teraz nasz plugin (wtyczka) musi zostać skonfigurowany, tzn. musimy mu dać pierwsze zadanie do wykonania.

[Obrazek: adres-mailowy.jpg]

Teraz dobra informacja. Pomimo tego, że ekran konfiguracji nowego zadania wygląda przerażająco (masa opcji na pierwszy rzut oka), to tak naprawdę niewiele musimy zmieniać w domyślnej konfiguracji.

Najpierw ustaw (wpisz) adres mailowy, na który ma przychodzić spakowana paczka z plikami backup’u. Domyślnie kopia zapasowa dotyczy zarówno plików, jak i bazy danych


[Obrazek: opcje.jpg]

Następnie zaznacz cykliczne (w pełni automatyczne) tworzenie kopii zapasowej. Pozostałe opcje zostaw domyślnie ustawione przez wtyczkę. Kopia będzie tworzona raz dziennie o 3 w nocy i wysyłana na podany przez Ciebie adres e-mailowy.

[Obrazek: zapisz-zmiany.jpg]

Teraz zatwierdź wprowadzone parametry i równocześnie utwórz cykliczne zadanie tworzenia i wysyłania na maila kopii całego Twojego WordPressa – kliknij w tym celu „Save Changes”

[Obrazek: jobs.jpg]

Mamy już skonfigurowaną wtyczkę. Jeśli nic teraz więcej nie zrobimy, w nocy przyjdzie do nas pierwszy mail z paczką plików (kopią danych). Warto jednak od razu przetestować działanie wtyczki i zrobić pierwszą kopię WP.

Aby to zrobić, kliknij w menu wtyczki odnośnik (opcję) „Jobs”.


[Obrazek: uruchom-zadanie.jpg]

Następnie uruchom zadanie, które przed chwilą utworzyłeś. W tym celu najedź myszą (kursorem) na nazwę zadania – wtedy wyświetlą się pod nim opcje. Kliknij „Run Now”.
[Obrazek: zakonczenie.jpg]

Po chwili zobaczysz komunikat o postępie 100% – czyli o zakończeniu tworzenia kopii zapasowej i wysyłania jej na zdefiniowanego wcześniej maila.

PS. Za wszystkie błędy przepraszam, mam nadzieję że pomogłem Smile



RE: Jak zrobić backup swojej strony wordpress - PanCaro - 03-01-2014 13:06

Cześć,
Po odzyskaniu nie ma w kodzie ich linków i innych dopisanych przez wtyczkę rzeczy?


RE: Jak zrobić backup swojej strony wordpress - vankosiara - 03-01-2014 14:03

Patryk, lubię Cie, mamy dobre kontakty ale poradnik jest żywcem skopiowany z konkurencyjnego forum..
Masz zgodę na jego opublikowanie?

EDIT: Ten drugi poradnik również.


RE: Jak zrobić backup swojej strony wordpress - patryk0407 - 03-01-2014 14:18

To ja je pisałem na konkurencyjnym forum Lol
Ktoś jest nie doinformowany Big Grin
Napisałem skąd jest zassany Smile


RE: Jak zrobić backup swojej strony wordpress - vankosiara - 03-01-2014 14:37

Chyba, że tak Wink
Masz tam inny nick i to mnie zmyliło Tongue


RE: Jak zrobić backup swojej strony wordpress - patryk0407 - 03-01-2014 15:12

właśnie Smile


RE: Jak zrobić backup swojej strony wordpress - casualsprojects - 04-01-2014 20:07

Po odzyskaniu nie ma w kodzie ich linków i innych dopisanych przez wtyczkę rzeczy?