Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak zrobić backup strony ? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Jak zrobić backup strony ? (/Temat-Jak-zrobic-backup-strony-82964)



Jak zrobić backup strony ? - VIP - 02-01-2014 20:41

Witam.

Mam swoją stronę www.
Strona jest na rynku już ponad rok czasu, to nie żaden blog, pisana w 100 % od zera. Hosting mam na biznes-host.pl
Moje pytanie brzmi ... jak mogę zrobić backup, kopie zapasową tej strony, bo muszę zlecić programiście pewne rzeczy dotyczące zmian na mojej stronie i chce mieć w razie czego swoją stronkę u siebie na pendrivie Smile
Kopiowanie z FTP na pulpit odpada, bo ciągle jakieś błędy wyskakują.


RE: Jak zrobić backup strony ? - VIP - 02-01-2014 22:29

Nie wiem czy to jest ten backup, ale hosting biznes-host ma taką funkcje ...

http://screenshooter.net/7009201/govboxk

Powiedzcie mi, czy po takim czymś mam pewność że moja strona jest w 100 % skopiowana i w razie czego mogę ją przywrócić ? Smile


/sry za double


RE: Jak zrobić backup strony ? - Captain - 03-01-2014 01:54

Całościowy backup strony np forum internetowego polega na skopiowani wszystkich plików z ftp, a następnie wgraniu ich na nowo, oraz co bardzo ważne na wejściu do bazy danych (np MSQL), dalej eksport i pobranie back upu bazy danych (bo tam jest zapisana cała treść strony np wszystkie posty i użytkownicy w przypadku forum).


RE: Jak zrobić backup strony ? - Czesky - 03-01-2014 18:50

Jeśli chodzi o sam backup strony - tak jak kolega wyżej mówi, logujesz się do FTP za pomocą Filezilli/Totalcommadera, tworzysz sobie folder z backupem na komputerze i po prostu przenosisz wszystkie pliki. Co do bazy danych, eksportujesz w formacie .sql na komputer, następnie jeśli chcesz ponownie stworzyć stronę na drugim, zewnętrznym serwerze, eksportujesz tabele do nowo stworzonej bazy i podmieniasz najczęściej plik config. Wink


RE: Jak zrobić backup strony ? - casualsprojects - 03-01-2014 23:00

A i ja podepnę się pod temat -
jak zrobić sobie backupa, na wszelki wypadek - delete bloga czy coś,
na Wordpressie?
Hosting jak ma tu coś do rzeczy to - hostinger.pl
Z góry dziękuję za pomoc Smile


RE: Jak zrobić backup strony ? - bcclicks - 04-01-2014 02:58

Tak jak wyżej masz napisane procedura jest taka sama dla każdego