Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Ważne pytania z PPA - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+---- Dział: FireCash (/Forum-FireCash-278)
+---- Wątek: Ważne pytania z PPA (/Temat-Wazne-pytania-z-PPA-82832)

Strony: 1 2


Ważne pytania z PPA - mlekoju - 31-12-2013 11:55

Siema,
Kurde szukam na forum i szukam info o tym ale nie znalazłem nic, po za jednym tematem o prawach autorskich w PPA, jednak odpowiedzi tam nie były klarowne.
Chodzi o to, że teraz chcę zacząć przygodę z PPA na dość wysokim poziomie, mam plan, który moim zdaniem może wypalić, strona już się produkuje więc od strony przygotowania pełna profeska Jerk2

Tylko męczy mnie kwestia praw autorskich.
1. Czy mogę pobrać np. płatny torrent z jakiejś strony, wrzucić go na serwer PPA i udostępnić u siebie na stronie? Czy to już łamanie praw?
2. Czy jak pobiorę jakiś dodatek do gier, czy to płatny czy darmowy i udostępnię go w PPA to też coś za to grozi?
3. Te same pytania do kwestii PPD.

Chcę to zrobić wszystko dobrze, aby nie było nieprzyjemności. Wiem, że można udostępniać fake aplikacje ale nie chcę tak, wolę normalne wtedy ludzie będą wracać i pobierać Smile

Proszę o opinię doświadczonych zarabiaczy w PPA Jerk2

Jak coś nie tak z tematem to poprawię.


RE: Ważne pytania z PPA - szybkikwit - 31-12-2013 13:36

1.ogólnie większosc torrentów łamie prawo więc odpowiedz jest prosta
2. z płatnymi dodatkami to wiodomo że też łamiesz prawo, a z darmowymi to nie wiem ale wydaje mi się że nie można czerpac korzysci majatkowych ;P
3. co do ppd to tak samo udostepniasz nielegalne pliki co też jest piractwem xD


RE: Ważne pytania z PPA - mlekoju - 31-12-2013 13:55

A jakbym w pliku z PPA wstawił tylko tekstowy plik z instrukcją i linkiem zewnętrznym do danego dodatku czy torrenta, gdzie osoba już sama sobie ściągnie plik? W tym momencie nie mam styczności z plikiem więc chyba prawa nie łamię?


RE: Ważne pytania z PPA - TastemanPL - 31-12-2013 15:24

Postaram się odpowiedzieć na twoje pytania
1.Każdy torrent łamie prawo tak jak mówił kolega wyżej. Ostatnio była taka sprawa że łapali ludzi jeżeli ktoś pobierał film Czarny Czwartek na torrentach. Przysyłali list z ponagleniem do zapłaty kasy Smile
2.Lepiej wrzucać fake niż prawdziwy bo z jeden strony masz tylko naciągniętych ludzi którzy nie oskarżą cię za to że chcieli pobrać za darmo płatny dodatek ale jak będziesz wrzucał prawdziwe to firma może się zemścić i tu nigdzie już nie uciekniesz Smile
3.PPD to tak mi się wydaje jest jeszcze bardziej nielegalne. Jest tam takie coś że po prostu udostępniasz pliki w formie kopii zapasowej ale...


RE: Ważne pytania z PPA - Pablo1979 - 31-12-2013 15:49

Wszystko co nie jest Twoim wytworem a Ty to udostępniasz to piracenie . Chyba że autor dodał klauzule że można rozpowszechniać . Ogólnie tylko twoje autorskie pomysły możesz rozprzestrzeniać jak chcesz .


RE: Ważne pytania z PPA - TastemanPL - 31-12-2013 16:04

(31-12-2013 13:55)mlekoju napisał(a):  A jakbym w pliku z PPA wstawił tylko tekstowy plik z instrukcją i linkiem zewnętrznym do danego dodatku czy torrenta, gdzie osoba już sama sobie ściągnie plik? W tym momencie nie mam styczności z plikiem więc chyba prawa nie łamię?
Nie rozumiem bardzo. Twój torrent czy kogoś innego kogo nie znasz?


RE: Ważne pytania z PPA - makingmoney - 31-12-2013 16:15

...


RE: Ważne pytania z PPA - vipper - 31-12-2013 17:44

Warto również zapełnić go jedynkami i zerami aby zajmował +/- 200kB Jerk2


RE: Ważne pytania z PPA - bodek7654 - 31-12-2013 17:57

jak chcesz real cos dawac to zrob to sam innej opcji niema


RE: Ważne pytania z PPA - djram - 31-12-2013 18:08

Wg mnie, nie oplaca sie wrzucać prawdziwych plików na fc, poniewaz i tak jak ktos włączy subskrypcje to sie wkurzy i nie bedzie pobieral wiecej z np "megadown" bo bedzie wiedzial czym to smierdzi, a druga sprawa jesli wasze "nisze" byly by prawdziwe to zaraz skonczyl by sie zarobek na ppa bo byly by dostepne wszedzie na kazdym mozliwym darmowym hostingu wiec fake fake fakeBig Grin