Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Będziesz musiał wymienić prawo jazdy! Klamka zapadła - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Wiadomości (/Forum-Wiadomosci-117)
+--- Wątek: Będziesz musiał wymienić prawo jazdy! Klamka zapadła (/Temat-Bedziesz-musial-wymienic-prawo-jazdy-Klamka-zapadla-81711)



Będziesz musiał wymienić prawo jazdy! Klamka zapadła - crew161 - 12-12-2013 17:01

Będziesz musiał wymienić prawo jazdy! Klamka zapadła

[Obrazek: fd5f6acb1f0deeb39093de0521532221.jpg]

Przepisy zaskarżone przez grupę posłów i senatorów PiS, Solidarnej Polski i PSL są zgodne z ustawą zasadniczą - orzekł Trybunał Konstytucyjny.

To oznacza, że musisz się przygotować na wymianę dokumentu.

Według części posłów wymiana bezterminowych dokumentów na nowe, ważne przez 15 lat, jest niezgodna z konstytucją. Wyrok TK nie pozostawia już wątpliwości.

TO DLATEGO POLACY MASOWO OBLEWAJĄ EGZAMINY NA PRAWO JAZDY>>

Narusza zasady ochrony praw nabytych i wymusza na kierowcach konieczność poddania się badaniom lekarskim na własny koszt - argumentowali.

Prawa jazdy wydane po 18 stycznia 2013 r. są ważne przez 15 lat, ale również dokumenty wydane przed tą datą stracą swój bezterminowy charakter, a ich posiadacze będą musieli wymienić je na nowe w latach 2028-2033 - donosi IAR.

ZMIANY W EGZAMINACH NA PRAWO JAZDY>>
Ważności nie utracą uprawnienia do kierowania pojazdami, lecz dokument, który je potwierdza - mówił sędzia sprawozdawca Marek Kotlinowski.

Wyrok, jak komentowali po jego ogłoszeniu przedstawi­cie­le skarżących, oznacza, że wymiana dokumentów nie będzie oznaczała konieczności ponownego uzyskiwania uprawnień do kierowania pojazdami. Niemniej, co przyznawali, z chwilą wymiany dokumentu trzeba będzie się poddać badaniom lekarskim.


RE: Będziesz musiał wymienić prawo jazdy! Klamka zapadła - 30procent - 15-12-2013 17:05

gdzie to wyczytales?


RE: Będziesz musiał wymienić prawo jazdy! Klamka zapadła - chiqi - 15-12-2013 17:38

kurde ciekawe jak ja będę miał, bo 11.12.2013r zdałem prawko i ciekawe jak to będzie


RE: Będziesz musiał wymienić prawo jazdy! Klamka zapadła - forsowa - 17-12-2013 04:25

(15-12-2013 17:38)chiqi napisał(a):  kurde ciekawe jak ja będę miał, bo 11.12.2013r zdałem prawko i ciekawe jak to będzie

No jak to jak....

Ty dostaniesz już nowe prawko które jest na 10 czy tam 15 lat...
Te prawka są wydawane chyba już od roku.
Osoby które maja prawko zdane kilka lat wstecz miały wydawane je bezterminowo i to te osoby beda musiały wymienić prawka np. JA Tongue


RE: Będziesz musiał wymienić prawo jazdy! Klamka zapadła - lukasz.t - 17-12-2013 12:36

(15-12-2013 17:05)30procent napisał(a):  gdzie to wyczytales?

oto przykładowe źródło:
http://www.autokrata.pl/artykul/Kierowco-Bedziesz-musial-wymienic-prawo-jazdy_a18532


Jakby nie było - dzięki temu państwo też będzie zarabiać, bo będzie miało całą rzeszę ludzi, ktorzy co te 15 lat będą musieli płacić za wydanie nowego dokumentu. Cóż...


Szczytny cel jest taki, zeby za te 15 lat wszystkie dokumenty praw jazdy w całej unii europejskiej były takie same a nie jak teraz - każdy kraj ma swój wzór