Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Koparka ? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Kryptowaluty (/Forum-Kryptowaluty-374)
+--- Dział: Dyskusje o Kryptowalutach (/Forum-Dyskusje-o-Kryptowalutach-458)
+---- Dział: Bitcoin (/Forum-Bitcoin-372)
+---- Wątek: Koparka ? (/Temat-Koparka-81416)

Strony: 1 2


Koparka ? - maxior96 - 07-12-2013 16:39

Witam wszystkich mam do was kilka pytań dotyczących "kopania" BitCoin'ów przez specjalnie do tego stworzone jednostki .
Q1: Jaki jest koszt zakupu takiej 'koparki" ?
Q2: Chcąc uzyskać 10 BC na tydzień (jest to możliwe) kapitał 100 tyś zł będzie wystarczający ?
Q3: Co jest potrzebne do takiej "koparki" ?


RE: Koparka ? - chiqi - 07-12-2013 17:13

Dokładnie nie powiem Ci ile kosztuje kupno koparek, żeby 10 BTC wykopać.
Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem jest wykupić moc obliczeniową na cex.io
Jeśli chcesz to z linku https://cex.io

Jakby co chętnie pomogę w tej kwestii


RE: Koparka ? - maxior96 - 07-12-2013 17:25

Ile by kosztowało kupienie mocy potrzebnej na wykopanie 10 BC tygodniowo ?


RE: Koparka ? - chiqi - 07-12-2013 19:08

150 000zl gdzies tyle

Ale to sie ciagle zmienia ( trudnosc wydobywania)


RE: Koparka ? - patryk006 - 07-12-2013 22:49

(07-12-2013 17:25)maxior96 napisał(a):  Ile by kosztowało kupienie mocy potrzebnej na wykopanie 10 BC tygodniowo ?

To bardzo ryzykowne o ile dobrze liczę aby mieć 10 btc tygodniowo potrzebował byś mocy aktualnie około 2Th/s, a to koszt koło 150 btc na cex.io
poza tym po 2 tyg. przestaniesz zarabiać 10 btc tygodniowo tylko będziesz zarabiał już np. 7-8.5 btc tygodniowo, potem znowu 15-25% mniej i tak dalej


RE: Koparka ? - maxior96 - 07-12-2013 23:34

Krótko mówiąc jest to nieopłacalna inwestycja ?


RE: Koparka ? - patryk006 - 08-12-2013 01:01

(07-12-2013 23:34)maxior96 napisał(a):  Krótko mówiąc jest to nieopłacalna inwestycja ?


na dłużą metę tak ... na krótką to zależy Wink musiał byś bardziej ogarnąć temat, wiedzieć kiedy wejść i wiedzieć kiedy się wycofać , zmiany kursu robią swoje, inwestycji w moc nie opłaca się raczej trzymać dłużej niż 6 mc bo potem zmiana trudności przez ten okres sprawia że zaczynamy zarabiać śmieszne ilości btc , wiec trzeba to sprzedać dopóki ludzie jeszcze chcą kupić za w miarę sensowną cenę tak aby łącznie być na +.


RE: Koparka ? - Avible - 08-12-2013 01:27

Jeżeli chcesz szybki zysk w BTC i taki który można rozbudowywać to kup od tej firmy: https://www.kncminer.com/categories/miners Neptuna (premiera w 1/2 kwartale 2014) który będzie generował 3T# cena jest taka że przy budżecie 100 tyś kupisz to i parę kart ASIC. Co myslę, że da Ci około 3,5 T# czyli około 17 BTC/tyg do 75BTC/miech (Przy obecnej trudności). Wraz ze zmianą trudności będzie także maleć ilość BTC wydobywanych tak więc będziesz musiał co miesiąc inwestować w kolejne koparki aby utrzymać ten standard.
To czy jest to opłacalne pozostawiam Tobie.
(Jeżeli gdzieś w moim rozumowaniu jest błąd to prosze poprawcie mnie)


RE: Koparka ? - patryk006 - 08-12-2013 03:33

(08-12-2013 01:27)Avible napisał(a):  Jeżeli chcesz szybki zysk w BTC i taki który można rozbudowywać to kup od tej firmy: https://www.kncminer.com/categories/miners Neptuna (premiera w 1/2 kwartale 2014) który będzie generował 3T# cena jest taka że przy budżecie 100 tyś kupisz to i parę kart ASIC. Co myslę, że da Ci około 3,5 T# czyli około 17 BTC/tyg do 75BTC/miech (Przy obecnej trudności). Wraz ze zmianą trudności będzie także maleć ilość BTC wydobywanych tak więc będziesz musiał co miesiąc inwestować w kolejne koparki aby utrzymać ten standard.
To czy jest to opłacalne pozostawiam Tobie.
(Jeżeli gdzieś w moim rozumowaniu jest błąd to prosze poprawcie mnie)


jest i to spory
w 1/2 kwartale 2014 obawiam się że trudność będzie ze 2 razy większa czyli zarobek na dzień dobry tniemy o połowę. Poza tym pytanie czy dostarczą go na czas czy z "drobnymi" opóźnieniami (a jak wiadomo przy bitcoinie nawet 2 tyg. dają masakryczne efekty i już obniżenie zarobku na start o 15-20%)


Dodatkowo nie wiem czy do tej ceny nie trzeba doliczyć vatu i cła co podnosi jeszcze znacznie koszty Wink


RE: Koparka ? - Avible - 08-12-2013 10:24

Z tego co pamiętam to jest firma ze Szwecji i chyba cło nas omija.
Nawet przy cięciu o połowę to daje nam zwrot w miesiąc a potem zysk.
To tylko taka moja spekulacja. Nie miałem nigdy takiej koparki wiec tylko zakładam i teoretyzuję. Wink