Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak zgodnie z prawem sprzedać fanpage ? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: SocialMedia (/Forum-SocialMedia-451)
+--- Dział: Facebook (/Forum-Facebook-452)
+--- Wątek: Jak zgodnie z prawem sprzedać fanpage ? (/Temat-Jak-zgodnie-z-prawem-sprzedac-fanpage-81109)



Jak zgodnie z prawem sprzedać fanpage ? - ironmike - 02-12-2013 18:47

Witam ! Chciałbym was zapytać o to jak formalnie załatwia się sprzedaż fanpage aby było to zgodne z prawem ? Czy muszę mieć jakieś pozwolenie od samego fb ? W jaki sposób skonstruować umowę skoro nie jestem prawnym właścicielem strony, fanpage nigdzie nie jest zarejestrowany, nie zarabiam na nim ? Czy mogę wystawić na coś takiego FV nawet jeśli moja DG dotyczy zupełnie czego innego ? Czy wraz ze sprzedażą takiej strony kupujący przejmuje wszelkie zobowiązania po niej ? Jaki mam odprowadzić od tego podatek ? A może polecacie inną formę sprzedaży ? bez rachunków, umów itp ? Robię to pierwszy raz i bardzo nie chcę popełnić błędu.


RE: Jak zgodnie z prawem sprzedać fanpage ? - barto - 03-12-2013 17:18

Cięzka sprawa, głównie przez to że Facebook nie zgadza sie na sprzedaże fanpagey.


RE: Jak zgodnie z prawem sprzedać fanpage ? - poczmail - 03-12-2013 17:22

Fanpage'a nie sprzedaż w 100% zgodnie z prawem, bo jest informacja, że każda strona pozostaje własnością Facebook'a. Wink Więc żeby wsio odbyło się max legalnie musiałbyś najpierw kupić całe FB, a na to to raczej każdy musiałby jeszcze trochę dorobić. Big Grin


RE: Jak zgodnie z prawem sprzedać fanpage ? - DawidFB - 03-12-2013 17:30

Dlatego wielu użytkownikow sprzedającyh fp dołacza informacje:
"FP jest własnością facebooka,sprzedaję tylko poświęcoiny czas na jego promocję" albo podobnie Smile


RE: Jak zgodnie z prawem sprzedać fanpage ? - socialblur - 04-12-2013 11:28

Po pierwsze nigdzie w aukcjach nie podawaj linku do fp. Po drugie pisz, że sprzedajesz prawo da administracji fp i włożony w niego czas.


RE: Jak zgodnie z prawem sprzedać fanpage ? - RejTom - 06-12-2013 18:50

Możesz spróbować takiej sztuczki, ze sprzedajesz np. zdjęcie kota a fanpage dodajesz gratis. Nie wiem czy jest w regulaminie wzmianka zabraniająca przekazywania za darmo.


RE: Jak zgodnie z prawem sprzedać fanpage ? - ironmike - 06-12-2013 22:29

Już załatwione. Dzięki za pomoc i odpowiedzi. Jednak "przekazałem" Wink prawa do administrowania fanpagem Smile P.S. Nie robiłem tego przez aukcję.


RE: Jak zgodnie z prawem sprzedać fanpage ? - bubu234 - 10-12-2013 13:35

Ja za każdym razem jak sprzedawałem wystawiałem FV zgodne z moim PKD. Nigdy nie było problemów później. Część szło przez allegro, część bez.