Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Przeróbek FG - ciąg dalszy! - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Pomysły, zmiany, sprawy dotyczące Zarabiam.com (/Forum-Pomysly-zmiany-sprawy-dotyczace-Zarabiam-com-13)
+--- Wątek: Przeróbek FG - ciąg dalszy! (/Temat-Przerobek-FG-ciag-dalszy-80526)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Przeróbek FG - ciąg dalszy! - Boonys - 24-11-2013 20:57

@Up, chodzi mi o to, że wtedy można będzie zlikwidować dział Refback za Pieniądze, ponieważ wszystko wtedy będzie rozgrywane w FG. Przynajmniej tak myślę. Wink


RE: Przeróbek FG - ciąg dalszy! - WojaKk - 24-11-2013 21:04

Niektórzy jednak wolą dostać pieniądze na swoje konto żeby móc za to coś kupić.
W przypadku refbacku za FG, osoby które same chcą żeby ktoś im wykonał rejestrację, zdobędą FG a potem je wykorzystają do zapłacenia za rejestracje od innych użytkowników bez zbędnego logowania się na konto bankowe / PayPal itd. i wysyłaniu tych kilku groszy Wink

Pomysł według mnie ciekawy Tongue


RE: Przeróbek FG - ciąg dalszy! - poczmail - 24-11-2013 21:33

W sumie jeśli wychodzicie z założenia, że po przewalutowaniu FG dział refback za pieniądze stanie się bezcelowy, to powiem Wam tyle, że przecież aktualnie obydwa te działy działają ze sobą w takim samym oparciu, w jakim byłoby to po zmianie wartości FG - z tą tylko różnicą, że obecnie 1 Forum Gold to niecałe 6 groszy (przy zakupie przez PP pakietu 260 FG), a po zmianie 1 FG miałoby równowartość 1 zł - ot, cały szkopuł. Kto chce ten płaci w FG, kto nie, daje normalną kaskę na PP, bank i sprawa z głowy. Jerk2


Co do całego pomysłu to jestem jednak do niego neutralnie nastawiony. Zwyczajnie nie mam zdania, bo jest mi w zasadzie obojętne, jaka decyzja zostanie podjęta, niemniej jednak delikatnie przychylał bym się do pozostania przy tym, co aktualnie mamy. Smile Dlaczego? Takie rozdrobnienie, choć ujednolici system przeliczania, wprowadzi pewien zamęt i powiedzmy sobie szczerze, zniechęci np. do organizacji konkursów i uczestniczenia w nich, jak napisała to Roxi. I chociaż pracy przy wysyłaniu będzie tyle samo, to jednak trochę 'dziwnie' wpisywać liczby w miejscach po przecinku, gdy jesteśmy gruntownie unormowani i przyzwyczajeni, że dziesiętne części FG są naprawdę niewiele warte.

No a poza tym ten niejaki 'prestiż' posiadania FG byłby baaardzo mocno zredukowany. Bo żeby np. zdobyć choćby te 10 punktów forumowej waluty trzeba by sporo napocić się w refbacku za fg, bądź wydać własną kasę, a efekt widoczny w profilu w postaci 10 punktów nie napawa oczu właśnie tym prestiżem - do tego się przyzwyczailiśmy i nie warto tego zmieniać. Lol

A po trzecie fajnie jest w statystykach profilu, zwłaszcza wśród osób, które mają setki/tysiące postów/reputacji, by liczba FG względnie zgrywała się z tymi wartościami i nie odbiegała tak znacząco od nich, jak miałoby to miejsce po przewalutowaniu. Takie drobne zboczenie graficzne, ale cóż, też się liczy. Wink


Zatem podsumowując: propozycja jak najbardziej do przedyskutowania. Big Grin


RE: Przeróbek FG - ciąg dalszy! - Mazurex1 - 24-11-2013 22:53

Według mnie dobry pomysł, jestem za Smile


RE: Przeróbek FG - ciąg dalszy! - Admin - 24-11-2013 23:31

(24-11-2013 20:57)Boonys napisał(a):  @Up, chodzi mi o to, że wtedy można będzie zlikwidować dział Refback za Pieniądze, ponieważ wszystko wtedy będzie rozgrywane w FG. Przynajmniej tak myślę. Wink

Dalej nie rozumiem co masz na myśli ani co to ma zmienić.


RE: Przeróbek FG - ciąg dalszy! - Admin - 24-11-2013 23:36

Zawsze można doprowadzić do innych sum, które wciąż będą łatwe do przeliczenia.

1 fg = 10 groszy
10 fg = 1zł
100 fg = 10zł
1000 fg = 100zł


jeśli to wciąż za małe liczby

0,5fg = pół grosza Lol
1fg = 1 grosz
10fg = 10 groszy
100fg = 1zł
1000fg 10zł
10 000 fg = 100zł

tu pewnie roxi się zgodzi chociaż tak naprawdę nie ma różnicy Big Grin
Smile


RE: Przeróbek FG - ciąg dalszy! - diabloo07 - 24-11-2013 23:52

Ja nie widzę sensu w przewalutowaniu, no ale rzadko korzystam z FG, więc trochę nie jestem w temacie Wink


RE: Przeróbek FG - ciąg dalszy! - Captain - 25-11-2013 02:07

Moim zdaniem lepiej żeby zostało tak jak jest. Czyli refback za pieniądze, a forum gold tylko jeśli obu stronom to pasuje.

A swoją drogą przydałby się jakiś oficjalny skup fg gdzie użytkownicy mogliby sprzedawać swoje forum gold, a inni je kupować. Albo jakiś kantor wymiany fg gdzie można by było sprzedać swoje fg, a następnie ktoś inny mógłby je stamtąd kupić. Żeby było ciekawiej można zrobić kurs forum golda, że raz będzie warty więcej, innym razem mniej.


RE: Przeróbek FG - ciąg dalszy! - Admin - 25-11-2013 11:12

(24-11-2013 23:52)diabloo07 napisał(a):  Ja nie widzę sensu w przewalutowaniu, no ale rzadko korzystam z FG, więc trochę nie jestem w temacie Wink

Widać, że nie w temacie bo masz opisane po co to przewalutowanie w pierwszym poście. Tongue

(25-11-2013 02:07)Captain napisał(a):  Moim zdaniem lepiej żeby zostało tak jak jest. Czyli refback za pieniądze, a forum gold tylko jeśli obu stronom to pasuje.

A swoją drogą przydałby się jakiś oficjalny skup fg gdzie użytkownicy mogliby sprzedawać swoje forum gold, a inni je kupować. Albo jakiś kantor wymiany fg gdzie można by było sprzedać swoje fg, a następnie ktoś inny mógłby je stamtąd kupić. Żeby było ciekawiej można zrobić kurs forum golda, że raz będzie warty więcej, innym razem mniej.
Gdybyś przeczytał cały temat to wiedziałbyś że fg to nie pralnia pieniędzy. Co do działu refback za pieniądze to niczego to nie zmieni niezależnie czy przewalutowanie będzie czy nie, więc niezbyt zrozumiała jest twoja wypowiedź.


RE: Przeróbek FG - ciąg dalszy! - VIP - 25-11-2013 13:52

Good idea, yes [Obrazek: thumbsup.gif]