Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Kupno przedmiotów np z chin - ebay - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Kupno przedmiotów np z chin - ebay (/Temat-Kupno-przedmiotow-np-z-chin-ebay-80140)

Strony: 1 2


Kupno przedmiotów np z chin - ebay - asiorek - 17-11-2013 02:12

Witam. Mam takie pytanko, mam pomysł na biznes między 'swoimi ' Big Grin
Chciałem sprowadzać jakieś rzeczy typu nie wiem etui do telefonów. Nawet jakąś 'tanią' żywność. Chodzi mi tutaj o sume nw max 10$ i free wysyłka bo takich ogłoszeń jest masa. Ale moje pytanie brzmi jak to jest z tymi cłami etc?

spotkalem sie z takim czymś :
Cytat:Przesyłki o wartości do 45 Euro (ok 60 USD), mogą zostać w Polsce zwolnione z cła i VAT. Dotyczy to przesyłek zawierających towary w małych ilościach o charakterze niehandlowym. Za przywóz o charakterze niehandlowym uważa się przesyłki, które maja charakter okazjonalny np. raz w miesiącu i zawierają towary wyłącznie na własny użytek odbiorcy lub jego rodziny. Decyzja należy do urzędu celnego. W praktyce wiele drobnych przesyłek jest zwalnianych z opłat celnych


Tutaj jest wartość do 60 USD a w moim przypadku jest to zaledwie max 10 usd . Czy mogę zamawiać spokojnie bez obaw o dodatkowe koszta? czy raczej obawiać się kosztów typu cło etc


RE: Kupno przedmiotów np z chin - ebay - ICanTrollU - 17-11-2013 11:00

jak handlujesz podatek trzeba płacić.


RE: Kupno przedmiotów np z chin - ebay - mirasek123 - 17-11-2013 19:24

Pewne są w życiu tylko dwie rzeczy: śmierć i podatki. Jak handlujesz to musisz płacić.


RE: Kupno przedmiotów np z chin - ebay - asiorek - 17-11-2013 22:12

tak. napisales to co kolega wyżej. Chodzi mi bardziej o ściąganie z zagranicy niż handel


RE: Kupno przedmiotów np z chin - ebay - damianus627 - 17-11-2013 22:16

Jak ściągasz wszystko w jednej paczce, a paczka przekroczy podaną wartość to możesz zapłacić cło/vat.


RE: Kupno przedmiotów np z chin - ebay - asiorek - 17-11-2013 22:59

podaną wartość czyli 60 USD?


RE: Kupno przedmiotów np z chin - ebay - ICanTrollU - 19-11-2013 13:07

na handel to nie musi przekraczać.


RE: Kupno przedmiotów np z chin - ebay - asiorek - 19-11-2013 16:55

ale mi chodzi o siąganie tego ..

Czy jak cos kupie na ebay jakes akcesoria do telefonów typu etui to jak jest z całmi itp rzeczami


RE: Kupno przedmiotów np z chin - ebay - Pawel Szamotulski - 19-11-2013 20:47

Jeśli moge to podepnę się pod post Smile.
Ja mam kilka pytanek. Jak kolega wyżej napisał. Jeśli kwota przekroczy 60 USD to można zapłacić podatek. Czyli można, a nie trzeba? I drugie Co jaki okres można zamawiać przesyłki do 60 USD na własny użytek? I ostatnie Jeśli zamówiłem coś z chin przykładowo za 30 USD i zapłaciłem za to z góry to może mnie spotkać jeszcze jakaś dodatkowa opłata?


RE: Kupno przedmiotów np z chin - ebay - Fajka - 19-11-2013 22:11

Aby określić dokładnie czy dany towar wymaga oclenia, w jakiej kwocie itp skorzystaj z tabel dostępnych na stronach rządowych:

http://isztar.mf.gov.pl/isztar/taryfa_celna/web/main_PL

Niestety nie są one zbyt czytelne...