Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Komp nie chcę odpalić!! - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: Komp nie chcę odpalić!! (/Temat-Komp-nie-chce-odpalic-79879)

Strony: 1 2


Komp nie chcę odpalić!! - pietruch78 - 12-11-2013 18:44

Siema!
Mam problem przy włączaniu komputera!!!
Dokładnie chodzi o to, że przy włączeniu komputera wyskakuje komunikat na czarnym tle z wiadomością wybania trybu uruchomienia kompa: awaryjny, uruchomienie normalne i ostatnia dobra konfiguracja. Więc wybieram opcje uruchomienia normalnie. Problem polega na tym, że wybieram dowolną opcję to komputer się automatycznie resetuje i ponownie wyskakuje ten komunikat!
Błagam ludzie Was na kolanach jak to naprawić? Trzymam na kompie całe życie min. miesiące doświadczeń z PPA i inne. Po prostu to musi się naprawić!!
Błagam pomocy!!
Piszę z kalkulatora.


RE: Komp nie chcę odpalić!! - badii - 12-11-2013 19:11

spróbuj wybrać ostatnia dobra konfiguracja.
jeśli nie pójdzie to włóż płytkę z Windows'em (ew. pożycz od kogoś), tam w menu głównym wybierasz repair/napraw i wpisujesz komendy typu : fixmbr , fixboot, chkdsk.
próbujesz wtedy, czy odpali. Jeżeli nie to wyjmujesz dysk, idziesz do kumpla, zgrywasz wszystkie dane z dysku, bo najprawdopodobniej system masz walnięty i na nowo instalujesz system Wink

Nic innego nie poradzisz Wink


RE: Komp nie chcę odpalić!! - kuleczka91 - 12-11-2013 19:14

Albo ściągnij sobie u kogoś płytke z Windowsem live cd i na tej płytce powinieneś odpalić kompa, później sobie skopiujesz to co potrzebujesz i stawiasz na nowo winde Tongue Sama tak robiłam jak mi sie system posypał Big Grin


RE: Komp nie chcę odpalić!! - pietruch78 - 12-11-2013 19:55

Pojadę niedługo do serwisu i gościu mi to zrobi Smile
A jak by się nie dało to format konieczny?


RE: Komp nie chcę odpalić!! - adrick1197 - 12-11-2013 19:59

zawsze da sie naprawic ale raz to 30 minut roboty a raz pare dni Tongue
ale zrób najpierw to co ci polecali przedmówcy a potem dopiero formata rób


RE: Komp nie chcę odpalić!! - damianus627 - 12-11-2013 19:59

Miałem podobną sytuację. Problem ustąpił po formacie i ponownej instalacji Windowsa.

Jakiego masz Windowsa?


RE: Komp nie chcę odpalić!! - kuleczka91 - 12-11-2013 20:15

Jak w kompie sie coś sypie to wolę formata zrobić i mieć święty spokój na dłuższy czas niż sie martwić, że za chwile znowu sie sypnie system i sie zastanawiać czy zdążę odzyskać pliki czy nie Tongue


RE: Komp nie chcę odpalić!! - pietruch78 - 12-11-2013 20:30

Mam windowsa XP.

Format to ostatnia linia pomocy więc muszę znaleźć inne wyjscia Sad

Tak czy siak dzięki za pomoc reputy rozdam po wszystkim. Dam znać co dalej.


RE: Komp nie chcę odpalić!! - dnr - 12-11-2013 20:42

Miałem to samo na windowsie xp dwa tygodnie temu. Jest szansa na odzyskanie, musisz włożyć płytke z systemem xp do napędu i pobawić się z naprawą systemu windows ( podmiana pliku uszkodzonego ).


RE: Komp nie chcę odpalić!! - vipper - 12-11-2013 22:56

Ja na staruszku miałem taki problem jak mi padł zasilacz Xpokerface Za Chiny nie potrafiłem wykombinować co jest przyczyną, a że i tak mieliśmy zmieniać zasilacz tak... nagle komputer przestał wariować Smile