Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Uploading US pytanie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+---- Dział: AstroCash (/Forum-AstroCash-338)
+---- Wątek: Uploading US pytanie (/Temat-Uploading-US-pytanie-79623)



Uploading US pytanie - Adrox - 08-11-2013 09:19

Witam, działam od niespełna 3 miesięcy na AC, zarobiłem już ponad 4 tys zł, rozliczam się z urzędem skarbowym za pomocą umowy o dzieło z astrocash. Jest tam napisane ze pod koniec roku dostanę (o ile dobrze mi sie wydaje) PIT 11 , no i jak go dostane to ide do urzędu skarbowego dać ten pit ? czy dobrze myślę ? i jak już tam pójdę to co wypełniać i jak wypełniać to "zgłoszenie" moich zarobków czy jak to się nazywa? Przepraszam jeśli dla niektórych to pytanie wyda się zabawne ale jestem zielony w sprawach podatków etc. I chciałbym wiedzieć jak to się robi Smile Pozdrawiam i dziękuje za szczegółowe wyjaśnienie jak to wygląda.

PS proszę o nie umieszczanie wpisów żeby użyć wyszukiwarki, bo takowej już użyłem i nie znalazłem wyjaśnienia na przedstawione pytanie.


RE: Uploading US pytanie - MixKosa - 08-11-2013 10:10

PIT- 11 jest dla ciebie nie dla US, ty musisz wypełnić PIT - 37 gdzie wpisujesz swoje zarobki które udało się zarobić.






RE: Uploading US pytanie - MrMystery - 08-11-2013 10:31

Na PIT-11 będziesz miał wypełnione na 2 stronie kwotami w tabelce. Będzie to w wierszu zatytułowanym:

" Działalność wykonywana osobiście, o której mowa w art. 13 pkt 2, 4, 6 ( z wyjątkiem czynności wymienionych w wierszu 7 ) - 7-9 ustawy, w tym umowy zlecenia i dzieło"

i będą cztery kolumny:

Przychód: 676
Koszty uzyskania przychodów: 135,20
Dochód: 540,80
Zaliczka pobrana przez płatnika: 98,00

Powyższe kwoty są przykładowe Wink

I teraz bierzesz program do wypełniania PIT lub interaktywny PIT-37 i go wypełniasz na swoim komputerze. Przepisując swoje wartości z PIT-11 do odpowiednich pól w PIT 37. Kiedy zrobisz to programem nie będziesz się musiał zastanawiać w jakie pole wpisać ponieważ często działają one na zasadzie "KREATORA". Jedyne co musisz zrobić to dokładnie czytać jaką kwotę w pisać kiedy kreator cię o to poprosi. Będą też takie rubryki gdzie trzeba będzie wpisać 0 np.: "Składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne" ponieważ nie odprowadza się takich na umowie o dzieło.

To tak w skrócie.

Wypełniony PIT-37 wysyłasz drogą elektroniczną do US na odpowiedni adres.

Jak nie masz 18 lat rozliczasz się z rodzicami na ich PIT


RE: Uploading US pytanie - Adrox - 08-11-2013 10:46

wielkie dzięki za pomoc Smile


Uploading US pytanie - Magnus - 16-11-2013 08:55

Wątek zostaje zamknięty, ponieważ moderator uznał że temat został wyczerpany bądź rozwiązany. Jeśli posiadasz nowe pytania prosimy o założenie kolejnego tematu.