Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Handel na Allegro - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Handel na Allegro (/Temat-Handel-na-Allegro-79486)



Handel na Allegro - Pawel Szamotulski - 05-11-2013 18:28

Witam. Dawno mnie nie było na forum. Chciałbym się was zapytać jak to jest z tymi podatkami itp. związanymi z handlem na allegro? Gdzieś czytałem, że jeśli dochód nie wyniesie 3000zł. rocznie to nic nie trzeba robić. Więc tak. Jestem niepełnoletni, a mam dobry pomysł na przedmiot sprzedaży. Na co muszę uważać i co z wystawieniem rachunku?


RE: Handel na Allegro - MartinS - 06-11-2013 00:11

Jeśli będziesz sprzedawał i miał stały dochód, będziesz zmuszony założyć DG. Podatek należy odprowadzać od każdej kwoty, nawet jeśli ta nie przekroczy ~3000zł rocznie.


RE: Handel na Allegro - damianus627 - 06-11-2013 00:19

Oczywiście jeżeli nie przekroczysz +/- 3000zł, to zapłacony podatek, zostanie ci zwrócony.


RE: Handel na Allegro - Pawel Szamotulski - 06-11-2013 16:28

Tak ale jak już napisałem jestem nieletni... Więc z tym odprowadzaniem podatku..


RE: Handel na Allegro - vipper - 07-11-2013 14:00

Idziesz z rodzicami odprowadzić (właściwie to onie odprowadzają za ciebie), wypełniając odpowiednie formularze Wink