Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Odprowadzanie podatków,osoba niepełnoletnia - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Odprowadzanie podatków,osoba niepełnoletnia (/Temat-Odprowadzanie-podatkow-osoba-niepelnoletnia-78562)



Odprowadzanie podatków,osoba niepełnoletnia - davidek00 - 21-10-2013 17:41

Witam czy jako osoba niepełnoletnia można odprowadzać podatki? Bo pisałem do takiego portalu i zapytałem czy osoba nieletnia może brać udział odpisali że- "Niestety trzeba mieć skończone 18 lat - chodzi tutaj o podatki... Od wyżyszych kwot trzeba je zapłacić."


Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam Dawid.


RE: Odprowadzanie podatków,osoba niepełnoletnia - surfer0700 - 21-10-2013 17:46

Witaj Dawidzie, Twoje dochody powinni rozliczyć Twoi rodzice, dodając do rocznego PIT'u załącznik PIT-M. Wystarczy że wpiszą samą kwotę, w rubrykę: "Dochody z innych źródeł."


RE: Odprowadzanie podatków,osoba niepełnoletnia - davidek00 - 21-10-2013 17:48

No tak ale gdyby dochód szedł na moje konto?

a tak pozatym za pół roku będe miał 18


RE: Odprowadzanie podatków,osoba niepełnoletnia - surfer0700 - 21-10-2013 17:55

To nic nie zmienia. Nie jesteś pełnoletni, więc "odpowiedzialność podatkowa" spoczywa na barkach Twoich rodziców. Takie jest moje zdanie.


RE: Odprowadzanie podatków,osoba niepełnoletnia - davidek00 - 21-10-2013 18:09

ok dziękuje


RE: Odprowadzanie podatków,osoba niepełnoletnia - sheko12 - 21-10-2013 18:23

Niezależnie od twoich dochodów, musisz się z nich rozlicząć.
Aczkolwiek wezmy pod uwagę zródla twoich dochodów, jestem zupełnie w tej samej sytuacji co ty, jednak nie będe zdradzal z czego się ''rozliczam'' a z czego nie Wink albowiem warto sobie przemyśleć co można ''zataić'' a z czym lepiej nie ryzykować.


RE: Odprowadzanie podatków,osoba niepełnoletnia - davidek00 - 21-10-2013 19:01

dzięki wielkie panowie!