Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Szukam wzoru skargi na policje i do prokuratury. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+---- Dział: Dokumenty i wzory (/Forum-Dokumenty-i-wzory-293)
+---- Wątek: Szukam wzoru skargi na policje i do prokuratury. (/Temat-Szukam-wzoru-skargi-na-policje-i-do-prokuratury-78191)



Szukam wzoru skargi na policje i do prokuratury. - Ramako - 15-10-2013 21:51

Tak jak w temacie, chciałbym złożyć skarge na policje ( 4 policjantów ) którzy nie wykonali w pełni swoich obowiązków podczas dzisiejszej interwencji.

Dlatego proszę o pomoc :
1) Jest na to jakiś wzór ?
Planuje złożyć skarge do komendy policji oraz do prokuratury.


RE: Szukam wzoru skargi na policje i do prokuratury. - Admin - 15-10-2013 22:01

Nie wiem czego dotyczyła interwencja, jednak zamieszczam przykładowy wzór:


Dane własne i adres

Do Komendanta Wojewódzkiego Policji
(adres)

Na podstawie art. 227 Kodeksu Postępowania Administracyjnego (zapoznaj się czy dotyczy twojego przypadku) składam skargę na Komendanta Policji < tutaj podajesz adres posterunku, gdzie skąd interweniowali policjanci > . Dnia <data> patrol policji w składzie: <wymieniamy dane funkcjonariuszy> uczestniczył w interwencji w lokalu o adresie <podajemy adres>. Przyczyną interwencji był wniosek zameldowanego w tym lokalu <dane lokatora>.
TUTAJ OPISUJESZ DALSZĄ SYTUACJĘ.


TWOJ PODPIS



podanie składasz bezpośrednio w siedzibie komendanta wojewódzkiego policji, a na kopii uzyskujemy potwierdzenie wpływu lub wysyłamy listem poleconym z potwierdzeniem odbioru.


RE: Szukam wzoru skargi na policje i do prokuratury. - Ramako - 15-10-2013 22:02

A w przypadku nie podania imion i nazwisk funkcjonariuszy?
Byłem na ich komendzie i również nie chcieli podać, powiedzieli żeby złożyć skarge a oni sami sobie to sprawdza.


RE: Szukam wzoru skargi na policje i do prokuratury. - Admin - 15-10-2013 22:03

To chcesz złożyć skargę, a nie wiesz na kogo? pokerface


RE: Szukam wzoru skargi na policje i do prokuratury. - yazir - 15-10-2013 22:06

Ramako ręka rękę myje Smile Na komisariacie nie dowiesz się tego, albo dowiesz że nie było takiej interwencji


RE: Szukam wzoru skargi na policje i do prokuratury. - Ramako - 15-10-2013 22:16

Ogólnie skarge na policje, a co ja niby miałem zrobić skoro nie chcieli podać swoich imion i nazwisk ? ( dlatego również za to chce złożyc skarge )
Wg. mnie jak sprawa trafi do prokuratury nie wywiną się z tego ponieważ interweniowali na podwórku i sąsiedzi widzieli ze przyjechali i że była taka interwencja.
Interwencja dotyczyła wtargniecia pewnych osób na mój teren, byli oni agresywni.Jeden z policjantów był znajomym jednego z tych osób które wtargneły, przyjechał przywitał się znim i nawet nie chciał sprawdzić ile miał alkoholu we krwi -.-

W każdym razie złoże skarge również do prokukratury i mam nadzieję ze coś z tym zrobią.


RE: Szukam wzoru skargi na policje i do prokuratury. - Fajka - 08-12-2013 16:56

Jak to co miałeś zrobić? Wyciągasz dostępny pod ręką wideorejestrator, np w telefonie i kręcisz całe zajście. Prosisz o wylegitymowanie się policjantów i wszystko nagrywasz. Później masz dowód w sprawie, bo niestety ale jak już było wspomniane: rączka rączkę myje.


RE: Szukam wzoru skargi na policje i do prokuratury. - bodek7654 - 08-12-2013 23:22

(15-10-2013 22:16)Ramako napisał(a):  Ogólnie skarge na policje, a co ja niby miałem zrobić skoro nie chcieli podać swoich imion i nazwisk ? ( dlatego również za to chce złożyc skarge )
Wg. mnie jak sprawa trafi do prokuratury nie wywiną się z tego ponieważ interweniowali na podwórku i sąsiedzi widzieli ze przyjechali i że była taka interwencja.
Interwencja dotyczyła wtargniecia pewnych osób na mój teren, byli oni agresywni.Jeden z policjantów był znajomym jednego z tych osób które wtargneły, przyjechał przywitał się znim i nawet nie chciał sprawdzić ile miał alkoholu we krwi -.-

W każdym razie złoże skarge również do prokukratury i mam nadzieję ze coś z tym zrobią.

przy kazdej nawet kontroli policjant powinien podac imię i nazwisko , stopien
"cytat "
ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 26 lipca 2005 r.w sprawie sposobu postępowania przy wykonywaniu niektórych uprawnień policjantów

§ 2. 1. Policjant, który przystępuje do czynności służbowych związanych z wykonywaniem uprawnień określonych w § 1 pkt 1-3, 5, 7 i 8, jest obowiązany podać swój stopień, imię i nazwisko w sposób umożliwiający odnotowanie tych danych, a także podstawę prawną i przyczynę podjęcia czynności służbowej.

mozesz to dołączyć do skargi jako niewypelnienie obowiązków służbowych , pozatym jak UP wyżej twoje słowo przeciwko "ich" niestety niemasz przebicia nawet u prokuratora

ja na twoim miejscu jednak bym tak śmiało z nimi nie pogrywał bo nagle sie okarze ze byleś agresywny wobec policjantów i możesz zostać oskarżony o napaść na policjanta na służbie.......beka

moze i suchar ale jesteś w Polsce tutaj cieżko nie przewidzieć kto jest nietykalny

co do wejścia na posesje to niestety ale moga jezeli otrzymali zgloszenie o popełnieniu przestępstwa lub zachodzi taka okoliczność moga wejsc na posesje, a w skrajnych przypadkach nawet do mieszkania

podsumowanie , bez świadków zdarzenia lub nagran nic Pan nie zrobisz i nie udowodnisz mozna wysyłać kilka skarg ale nie bedzie przebicia, mówil Pan że sąsiedzi widzieli , to muszą napisac takie oświadczenie woli [zeznanie z dokładnymi datami i godzinami oraz sie podpisac własnorecznie również z data i miejscem obok ], pozniej moga zostac wezwami w celu identyfikacji funkcjonariuszy itd. to co Pan chcesz zrobić to nie jest kwestia napisania listu i czekania na odpowiedz z jakimi to represjami policjanci sie spotkali , oskarża pan funkcjonariusza publicznego który przysięgał służyć społeczeństwu , bedzie pan składał wyjaśnienia na policji , na prokuraturze..... procedura bedzie trwać długo

sry za off top teraz dopiero widze date pewnie juz poraz któryś składa kolejne oświadczenia woli względem skargi i nawet niema czasu odpisać