Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak rozliczyc się z easysub - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+---- Dział: EasySub (/Forum-EasySub-355)
+---- Wątek: Jak rozliczyc się z easysub (/Temat-Jak-rozliczyc-sie-z-easysub-78119)

Strony: 1 2 3


Jak rozliczyc się z easysub - themate0 - 14-10-2013 20:31

Postanowiłem się przerzucić z PPA do easysub ponieważ tutaj są kilkakrotnie większe zarobki Smile a więc..

Mam do was takie pytanie,

Jak mam się rozliczyć z zarobków na easysub - jestem osobą pełnoletnią


RE: jak rozliczyc się z easysub - ewula - 14-10-2013 20:33

Już jest taki temat.


RE: jak rozliczyc się z easysub - themate0 - 14-10-2013 20:36

skoro jest to podaj link, wtedy każdy kto również chce wiedzieć się dowie


RE: jak rozliczyc się z easysub - A$AP - 14-10-2013 20:46

A po co sie będziesz rozliczał? Za dużo masz kasy, że chcesz jeszcze sponsorować US Tongue


RE: jak rozliczyc się z easysub - bolo9797 - 14-10-2013 20:48

Opcja szukaj nie boli..


RE: jak rozliczyc się z easysub - szamus200 - 14-10-2013 21:02

Szukałem i nie znalazłem i bardzo proszę o odpowiedź. Jeśli jestem osobą niepełnoletnią to czy musze odprowadzać podatek z easysub? Czytałem coś że to administrator serwisu opłaca ale nie wiem jak to jest.


RE: jak rozliczyc się z easysub - themate0 - 14-10-2013 21:52

w faq jest
Cytat:5. Czy nie mając firmy mogę uczestniczyć w easysub i legalnie zarabiać ?

Tak , Wszelkie informacje dla osob prywatnych na temat rozliczania z Urzędem skarbowym znajdziecie w temacie : ,, Jak rozliczyć zarobek w easysub ? „

ale takiego tematu nie ma


RE: jak rozliczyc się z easysub - EASYSUB - 19-10-2013 00:08

W większości urzędów skarbowych w Polsce, osoby fizyczne nie prowadzące działalności gospodarczej rozliczają się z dochodów uzyskanych w programie EasySub tak jak z dochodów z tytułu umowy zlecenia. Tak już robiło kilku naszych użytkowników , konsultowaliśmy to w urzędzie skarbowym w warszawie i choć przepisy nie nadążają za obywatelami, to właśnie pod umowę zlecenie zostało to podciągnięte, a nasz sposób rozliczania został uznany za prawidłowy.
Pamiętaj jednak, że ta instrukcja nie jest żadną oficjalną wykładnią prawa, opracowaliśmy ją na podstawie cudzych doświadczeń, oraz szczegółowej interpretacji prawnej w urzedzie skarbowym dla bezpieczeństwa zalecamy przejść się do urzedu do którego należysz i upewnić się czy taką formę rozliczenia zaliczą ponieważ z naszych informacji wynika iż karzy urząd skarbowy różnie intempretuje prawo podatkowe więc dla pewności upewnij się czy twój urząd zaakceptuje takie samo rozliczenie jak w warszawie w razie czego służymy pomocą na [email protected]


Ogólne zasady


- Rozliczenie prowadzi się według druku PIT-53, pita tego jednak nie składa się ani nie wysyła do urzędu skarbowego, wystarczy, że pójdziesz z nim żeby zapłacić zaliczkę lub po prostu zrobisz przelew, a druk zachowasz dla siebie żeby łatwiej Ci było przy rozliczeniu rocznym.

- Jeżeli w danym miesiącu firma Easysub przelała Ci pieniądze, to podatek należy rozliczyć do 20 dnia następnego miesiąca. Czyli jeżeli otrzymasz przelew np. 28 stycznia, to do 20 lutego zaliczka na podatek powinna się znaleźć na koncie Twojego urzędu skarbowego.

- Wyjątek stanowi przelew grudniowy, dla którego nie wypełniasz żadnego druku ani nie wpłacasz zaliczki, rozliczasz się z niego dopiero przy zeznaniu rocznym.

Sposób obliczenia zaliczki

1. Najłatwiej wyjaśnia się na przykładzie, dlatego załóżmy, że na Twoje konto wpłynęła kwota 256,66zł. Jest to Twój przychód i wpisujesz go w formularzu w polu numer 24.

2. Następnym krokiem jest obliczenie kosztów uzyskania przychodu. W tym przypadku liczymy je jako zryczałtowane 20%, czyli 0,2*256,66zł daje nam 51,33zł (dokładnie 51,332, ale zaokrąglamy), wpisujemy w pole numer 25.

3. Uwaga: Od 2009 roku przy umowach zlecenie na kwotę niższą niż 200zł koszty są równe 0

4. Mając przychód i koszty obliczamy dochód, jako ich różnicę: 256,66zł - 51,33zł = 205,33zł, wpisujemy go w pola 26 i 30. W ten sposób część C pita masz już gotową:


Przechodzimy teraz do części D - obliczenie należnej zaliczki.

1. Składki na ubezpieczenie społeczne wynoszą 0zł (pole 31). Jest to prawdziwe w przypadku, kiedy nie musisz płacić składek do ZUSu bo albo studiujesz i masz mniej niż 26 lat, albo ZUS opłaca Ci pracodawca lub płacisz sobie ten ZUS z innego tytułu rodzącego obowiązek ubezpieczenia. W innym przypadku lepiej dowiedz się co zrobić z ZUSem.

2. Podstawa obliczenia podatku to dochód zaokrąglony do pełnego złotego. Czyli w naszym przypadku będzie to 205zł - pole 32.

3. Zaliczkę na podatek obliczamy jako 19% podstawy obliczenia podatku, czyli 0,19*205zł = 38,95zł, wpisujemy w pole 33.

4. Składki na ubezpieczenie zdrowotne również wynoszą 0zł (pole 34). W tym przypadku w urzędzie skarbowym dowiedzieliśmy się, że można płacić dobrowolnie składkę zdrowotną, jednak tego nie trzeba robić.

5. Pozostało nam tylko obliczenie należnej zaliczki. I tutaj uwaga! Formularz jest trochę mylący, gdyż sugeruje, że należy ją zaokrąglić do pełnych dziesiątek groszy, podczas gdy ustawowo wszelkie zaliczki na podatek dochodowy są płacone w pełnych złotych. Należna zaliczka wyniesie więc 39zł. Taką kwotę wpisujesz w pole 35, jest to też ostateczna kwota do zapłaty - pole 41.

Twój pit jest już gotowy, teraz tylko wystarczy go podpisać, wpłacić należną zaliczkę i oczekiwać na kolejny przelew od Easysub.

(14-10-2013 21:02)szamus200 napisał(a):  Szukałem i nie znalazłem i bardzo proszę o odpowiedź. Jeśli jestem osobą niepełnoletnią to czy musze odprowadzać podatek z easysub? Czytałem coś że to administrator serwisu opłaca ale nie wiem jak to jest.

To już leży w twojej intencji my nie wymuszamy abyś płacił podatki Smile


RE: jak rozliczyc się z easysub - Kevintbg - 19-10-2013 09:26

@EASYSUB a co z niepełnoletnimi osobami fizycznymi?


RE: jak rozliczyc się z easysub - dandanielo - 19-10-2013 10:08

a najlepiej sie jest rozliczac co miesiąc czy po roku? Jak np.zaraobie w miesiecu 900 zł to ide do urzędu skarbowego i co następnie robie?