Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Podatek Za Pieniadze Z Internetu - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Podatek Za Pieniadze Z Internetu (/Temat-Podatek-Za-Pieniadze-Z-Internetu-77686)

Strony: 1 2


Podatek Za Pieniadze Z Internetu - Prizers - 08-10-2013 17:27

Cześć mam 19 lat , zarabiam na adf.ly i teraz osiagam 1000 zl miesiecznie , dzisiaj sie dowiedzialem ,ze moge isc do urzedu i złożyc wniosek o własny NIP by móc się rozliczac , wczesniej bylem przekonany ze musze prowadzic dzialalnoosc bądź być gdzies zatrudnionym legalnie , chociaz może ktoś mnie ponownie wyprowadzi z błędu , i tutaj pytanie jak mam sie rozliczac z pieniedzy z internetu ? prosze o dokładny opis krok po kroku prosze takze o nie dawanie mi linkow do tematow w ktorym była o tym mowa bo czytałem i nigdzei nie ma krok po kroku, dziekuje z góry wyrozumiałym Wink


RE: Podatek Za Pieniadze Z Internetu - diabloo07 - 08-10-2013 17:32

Nie musisz mieć NIP, wystarczy PESEL. A o rozliczaniu masz już temat http://zarabiam.com/Temat-Podatki-Jak-sie-rozliczyc-z-zarobkow-przez-internet-Jak-sie-rozliczyc-z-uploadu-38927


RE: Podatek Za Pieniadze Z Internetu - Admin - 08-10-2013 17:32

Nip, nipem ale w twoim przypadku i tak musisz założyć DG.


RE: Podatek Za Pieniadze Z Internetu - Prizers - 08-10-2013 17:47

DG czyli ?


RE: Podatek Za Pieniadze Z Internetu - fryzjer - 08-10-2013 17:51

DG- Działalność Gospodarcza


RE: Podatek Za Pieniadze Z Internetu - Prizers - 08-10-2013 17:55

ok postep , ide złożyc o dzialalnosc gospodarcza , od czerwca do teraz mam lacznie 2700 wiem ze 3 tys to kwota wolna od podatku rozliczyc moge sie z tego dopiero na koniec roku ?


RE: Podatek Za Pieniadze Z Internetu - nyn - 08-10-2013 19:02

@Admin
To ja zapytam od razu w temacie. Dlaczego musi założyć DG?


RE: Podatek Za Pieniadze Z Internetu - Admin - 08-10-2013 19:10

@[nyn]

Podstawową sprawą jest tu jednak określenie tego kiedy działalność zarobkowa przestaje być okazjonalna, a staje się zorganizowana i ciągła. Praktyka dowodzi, że już dwukrotne wystawienie swoich produktów na portalu aukcyjnym (np. Allegro) może zostać uznane przez służby skarbowe za działalność zarobkowa ciągłą i zorganizowaną. Jeżeli jednak wartość rynkowa transakcji nie przekracza 1000 zł, pozostaje on z tego podatku zwolniony.
Warto zauważyć także, że to na podatniku ciąży obowiązek wykazania, że sprzedaż odbywa się okazjonalnie i ma charakter prywatnego zbycia, a cena nie odbiega od ceny rynkowej. Dowodem są wszelkie okoliczności wskazujące, że podatnik nie miał zamiaru prowadzić działalności.

@[Prizers]

To co zarobiłeś rozliczysz w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT). Dopiero w terminie złożenia zeznania rocznego należy zapłacić podatek od osiągniętego dochodu. Jeżeli dochód wyniesie zero lub podatnik osiągnie stratę, to powinien on wypełnić deklarację podatkową, niemniej podatku płacić nie musi. Należy jednocześnie pamiętać, że dla celów podatkowych sumuje się wszystkie dochody podatnika.


RE: Podatek Za Pieniadze Z Internetu - nyn - 08-10-2013 20:38

Admin

Czyli jeśli dostanę 2 albo 3 miesiące pod rząd wypłatę powyżej 1000zł na Paypal z jakiejś strony na której zarabiam muszę założyć DG?
Nie ma znaczenia, że to dochód zza granicy na przykład?


RE: Podatek Za Pieniadze Z Internetu - diabloo07 - 08-10-2013 22:33

Banan, ale co ma wspólnego sprzedaż z adf.ly? Jakoś nie widzę, żeby ludzie zarabiający np. na AC czy FC zakładali DG tylko dlatego, że regularnie otrzymują od nich przelewy nawet na 10 tys. zł.