Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Vb - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Uploading (/Forum-Uploading-282)
+--- Dział: Dyskusja o Uploadzie (/Forum-Dyskusja-o-Uploadzie-286)
+--- Wątek: Vb (/Temat-Vb-77340)



Vb - mati987481 - 01-10-2013 21:42

Cześć mam problem, otóż zrobiłem fejka ii dodałem ComboBox, a teraz mam problem z kodowaniem ;/

Przypuścimy, że chcę aby z jednego ComboBox'a wychodziła lista z 5 wyrazami przykładowo: STOP, START, RESET, GO, NO.. Jak mam to zrobić??


Cytat:Public Class Form1

Private Sub ComboBox1_SelectedIndexChanged(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles ComboBox1.SelectedIndexChanged

End Sub



Problem 2, chcę aby po kliknięciu w Button, ProgressBar załadował się a potem wyskoczyło by okienko po ok. 5sec

U mnie wygląda to tak,

Cytat:Public Class Form1

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
Timer1.Start()
MsgBox("PRZYKŁAD")
End Sub

Cytat:Private Sub Timer1_Tick(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Timer1.Tick
ProgressBar1.Increment(100000)
End Sub


Przeszkadza mi to, że pasek ładuję się dosyć szybko, a MsgBox wyskakuje odrazu zamiast po ok. 5-10 sec, co mam dopisać żeby wyskakiwało po określonym czasie, a pasek ładował się wolniej??


RE: Vb - Bolt - 01-10-2013 22:24

Jeśli za krótko ci się ładuje progressbar to klikasz raz na Timer1 i po prawej stronie w Properties zmieniasz wartość w polu Interval

[Obrazek: cb52cl.jpg]

/////////////////////////////

Cytat:Public Class Form1

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
Timer1.Start()
MsgBox("PRZYKŁAD")
End Sub

tu jest wielbłąd bo jeśli chcesz by msgbox wyskakiwał po zakończeniu pracy timera to Timer1.Start() zmien na Timer1.Stop() i wtedy wyskoczy gdy progressbar dojdzie do 100%

Ewentualnie możesz ustawić to tak że msgbox wyskoczy po np 70% pracy paska

If ProgressBar1.Value = 70 then
MsgBox("przykład")

////////////////


co do comboboxa to proste, klikasz małą strzałeczkę nad comboboxem i klikasz jak na obrazku a potem wpisujesz swoje wyrazy kazde po enterze

[Obrazek: bnxel2.jpg]


RE: Vb - Jose - 05-10-2013 10:26

Jak zakodować button w Visual Basic, aby po kliknięciu w niego pojawiało się okno Form2? Nie chodzi mi o MessageBox tylko okno Form2, które będę mógł sam zaprojektować.


RE: Vb - vipper - 05-10-2013 11:35

Form2.show