Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Połączenie wp+google analytics - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Zarabianie na WWW - dyskusje, pytania i odpowiedzi (/Forum-Zarabianie-na-WWW-dyskusje-pytania-i-odpowiedzi-202)
+--- Wątek: Połączenie wp+google analytics (/Temat-Polaczenie-wp-google-analytics-77216)



Połączenie wp+google analytics - kulas9 - 29-09-2013 18:53

Witam, proszę was o poradę. Mam problem z połączeniem analytics z wordpressem. Próbowałem już połączyć to kilkoma wtyczkami jakie udało mi się wyszukać i nic. Wydaje mi się, że wszystko dobrze robię, większość wtyczek jak np. g. analytics for wordpress prosi o wpisanie kodu UA-xxxxx.. wpisuje go ręcznie, nie działa. W opcji automatycznej również nie działa.. (Na stronie gooogle/analytics cały czas pokazuje status "śledzenie niezainstalowane" ). Czekałem z tym też trochę czasu, bo wyczytałem, że status nie zmienia się od razu, też nic.. Ktoś ma jakieś pomysły?


RE: Połączenie wp+google analytics - Admin - 29-09-2013 23:29

pomiędzy tagami <body> </body> wklejasz kod analitics i gotowe, powinno zliczać od pierwszej sekundy po implementacji kodu.


RE: Połączenie wp+google analytics - surfer0700 - 29-09-2013 23:30

kulas9 wtyczka do wordpressa po prostu nazywa się Google Analytics.
Tam wklejasz ten kod i na następny dzień masz statystyki. Będą na pewno.


RE: Połączenie wp+google analytics - Pixel25 - 30-09-2013 07:15

Zobacz również czy na google analytics nie masz przypadkiem przycisku "sprawdź poprawność" i sprawdzi czy dodałeś kod poprawnie. Ale zazwyczaj staty liczą się z 30minutowym opóźnieniem więc jakichkolwiek wyników spodziewaj się najszybciej po około 30min do 3h


RE: Połączenie wp+google analytics - kulas9 - 01-10-2013 23:23

Dzięki za odpowiedzi. Dalej niestety mam z tym problem, kod jak rozumiem powinienem wkleić do pliku footer.php? z tym, że tam nie ma tagów </body> .. w tym pliku za to na samej górze doczytałem się "// html code of the footer placed in bottom.php". I w tym pliku bottom.php jest na samym końcu </body> </html>. Czyli jak, w tym pliku bottom.php to wklejać? A propos wtyczek z różnymi próbowałem i nic Sad już 5 razy sprawdzałem czy na google analytics dobry adres strony w ustawieniach wpisałem..


RE: Połączenie wp+google analytics - kulas9 - 11-10-2013 01:52

Nikt nie ma żadnego pomysłu?smutny


RE: Połączenie wp+google analytics - Pixel25 - 11-10-2013 09:32

Kod wklej w header.php (lub odpowiednik nagłówka szablonu) pomiędzy znacznikami <head></head>


RE: Połączenie wp+google analytics - zaple - 11-10-2013 11:56

A przesłałeś plik tekstowy identyfikatora na serwer?


RE: Połączenie wp+google analytics - kulas9 - 11-10-2013 13:27

A co jesli w tym pliku nie mam tych znaczników..?

Btw, no nie mogę sobie z tym poradzić Sad
Jak ktoś wpadnie na rozwiązanie stawiam czteropak Lol (czytaj równowartość czteropaka)

Cofam powyższe, bo już bliski jestem rozwiązania problemu Huh
Po wklejeniu kodu ze strony http://statcounter.com/ do pliku bottom.php na tej stronie wyświetliło się, że kod zainstalowano. Czy po wklejeniu w to samo miejsce kodu z google, też powinno chyba się zainstalować, dobrze myślę?