Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozliczanie z US (lekki problem) - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Rozliczanie z US (lekki problem) (/Temat-Rozliczanie-z-US-lekki-problem-77010)

Strony: 1 2 3 4


RE: Rozliczanie z US (lekki problem) - GoodLecki - 28-09-2013 15:38

Do 3k rocznie się nie płaci podatku więc chyba i rozliczać sie z tego z US nie musisz.


RE: Rozliczanie z US (lekki problem) - sialala5 - 29-09-2013 17:50

(28-09-2013 15:38)GoodLecki napisał(a):  Do 3k rocznie się nie płaci podatku więc chyba i rozliczać sie z tego z US nie musisz.

Musisz, potem masz zwrot podatku od US. Z każdej zł musisz się rozliczać.


RE: Rozliczanie z US (lekki problem) - Fajka - 29-09-2013 21:45

(28-09-2013 15:38)GoodLecki napisał(a):  Do 3k rocznie się nie płaci podatku więc chyba i rozliczać sie z tego z US nie musisz.

Człowieku po co się wypowiadasz jak nie masz o tym bladego pojęcia? Kłopotów tylko narobisz koledze. Zeznanie trzeba złożyć choćby zarobił 30 groszy, nie zarobił wcale lub poniósł stratę.

Brak zeznania = możliwy mandat, sankcja karna podatku 75%.


RE: Rozliczanie z US (lekki problem) - Raperrek - 01-10-2013 21:49

Tak ap-ropo jeśli nikt nie wspomniał, o ile wiem jeśli zarobisz rocznie jakąś konkretną sumę (tu wstaw sumę - ktoś kto się orientuje, bo ja nie wgłębiałem się o ile
dokładnie chodzi). To Twoja Mama może nie otrzymać na koniec roku ulgi podatkowej z tytułu wychowywanego dziecka (jakieś 1100zł-1200zł) tyczy się to
prawdopodobnie do 25 roku życia (student). Nie posiadam dokładnych informacji, ale uznałem to za istotne dlatego wspominam i jednocześnie proszę osobę
kompetentną o dokładniejsze informacje dla autora wątku.


RE: Rozliczanie z US (lekki problem) - Kevintbg - 02-10-2013 21:35

Freebiz pisze, że mogę zmienić te rachunki i wystawić na rodzica. Co o tym sądzicie? Czy może w końcu osoba niepełnoletnia wystawiać rachunki bez żadnej podstawy (umowy) sorry, że tak truje no ale każdy już mówi inaczej smutny

PS. Na rodzica bym nie chciał wystawiać bo na pewno bym musiał zapłacić podatek smutny no i nie chce robić zachodu rodzicom.