Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozliczanie z US (lekki problem) - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Rozliczanie z US (lekki problem) (/Temat-Rozliczanie-z-US-lekki-problem-77010)

Strony: 1 2 3 4


Rozliczanie z US (lekki problem) - Kevintbg - 26-09-2013 15:41

Witam
Mam mały problemik mianowicie zarobiłem ok. 1000 zł na freebiz. Kazali mi wystawić rachunek i wysłać do nich (jestem osobą fizyczną, niepełnoletnią). Dzisiaj dzwoniłem do US i pani z US powiedziała mi, że nie mogę wystawić owego rachunku i się rozliczyć ponieważ nie ma żadnej umowy, jestem nie pełnoletni, nie mam działalności gospodarczej. Teraz zarabiam na easysub też mam już parę rachunków jak się rozliczyć z easysub i freebiz, żeby mieć czyste sumienie? A może najlepiej to olać.

Błagam pomóżcie Sadsmutny


RE: Rozliczanie z US (lekki problem) - ASTONEQ - 26-09-2013 15:48

Tak to jest jak dziecko zabiera się do zarabiania w internecie i nie wie co teraz zrobić :/ rozliczysz się na koniec roku jako dodatkowy dochód czy jakoś tak a że freebiz wymaga jakichś rachunków to jest śmiech ...


RE: Rozliczanie z US (lekki problem) - Kevintbg - 26-09-2013 15:57

17 lat to już skończone ^^ dzwoniłem do US to pani powiedziała, że nie mogę wystawić rachunku jako osoba fizyczna i niepełnoletnia i bez jakiej kolwiek umowy ;/


RE: Rozliczanie z US (lekki problem) - kubsztyl955 - 26-09-2013 15:57

jeśli przed końcem roku, nie uzyskasz pełnoletności, to rozliczyć się za Ciebie powinien twój pełnoprawny opiekun(choć w sumie jeśli ukończone 17 lat to nie jestem pewien), a do freebiza i rachunku, to tylko kolejny powód do oszukiwania ludzi


RE: Rozliczanie z US (lekki problem) - Kevintbg - 26-09-2013 16:02

Trochę mam problem jak się rozliczyć Sad (brak umowy)


RE: Rozliczanie z US (lekki problem) - ASTONEQ - 26-09-2013 16:12

Dlatego Easysub jest lepszy, rozliczysz się tylko na koniec roku i nie masz problemu... (rachunek wystawisz im tylko wtedy jeśli ktoś posaida firmę czy jakąś działalność itd...-odnośnie freebiz)


RE: Rozliczanie z US (lekki problem) - Kevintbg - 26-09-2013 16:16

ale jak się rozliczyć jak nie ma żadnej podstawy (czytaj umowy)


RE: Rozliczanie z US (lekki problem) - ASTONEQ - 26-09-2013 16:20

dodatkowy zarobek/dochód czy jakoś tak w rozliczeniu rocznym musisz to zrobić na rodziców ( a w regulaminie freebiz nie ma zapisanej inf. że tylko dla pełnoletnich jest ten program czy od 16roku życia) bo już nie pamiętam


RE: Rozliczanie z US (lekki problem) - Bismart - 26-09-2013 16:25

Przy okazji skoro jest temat to też mam pewne pytanko. Jeśli zarobiłem w internecie powiecmy 500zl na PPA to jak się rozliczyć z tego ? Wpisać to jako dodatkowy dochód w pit ? Czy wystarczy że tylko podam kwote która zarobiłem czy muszę jakoś udowodnić że to dochód ? Jeśli chodzi o pit wiem że rozlicza się z niego pod koniec roku tylko boje się tego że będę musiał przedstawić w jaki sposób to zarobiłem a wolał bym tego nie robić z wiadomych powodów.


RE: Rozliczanie z US (lekki problem) - dom3lek - 26-09-2013 16:43

(26-09-2013 15:57)kubsztyl955 napisał(a):  jeśli przed końcem roku, nie uzyskasz pełnoletności, to rozliczyć się za Ciebie powinien twój pełnoprawny opiekun(choć w sumie jeśli ukończone 17 lat to nie jestem pewien), a do freebiza i rachunku, to tylko kolejny powód do oszukiwania ludzi

U mnie nie było problemów z wypłatą pieniędzy, więc dlaczego oskarżasz kogoś o oszukiwanie ludzi?