Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozliczanie z wystawionych rachunków (freebiz) - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Rozliczanie z wystawionych rachunków (freebiz) (/Temat-Rozliczanie-z-wystawionych-rachunkow-freebiz-76676)



Rozliczanie z wystawionych rachunków (freebiz) - Kevintbg - 20-09-2013 16:32

Witam
Mam pytanie, mianowicie niedawno znalazłem fajny program partnerski (freebiz). Zarobiłem w nim ok 2 tys. Wypłaty polegają na tym, że ja wystawiam im rachunek na określoną sumę a oni przysyłają mi pieniądze. Przedmiotem w rachunku jest "Dzierżawa powierzchni reklamowej". Jestem osobą fizyczną, jeszcze niepełnoletnią. W jaki sposób mam się rozliczyć z urzędem skarbowym. Jestem w tych sprawach zielony

Proszę o odpowiedź


RE: Rozliczanie z wystawionych rachunków (freebiz) - Vex - 21-09-2013 00:53

Pierwszy mój post jako osoba prywatna a więc Witam społeczność ZC! Smile

Odnośnie Twojego pytania: Skoro wystawiasz im rachunki tak więc zapewne masz podpisaną z nimi umowę. Wystawiając takowy rachunek freebiz powinno za Ciebie odprowadzić podatek dochodowy a na koniec roku przesłać Ci PIT.


RE: Rozliczanie z wystawionych rachunków (freebiz) - diabloo07 - 21-09-2013 01:01

Vex, niekoniecznie. Ja np. wystawiam rachunki (tzn. są one generowane, ja je podpisuję i odsyłam) w systempartnerski.pl, a nie mam z nimi podpisanej umowy. W takim wypadku kolega musi sam odprowadzać podatek, używając poradnika, który jest na forum autorstwa Killera Smile


RE: Rozliczanie z wystawionych rachunków (freebiz) - Vex - 21-09-2013 01:36

Nie wziąłem tej możliwości pod uwagę ale Kevintbg też nie napisał czy podpisywał umowę czy nie - ja osobiście nie wiem jak to tam u nich jest Smile


RE: Rozliczanie z wystawionych rachunków (freebiz) - Kevintbg - 21-09-2013 07:50

Nie mam żadnej umowy czyli jak mam to zrobić Big Grin Zacząć od zalożenia NIPu?


RE: Rozliczanie z wystawionych rachunków (freebiz) - diabloo07 - 21-09-2013 11:25

Nie trzeba już mieć NIP, wystarczy PESEL. Tutaj masz poradnik: http://zarabiam.com/Temat-Podatki-Jak-sie-rozliczyc-z-zarobkow-przez-internet-Jak-sie-rozliczyc-z-uploadu-38927